Sophie Szklarska singiel „Sztuka Doradzania”

Promocja singla

Sophie Szklarska to producentka, autorka tekstów i wokalistka. Sama siebie określa, że jest stereotypową Zosią Samosią i wszędzie musi wsadzić nos. Mimo, że sama piszę teksty i muzykę do swoich utworów to czynnie bierze udział w miksie, masteringu czy koncepcjach teledysków. Jest artystką niezależną poruszającą się w nurtach muzyki alternatywnej i elektronicznej. Dziś z samego rana miała miejsce premiera singla „Sztuka Doradzania”.

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego ludzie tak bardzo przejmują się życiem innych i dlaczego tak desperacko próbują przekonać ich do swoich racji. Każdy ma swoje poglądy, wierzy w co wierzy, nosi co nosi, myśli co myśli i ma do tego pełne prawo. Dopóki ktoś nie robi nam tym krzywdy, to jaki jest powód chęci zmiany tych poglądów ? Myślę, że jak wielu z was, często czuje się oceniana. Często też spotykam się z zamkniętymi umysłami, które nie są w stanie zrozumieć, że ludzie są różni, że każdy ma prawo do robienia w życiu tego, co mu się żywnie podoba, a przede wszystkim że czasy się zmieniają, my się zmieniamy.

– wyjaśnia Sophie

W ostatnich latach bardzo unaocznił się problem braku tolerancji a walka konkretnych grup społecznych o swoje prawa stała się chlebem powszednim. Widzimy wychodzącą na ulicę społeczność LGBT, ruch BLM, kobiety walczące o swoje prawa, ruchy ekologiczne czy pacyfistyczne chcące przeciwdziałać wojnie. Wychodzą na ulicę, bo chcą zmian i lepszego życia, bo czują, że w jakiś sposób są dyskryminowani. Ten utwór mówi o wszystkich, którzy z powodu swojej „inności” są oceniani i krytykowani. O tych wszystkich, którym próbuje się narzucić swoje zdanie. Świat jest ogromny i znajdzie się na nim miejsce dla ludzi o różnych poglądach, wyznaniach, czy kolorze skóry. W swoim życiu niejednokrotnie spotkałam się ze zdaniem, że jestem za młoda by cokolwiek wiedzieć o świecie, bo nic jeszcze w życiu nie przeżyłam. Wydaje mi się, że jako pokolenie przeżyliśmy już dość dużo w tym dynamicznym świecie: zamachy terrorystyczne, kilka kryzysów finansowych, pandemie covid, kryzysy uchodźcze w Europie i Polsce, czy wojny w Syrii i na Ukrainie. Na pewno są to doświadczenia inne niż przeżycie stanu wojennego czy komunizmu, ale czy gorsze i mniej emocjonalne? Każdy z nas niesie swój, osobisty bagaż. I nikt, absolutnie nikt, nie ma prawa mówić, że nasz jest lżejszy, tylko dlatego że jest niesiony krócej. Nie możemy porównywać cudzych problemów do swoich i stawiać ich na szali. Czy ta piosenka to manifest? Wydaje mi się, że to za duże słowo. W popkulturze istnieją znacznie bardziej wyraziste i mocne głosy, których wydźwięk jest cały czas aktualny. Dla mnie ten utwór jest możliwością przekazania światu co myślę o tym co mnie otacza oraz pewnego rodzaju sprzeciwem, ponieważ nie zgadzam się na tę wzajemną nienawiść. Moim największym marzeniem jest to, żeby kiedyś ludzie na tyle otworzyli głowy żebyśmy nie musieli wojować i walczyć o tolerancję, wyrozumiałość i szacunek.Tylko tyle jest potrzebne żeby świat przestał płonąć a zaczął rosnąć w siłę. Tylko czy aż?

– dodaje

Jak do tej pory mimo braku labela i dystrybutora single Sophie zbierają pozytywne recenzje i głosy wśród krytyków i dziennikarzy muzycznych, a także znajdują swoje miejsca na listach edytorskich Spotify. Zosia jest przykładem, że bez wsparcia, reklamy i worka pieniędzy młody niezależny artysta jest w stanie wyjść z cienia i usłyszeć swoje utwory w wielu dużych rozgłośniach radiowych jak Program Trzeci Polskiego Radia czy Radio 357.

Warto to wspomnieć kilka słów na temat poprzedniego singla Ulubiona, który w ciągu miesiąca zanotował 30 000 odsłuchów na Spotify i trafił na takie playlisty jak:

  • EQUAL GLOBAL
  • EQUAL POLSKA
  • Alternatywna Polska
  • Fresh Finds Polska
  • New Music Friday Polska

Jest to niewątpliwie największy sukces w karierze Sophie.

– Jesteśmy grani dość regularnie w dużych rozgłośniach radiowych, jak: Czwórka, Trójka, Radio 357 i wielu innych mniejszych rozgłośniach radiowych plus stacje regionalne. W marcu 21k+ słuchaczy na Spotify. Regularnie znajdujemy się na playlistach Spotify: Alternatywna Polska, EQUAL Polska byliśmy też na EQUAL GLOBAL, Fresh Finds Polska, New Music Friday. Regularnie o naszych premierach piszą w muzycznych portalach. 

– dodaje Menager Sophie, Michał Strzelec

Więcej o Sophie w naszym artykule promującym artystkę. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z osobowością Zosi, jej wrażliwością, która przekłada się na świetne single jakie do tej pory wydała a które do przesłuchania w artykule. Promocję singla zrealizowano we współpracy z Michałem Strzelcem, któremu dziękujemy za materiały i informacje. Obserwujcie media społecznościowe Zosi, z pewnością jeszcze zaskoczy Was niejednym świetnym singlem.

Sophie Szklarska

Sophie Szklarska to młoda 21 letnia  artystka z Warszawy, swoją przygodę z produkcją  muzyczną zaczęła około półtora roku temu, w Warszawskiej Akademii Dźwięku. Od tamtej pory nie ma w jej życiu dnia bez muzyki.

Oceń ten wpis:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s