Nominowani do plebiscytu Album Roku 2022

Plebiscyt już 12 lutego 2023 roku

Koniec roku jest zawsze okresem podsumowań oraz rankingów. W tegorocznej, 2. edycji naszego plebiscytu na najlepszy Album Roku spośród 53 albumów wybierać będziemy ten jeden, najlepszy zdaniem czytelników i sympatyków projektu Polska Muzyka alternatywna Album Roku 2022! Plebiscyt rozpocznie się 12 lutego a wyniki poznamy na sam koniec miesiąca.

Album Roku to subiektywny coroczny ranking naszej redakcji najciekawszych albumów Polskiej Sceny Alternatywnej. W tegorocznej 2-giej edycji wybieramy ten jeden spośród 53 pozycji. Tak jak w ubiegłym roku celem prezentacji jest promocja i wyróżnienie dorobku artystów sceny alternatywnej, którzy skorzystali z naszej oferty Promocja Albumu w 2022 roku oraz Albumów Miesiąca wyłonionych w comiesięcznym głosowaniu w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna na Facebooku.

Kto bierze udział?

Artyści, którzy skorzystali z naszej oferty Promocja Albumu. W minionym roku skorzystało z oferty 49 artystów-muzyków sceny alternatywnej. Poświęcili nam czas, przygotowali i udostępnili materiał z którego zredagowaliśmy artykuł na naszej stronie internetowej a następnie mogliśmy zaprezentować go naszym czytelnikom. Artykuł z prezentacją wydanego albumu promowaliśmy w naszych social mediach, wszystko po to aby dotrzeć z treścią do jak największej ilości osób. Dziękujemy artystom za zaufanie i współpracę a naszym czytelnikom za zainteresowanie, udostępnianie i wszelkie reakcje.

Zwycięzcy konkursu Album Miesiąca. To nowa propozycja realizowana w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna na Facebooku od września ub.r. W głosowaniu na Album Miesiąca wyłoniono 4 albumy, które teraz powalczą o Wasze głosy i tytuł Album Roku 2022. Cieszymy się, że propozycja i comiesięczne głosowanie spotkało się z Waszym zainteresowaniem i nie tylko głosujecie na albumy, które my dodajemy do listy ale również sami dodajecie propozycje własne. To dzięki Wam zostały wybrane 4 najlepsze i najciekawsze albumy miesiąca września, października, listopada i grudnia spośród 57 zgłoszonych do głosowania. Pomysł głosowania na Album Miesiąca jest realizowany w kolejnych miesiącach.

Jeżeli podoba Wam się pomysł i chcielibyście wziąć udział w Plebiscycie na rok następny już wiecie co należy zrobić. Gorąco zapraszamy do korzystania z naszych ofert, są całkowicie bezpłatne, zapewniają fajne zasięgi i zainteresowanie odbiorców a co roku będziecie mogli powalczyć o tytuł i fajne nagrody!

Oto publikowane i wyróżnione polskie płyty 2022

Stacja B. Album „Historia jak każda inna…”

Nagrody dla wykonawcy

Druga edycja Plebiscytu Album Roku to nie tylko zabawa. Jak co roku staramy się o wyjątkowe i ciekawe nagrody dla zwycięzcy i w tym roku mamy dla Was bardzo ciekawe informacje.

Nagrodą od redakcji Polska Muzyka alternatywna będzie wyjątkowa i elegancka oprawa płyty CD w złotą ramkę z grawerowaną tabliczką, na której znajdzie się dedykacja – nazwa wykonawcy i tytuł albumu oraz logo naszej redakcji z tytułem ALBUM ROKU 2022. Ramka przeznaczona jest do prezentacji płyty CD z wyróżnieniem. Rozmiar całej oprawy 20x50cm. Oprawa stanowi doskonałą formę nagrody dla artysty, który swoim dziełem zdobył serca publiczności.

W 2-giej edycji Patronat medialny nad wydarzeniem objęli i przyłączyli się do promocji Albumu Roku 2022 mass media: RTV Sławeni, INNE.RADIO , Radio Malbork, Radio Bemowo którym bardzo dziękujemy. Każdy z Patronów zaoferował promocję wykonawcy i albumu w swoich audycjach a konkretnie będzie to:

  • Udział w wydaniu specjalnym audycji „Muzyczna Środa” w RTV Sławenia 15 marca o godz. 20:00. Wymagane połączenie audio-wizualne przez łącze internetowe z redakcją.
  • Wywiad ze zwycięzcą na antenie Radia Malbork w audycji „Z innej bajki”. Wymagane połączenie audio z redakcją, termin do uzgodnienia z redakcją radia.
  • Promocja zwycięzcy na antenie INNE.RADIO w audycji „Top 30 #WaszaMuza”
  • Promocja zwycięzcy na antenie Radia Bemowo w audycji „Dobrze rockują”. Wymagane połączenie audio z redakcją, termin do uzgodnienia z redakcją radia.

Poza nagrodami opisanymi powyżej u partnerów zewnętrznych, które będziemy prezentować w naszych social mediach, Album Roku 2022 zostanie wyróżniony na naszej frontowej stronie internetowej, w artykule na stronie wraz z udostępnieniem na Facebooku i Twitterze, na naszej stronie na Facebooku z linkiem do albumu na YouTube lub Spotify w tym z udostępnieniem w grupach muzycznych do których należymy, w relacjach naszej strony na Facebooku, na Instagramie oraz w usłudze Shorts na kanale YouTube. Postaramy się zapewnić mu fajną promocję.

Głosowanie – zasady Plebiscytu

Głosowanie w celu wyłonienia tego jednego, najciekawszego zdaniem publiczności Albumu Roku 2022 odbędzie się na naszej stronie internetowej. Formularz do głosowania znajdziecie w zakładce KONKURSY w menu głównym. Głosowanie rozpocznie się 12 lutego 2023 r. o godzinie 12:00 po opublikowaniu formularza do głosowania na naszej stronie na Facebooku (formularz zostanie wtedy odblokowany). Odbywa się za pomocą pól wyboru, którym przypisano nazwę zespołu i tytuł albumu. Aby zagłosować trzeba zalogować się na konto Google i podać adres e-mail co oznacza, że każdy adres może oddać tylko jeden głos w czasie trwania plebiscytu. Jest to zabezpieczenie przed wielokrotnym oddawaniem głosów a wyniki będą dokładnym odzwierciedleniem wyboru głosujących. Nie ma limitu przy oddawaniu głosu, można wybrać tylko jeden album albo tyle ile Wam się podoba, jeśli nie możecie zdecydować, który jest najlepszy. Konieczne jest również zatwierdzenie pola potwierdzającego zapoznanie się z Zasadami Plebiscytu i Regulaminem konkursu. Nie ma możliwości zmiany wyboru i powtórzenia głosu po zagłosowaniu, które odbywa się przez kliknięcie w pole „Prześlij”. Głosowanie potrwa do 25 lutego do północy. Po tym terminie wszystkie głosy zostaną podliczone, a ostateczne wyniki i najlepszy Album Roku 2022 poznamy 28 lutego. Zostanie opublikowany artykuł i post na naszym fanpage na Facebooku.

Konkurs dla głosujących z nagrodami

Podczas głosowania, wybierając swój ulubiony album lub ulubione albumy będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie. Konkurs jest dobrowolny, dla chętnych, jednak warto poświęcić chwilkę ponieważ przewidujemy fajne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy po oddaniu głosu odpowiedzieć na zadane pytanie „Najlepszy album muzyczny polskiego wykonawcy, który słuchałaś/słuchałeś w 2022 roku? Uzasadnij swój wybór” – nie musi to być album prezentowany w Plebiscycie. Należy również oznaczyć pole wyboru składając oświadczenie, że biorący udział w konkursie nie posiada żadnych powiązań z wykonawcami biorącymi udział w Plebiscycie oraz potwierdzić znajomość zasad konkursu.
Zwyciężą trzy osoby, które podadzą najbardziej kreatywną odpowiedź, którą nas przekonają i zainteresują. Zwycięzcy otrzymają fajne nagrody w postaci płyt CD kapel alternatywnych, które z pewnością znacie z naszej strony. Albumy zostaną przydzielone losowo a będą to:

Płyta CD nr. 1 – Synthetic Blast album „Modern Love & Old-Fashioned Death”

Płyta CD nr. 2 – Stefa Niskich Ciśnień album „Hyperborea

Płyta CD nr. 3 – Atan album „Ugly Monster”

Konkurs, tak jak głosowanie w Plebiscycie Album Roku 2022 rozpocznie się 12 lutego i potrwa do 25 lutego do północy. Ze zwycięzcami skontaktujemy się wysyłając informacje o wygranej na podany podczas głosowania adres e-mail. Poprosimy Was o dane do wysyłki, nagrody wyślemy bezpłatnie w ciągu 7 dni od otrzymania danych pozwalających na realizację dostawy.

OD REDAKCJI

Redakcja Polska Muzyka alternatywna zaprasza wszystkich, zarówno swoich czytelników i sympatyków jak również fanów artystów nominowanych a także wszystkich z zewnątrz, do wzięcia udziału w drugiej edycji Plebiscytu, w którym razem będziemy wybierać Album Roku 2022. Wszystkim nominowanym artystom życzymy powodzenia. Niech nagrody jakie przygotowaliśmy będą wyróżnieniem i pomogą Wam w dalszej artystycznej drodze twórczej. Powodzenia życzymy także wszystkim głosującym. Każdemu życzymy zgarnięcia jednego z trzech albumów jakie przygotowaliśmy w konkursie. Każdy Wasz głos ma ogromną moc. To Wy decydujecie kto zwycięży. Zapraszamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s