Stacja B. album „Historia jak każda inna …” Albumem Listopada 2022

Album Listopada 2022

Spędzili ze sobą 7 lat, poznając na swój temat wiele ciekawych faktów i na tych latach opierają dziś swoją twórczość. Przez wzajemny szacunek do siebie dzielą się z Wami swoim życiem a dzięki więzi, która wytworzyła się między nimi przez lata mogą to robić z niepodważalną autentycznością dzieląc się w tekstach bardzo osobistymi przeżyciami. Ich debiutancki album „Historia jak każda inna” został wybrany Albumem Listopada społeczności Polska Muzyka alternatywna.

Konkurs na Album Miesiąca prowadzony jest w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna. Co miesiąc społeczność grupy dodaje albumy do konkursu i głosując wybiera ten jeden. Album „Historia jak każda inna” uzyskując najwięcej głosów zdobył tytuł Album Listopada 2022 co dało mu awans do Plebiscytu podsumowującego miniony rok – Album Roku 2022. Czy zespół z albumem „Historia jak każda inna” zdobędzie tytuł Album Roku 2022 okaże się już niebawem Plebiscyt startuje już 12 lutego a wyniki poznamy na sam koniec lutego. Wszystkich zapraszamy do głosowania, będą również nagrody dla głosujących!

Stacja B. dotyka najbardziej czułych miejsc słuchaczy, patrząc ze sceny jak docierają do nich kolejne słowa piosenek i masyw muzyki, który im towarzyszy. W swojej twórczości zawartej na debiutanckim albumie „Historia jak każda inna” poruszają tematy trudne i zawsze takie, które bezpośrednio dotknęły członków zespołu. Nie śpiewają o walce z systemem, bo nie walczą z nim w swoich piosenkach. Opowiadają historie z narracją często nie przeznaczoną dla tego gatunku muzyki. W tekstach zawierają historie z życia każdego z nich, historie zabawne, tragiczne i takie, które łączą elementy obu. Singlem zapowiadającym album był utwór „Stacja B” w którym opowiadają historię o nich samych.

„Nie gramy muzyki, która będzie kolejnym trofeum w dorobku gatunku punk. Znamy jej fundamenty, ale nigdy nie będziemy się do nich ograniczać ani na nich poprzestawać.
Już dzisiaj wiemy, że kształtujemy styl muzyki jakiego w Polsce sami nie widzieliśmy i z przejrzystością tafli wody pokazujemy Wam nasze spojrzenie na wcześniej wspomniany punk rock, który w naszym wykonaniu ma na celu jedno – zbierać żniwo w postaci energii na zasadach wymiany Wy nam, my Wam”.

– dodają

Album dostępny jest na większości kanałów streamingowych. My polecamy do przesłuchania z kanału Spotify zespołu. Utwory takie jak „Mała”, „Dewoty” czy „Jeden dzień anarchii” mogliście usłyszeć w wielu radiach internetowych i z pewnością przypadną Wam do gustu. Płyta „Historia jak każda inna” dostępna jest w wersji fizycznej poprzez kontakt z zespołem na Facebooku oraz podczas koncertów.

Zespół Stacja B. powstał w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty Marka Babiarza i wokalisty Michała Śmierciaka podczas koncertu z serii „Ustrzycka Scena Alternatywna” odbywającego się wówczas w ustrzyckiej knajpie „Młyn”. Od tamtej chwili skład zespołu zmienił się jedynie o perkusistę. Pierwszym perkusistą zespołu był Przemysław Szyler, który grał z zespołem do 2016 roku. Jego następcą został Tomasz BIlik, który jest w składzie do dnia dzisiejszego. Basistą zespołu jest Kornel Wójcik, który gra od początku istnienia zespołu a zaczynając miał 13 lat. Gitara rytmiczna jest prowadzona przez Grzegorza Dyjaka, który również niezmiennie jest członkiem zespołu od samego początku.

Zespół ma za sobą zarówno dziesiątki koncertów w ciasnych pubach jak i na dużych scenach w sporej części Polski. Mieli okazję dzielić deski sceny z muzykami dużego formatu polskiej sceny muzycznej takimi jak KSU czy Nocny Kochanek. Natomiast w bieżącym roku po raz kolejny wystąpią na festiwalu „Zew się budzi”, który odbędzie się w Ustrzykach Dolnych. Na festiwalowej scenie wystąpią między innymi Kult, Maciej Maleńczuk z Homo Twist oraz Dezerter.

„Jesteśmy grupą młodych chłopaków, którzy mimo różnych poglądów i dróg jednoczą się poprzez muzykę”

– napisali na swoim fanpage

Aktualny skład zespołu:

  • Marek Babiarz – gitara
  • Michał Śmierciak – wokal
  • Tomasz Blik – perkusja
  • Kornel Wójcik – bas
  • Grzegorz Dyjaka – gitara rytmiczna

Promocję przygotowano dzięki współpracy z zespołem. Dziękujemy kapeli za zdjęcia i wszelkie materiały. Polecamy album a najchętniej spotkalibyśmy się z kapelą na koncercie. Być może nadarzy się taka okazja. Obserwujcie ich social media, bo z pewnością chłopaki zaskoczą jeszcze nie jednym świetnym utworem.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s