UMMA

Promocja Artysty

Początek zespołu to spotkanie dwóch poznanianek – Weroniki Winter i Karoliny Ostojskiej. Przyjechały do Krakowa stopem i zostały już na stałe. Kraków zrobił na nich olbrzymie wrażenie a klimat artystycznych przedsięwzięć organizowanych w mieście w każdej dziedzinie kultury oraz klimat życia towarzyskiego dał impuls do tworzenia i założenia własnego zespołu.

„Połączyła nas chęć zmian i przede wszystkim – pasja tworzenia. Początkowo Kraków był celem spontanicznej, autostopowej wycieczki, jednak atmosfera tego miasta spowodowała, że zechciałyśmy tu zamieszkać. Odtąd, na tyle, na ile pozwalają nam okoliczności, kompletujemy niezbędny sprzęt i klarujemy swój styl”.

– komentują dziewczyny z zespołu

Pierwszym krokiem było udostępnienie w 2016 roku utworu „Polka Song”. Autorkami „Polka Song” są Karolina Ostojska (wokal, tekst) oraz Weronika Winter (instrumenty), całość utrzymana jest w minimalistycznym, art popowym nastroju.

„Polka Song” to dialog z samą sobą i próba przyjrzenia się własnej sytuacji przez pryzmat historii. Całość dopełniłyśmy realizowanym w domowych warunkach autorskim wideoklipem. Jest to propozycja dla odbiorców poszukujących undergroundowych dźwięków”.

– dodają Ostojska & Winter

Po wydaniu debiutanckiego singla dziewczyny nagrały kilka utworów, m.in. „Dreampop Love”, „Sto”, „Cisza W Mieście” do których zostały zrealizowane klipy, dostępne na kanale YouTube zespołu. Nie ma ich wiele, gdyż każdy z utworów jest dokładnie przemyślany i doprowadzony do perfekcji zanim trafi do publiczności.

„Podejmujemy decyzję o podzieleniu się utworem z odbiorcami, w momencie gdy kompozycja i słowa angażują naszą uwagę przez cały czas trwania utworu. Towarzyszyć temu zjawisku musi oczywiście produkcja, która odda lub przynajmniej nie przekłamie klimatu, emocji utworu”.

– napisały na łamach Kraków Music

Przełomowym utworem, którym zespół zdobył zdecydowanie większą popularność był singiel „To nic”, w którym Weronika Winter odpowiada za kompozycję i mix a Karolina Ostojska – tekst, wokal, montaż klipu.

Utwór trafił na listy przebojów, w tym Polisch Chart Radia Wnet a także na playlisty Spotify „Kultura w kwarantannie”, „Tak Brzmi Miasto”. Brał udział w „Pojedynku Muzycznym” u Sławka Orwata oraz w audycji Muzyczna Żyleta Huberta Dobrzyńskiego z Radia Motyw. Dzięki temu UMMA znalazła się w lubelskiej grupie Inkubatora „Tak Brzmi Miasto”, pojawiły się koncerty w klubach a nawet występ na Festiwalu Kalisz Alternatywny w Akceleratorze Kultury 28-29 październik 2022 r.

Zdjęcie reklamowe Kalisz Ambient Festiwal

Nie omieszkamy wspomnieć, że utwór również na naszej playliście Spotify Alternatywny MIX PL 2021 a w 64 notowaniu naszej Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza zajął 1-sze miejsce i tytuł Singiel Tygodnia! Dzięki wyborze naszych czytelników, singiel weźmie udział w Plebiscycie „Singiel JESIENI 2022„, który odbędzie się w grudniu tego roku.

„To nic” to bardzo prosta piosenka na trudne czasy. Dziewczyna w ciężkich dla siebie momentach, wyraźniej dostrzega i bardziej docenia miłość, którą ją obdarzono”.

– piszą Panie w swoim bio

Jesienią 2020 roku dołączył do duetu Marco Trimboli – cajonista i perkusista z Turynu we Włoszech. Ich ścieżki przecięły się w Krakowie, gdzie wszyscy obecnie mieszkają i tworzą.

Obecnie UMMA to dwie poznanianki i Włoch, mieszkający i grający w Krakowie:

  • Karolina Ostojska – wokal, teksty
  • Weronika Winter – gitara, instrumenty perkusyjne
  • Marco Trimboli i instrumenty perkusyjne

Klimat twórczości zespołu jest często porównywany do atmosfery panującej w dziełach Davida Lyncha. Odbiorcy słyszą w niej podobieństwo do muzyki Portishead i Maanamu. Muzycy oscylują gdzieś pomiędzy trip hopem, art popem, rockiem alternatywnym a poezją śpiewaną. Mają za sobą debiut radiowy i sceniczny. W 2021 roku byli uczestnikami programu „Tak Brzmi Miasto Inkubator”. Obecnie realizują nagrania audio i wideo do nowego singla, który ukaże się nadchodzącej zimy. Jesienią 2022 roku będą częścią line-upu na Kalisz Alternatywny Festiwal.

Napisali o zespole:

„Have you listened to Ostojska & Winter? If you haven’t check it out and pay attention. A grimy bass guitar, trip hop, beats and drowsy voice make their sound almost cinematic, as if you were listening to a modern-day film noir soundtrack.”

Kraków Music

„Hipnotyzujące brzmienia w połączeniu z serią obrazów wprawiających w swoisty trans.”

Muzykoholicy

„Zapamiętajcie te nazwiska”

Soundrive

„Jest w tej muzyce wspaniała polska nostalgia. Już dawno tego nie czułem.”

Pan Winyl

Umma to połączenie Cigarettes After Sex i Arctic Monkeys z odrobiną Lamb. Jest trochę z Portishead, jest też coś od Kory i Maanamu. Jeśli chcecie ich posłuchać, świetnie się bawić, a potem pojamować to nie może Was zabraknąć na koncertach MIAZGA 2023! Zespół w ramach trasy i wspólnego przedsięwzięcia naszej redakcji z zespołami wystąpi na dwóch wspaniałych koncertach. Obserwujcie fanpage zespołu aby nie przeoczyć. Ich koncerty to wspaniałe widowisko!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s