Jack Friday

Promocja Artysty

Zgrana ekipa Jack Friday z rozmaitymi doświadczeniami muzycznymi, grającą szeroko pojęty Rock Metal szykuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu, którego premiera planowana jest na jesień tego roku. Zagrali wiele koncertów, zgarnęli nagrody występując na festiwalach a ich muzykę można usłyszeć m.in. na antenie Antyradia, jak również w wielu rozgłośniach online m.in. w Australii, Niemczech czy Irlandii.

Wspólne granie ekipy Jack Friday zaczęło się w 2019 roku w Toruniu. Od tego czasu odwiedzili wiele scen w kraju m.in. klub A2 we Wrocławiu, NRD w Toruniu, Metal Cave w Warszawie, Wiatrakowa w Bydgoszczy, Torpeda w Gdańsku….. Ich muzykę można usłyszeć m.in. w programie Makakofonia na antenie Antyradia, jak również w wielu rozgłośniach online m.in. w Australii, Niemczech czy Irlandii.

Grają energetyczną mieszankę stylistyczną, czerpiąc inspiracje z ciężkich brzmień lat 90tych i przełomu wieków. Urodzony w Meksyku frontman Oz obdarzony wyjątkową, hipnotyzującą osobowością w pełni angażuje się w interakcję z publicznością, szybko rozkręcając każdą imprezę i nie pozostawiając nikogo na widowni obojętnym na to, co dzieje się na scenie. Koncert zespołu to nieopisane przeżycie i dobra zabawa.

Nasz pochodzący z Meksyku frontman emanuje ze sceny energią, która potrafi zarazić każdą publikę. Niektórzy mówią, że to groove metal, my nazwaliśmy ten przedziwny miks stylistyczny Taco Pogo. W recenzjach gigów najczęściej pojawia się stwierdzenie, że nie da się przy naszym graniu stać obojętnie pod sceną – a to dla nas największy komplement.

Członkowie zespołu pochodzą z różnych środowisk i posiadają doświadczenia w różnych projektach muzycznych na całym świecie. Zespół dąży do zapewnienia energicznego i pełnego pasji występu zarówno na żywo, jak iw studiu. Pierwszym utworem, który zaprezentowali swoim fanom w pełnym składzie był „Lies Come True” czyli „Kłamstwa stają się prawdą” nakręcony podczas próby w styczniu 2020r.

Zgodnie z zasadą DIY, Jack Friday wydał swój debiutancki singiel i towarzyszący mu teledysk „Hungry For Life” w lutym 2020 roku. Na swoim fejsbukowym profilu tak zapowiedzieli swój klip:

Poznajcie nasz najnowszy kawałek i klip „Hungry For Life”. Całość nagrania audio i wideo zrealizowana metodą DIY w naszej salce.

Nie czekali na nikogo i na nikogo się nie oglądali. Sami wzięli się do pracy i oto efekt. Prawda, że bardzo fajnie to zrobili?

Jesteśmy w specyficzny sposób związani z ostatnim piątkiem listopada. Około tego czasu trzy lata temu pojawiła się perspektywa ponownego wspólnego grania. Dwa lata temu dołączył nasz basista, Ogórek. Rok temu talię uzupełnił Oz. Dzisiaj, w kolejny #BlackJackFriday, dokładamy następną kartę – nasz nowy utwór i klip „Beyond The Earthly Kingdom”. W roli gościa pojawił się nasz przyjaciel CHMIELIX. Dziś rozpoznawalny w kręgach nieco innej stylistycznie muzyki, przed laty wielokrotnie przewijający się jako perkusista w składach, w których graliśmy.

W sierpniu 2021 wzięli udział w festiwalu Rock Okop, zdobywając II Nagrodę. Tego samego wieczoru otrzymali również Nagrodę Publiczności. Kilka tygodni później zostali laureatami przeglądu Festiwalu Zielona Lipa, otrzymując z rąk jurorów III Nagrodę. W listopadzie 2021 zdobyli I Nagrodę dla najlepszego zespołu na festiwalu Brześć Fest a już we wrześniu 2021 roku wzięli udział w jesiennej edycji Louder Fest, jednego z największych festiwali muzyki metalowej w Polsce. Wystąpili u boku wielu czołowych polskich artystów, takich jak Black River czy The Sixpounder. Posłuchajcie utworu „Loud As Fuck” na żywo z festiwalu Louder Fest 2021.

Po występach, które przyniosły im wiele wyróżnień i nagród nawiązali współpracę z promotorem Louder Art. Pod koniec 2021 roku pojawili się jako support na kilku koncertach trasy zespołu The Materia. W lutym 2022 rozpoczęli nagrania debiutanckiego albumu, z premierą zaplanowaną na ten rok. Realizacji nagrań podjął się Arkadiusz „Malta” Malczewski, znany ze współpracy z wieloma światowej klasy zespołami, takimi jak Behemoth czy Decapitated.

Zaczęliśmy wbijanie ścieżek na nasz pierwszy album, a porządek z chaosu po mistrzowsku wydobywa Arkadiusz „Malta” Malczewski. Na pierwszy ogień PaKo i kabli tyle, co stąd na Hel i z powrotem.

– zapowiedzieli nagranie albumu

Jack Friday tworzą:

  • Oz – wokal
  • Sebastian – gitara
  • Ogórek – bas
  • Luke – gitara
  • Pako – perkusja

Jesteśmy zgraną ekipą z rozmaitymi doświadczeniami muzycznymi, grającą szeroko pojęty Rock Metal. Mamy gotowy materiał i konkretnie sprecyzowane plany na przyszłość.

Zapraszamy do obserwowania mediów społecznościowych zespołu. Czekają Was nowości związane z zapowiadaną płytą a w kulminacji premiera albumy jeszcze w tym roku. Promocję przygotowano dzięki uprzejmości zespołu, który dostarczył nam wszelkich informacji i materiały do publikacji za co dziękujemy. Już nie możemy doczekać się tego nowego albumu, subskrybujemy kanały zespołu i czekamy na nowości. Życzymy udanej premiery i trasy koncertowej, być może uda nam się zaliczyć koncert zespołu.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s