ORNETTE

Promocja Artysty

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprezentować na naszej stronie zespół ORNETTE, który zgłosił się do naszej promocji, udostępnił materiały i informacje, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
Liderem zespołu jest Grzegorz „ORNETTE” Stępień, w latach 1996-1999 twórczo  współpracował z czołówką  polskiej sceny rockowej, jazzowej i popowej. Od 2002 roku związany z legendą polskiej sceny muzycznej – Oddziałem Zamkniętym. Muzyka można było zobaczyć na największych scenach w kraju i za granicą. Wykorzystując swoje doświadczenie w roku 2013 rozpoczął własny projekt pod szyldem ORNETTE. I właśnie zespół ORNETTE jest dziś gościem na naszej stronie w serii PROMOCJA ARTYSTY.

Twórczość ORNETTE to kwintesencja energetycznego rock and roll’a. Program autorski przeplatany jest przebojami gigantów polskiej sceny rockowej,  w nowatorskich aranżacjach ORNETTE. Ponad 20 lat scenicznego doświadczenia Grzegorza „Ornette” Stępnia i muzyków formacji ORNETTE  gwarantują świetny kontakt z publicznością i niezapomniane przeżycia na koncertach. Skład Zespołu to wybuchowa mieszanka muzycznych indywidualności:

  • “Ornette” Grzegorz Stępień voc /bass/guit, Oddział Zamknięty,
  • Piotr “Bzyk” Sokołowski – guit ex Ziyo, KSU
  • Grzegorz Babisz – guit, .230volt ex Złe Psy
  • Łukasz Marek  – perkusja Present Perfect, Bzkology , Taatr Nowy Proxima

Poznajcie zespół ORNETTE z fotek, które udostępnił zespół, za co bardzo dziękujemy.

Grzegorz Stępień – „ORNETTE”- to nowa droga basisty, który podczas swojej drogi artystycznej współpracował i współpracuje, tworzy i koncertuje z czołówką polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.
W latach 1996-2000 Grezgorza Ornette Stępnia można było zobaczyć w składach między innymi z Andrzejem Chochołem, Krystyną Prońko, Adamem Wendt, Aleksandrem Koreckim, Henrykiem Gembalskim, Michałem Zduniakiem, tworzącego różne formy Jazzowe, Fusion i Free.
W latach 2000-2001 Zasilał Gwiazdy muzyki Pop i Funky supportując takie zespoły jak “The Brand New Heavies “ czy „Texas”. W tym okresie Grzegorz dołącza do formacji z San Francisco „Rot Host” koncertując na festiwalach “Vilnius Days” w Wilnie i na Węgrzech, w tym dla muzycznej MTV w Budapeszcie. Podczas trasy nawiązuje współpracę z amerykańsko-włoską formacją i nagrywa w berlińskim studio epkę „Sub Masters”.
W 2002 roku został basistą w Oddziale Zamkniętym z którym zagrał ponad 2 tysiące koncertów, występując między innymi przed takimi zespołami jak: „Guns and Roses”, „Scorpions”, „Alphaville”. Współtworzył skład „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY” do 2020r. W między czasie udzielał się również jako muzyk sesyjny nagrywając i tworząc wydawnictwa między innym z Liam Mcmhurri, Atma Anur, Andrzej Urny, Ryszard Sygitowicz, Artur Malik, Krzysztof Misiak, Jacek Krzaklewski, MIeczysław Jurecki etc.

Grzegorz „Ornette” Stępień zaangażowany jest również w pomoc dzieciom chorym na raka – wspiera Fundacje „Spełnione marzenia”. Udziela się grając koncerty profilaktyczne w szkołach i ośrodkach kulturalnych, omawiając problemy przemocy w internecie, mowy nienawiści, złych wpływów oraz porusza kwestie uzależnień. To postać, którą warto naśladować i brać przykład. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprez podczas takich spotkań z dzieciakami.

Ale wróćmy do zespołu ORNETTE, który Grzegorz stworzył w 2013r., gdyż to ten zespół jest przedmiotem naszej promocji artysty i jego twórczości.
Debiutancki album „Twarzą w twarz” formacji ORNETTE ukazał się w listopadzie 2015 roku i stanowi zwieńczenie 20-letniej przygody muzycznej Grzegorza „ORNETTE” Stępnia. Utwory „Możesz zostać na noc”, „Twarzą w twarz” i „Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada „Nie zapomnę” kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów Radia Olsztyn. Natomiast Marek Wiernik – słynny głos Polskiego Radia – chętnie sięga w swoich audycjach po utwór „Spowiedź”.
Posłuchajcie singla promującego album „Twarzą w twarz”, którego producentem jest sam Ornette.

Album możecie przesłuchać i nabyć w Empiku. Krążek do dziś budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów.

Gorąco polecam.

Trasa promująca krążek – od Gdańska aż po Wiedeń – obejmowała ponad 60 koncertów. Klubowych i Plenerowych. Na koncertach usłyszeć można i poczuć na własnej skórze, kwintesencję tego, co towarzyszy jego twórczości od wielu lat czyli „Dawkę Porządnego Rock and Rolla”. Grane są z maksymalną energią i na wysokim poziomie, co możecie zobaczyć na poniższym video Live Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju 21.01.2017, utwór „Możesz Zostać Na Noc”.

29 Kwietnia 2017 w „Centrum Dźwięku i Słowa” w Niepołomicach został zarejestrowany koncert ORNETTE & Przyjaciele” Akustycznie w wersji DVD. Jeżeli nie oglądaliście, nie słuchaliście gorąco zapraszam.

Festiwale w których występował zespół ORNETTE to m.in. ” Wielki Ogień”, “Rockowe Świętokrzyskie”, “Rockowe Bieszczady” (dwukrotnie).  Scyzoryki i Pol’and’Rock 2019. Koncerty zagraniczne: Wiedeń, Londyn, Southampton, Bristol, Hintertux (Polish Powder Days). Ornette otwierał koncerty zespołu Perfect, Dżem, Piersi.  Koncert zespołu „ORNETTE i Przyjaciele” podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Zapraszam do obejrzenia teledysku „Nie Zapomnę”.

Obecnie zespół pracuje nad nową płytą której zapowiedzią jest pierwszy z trzech singli utwór „Tajemnica”. W nagraniu audio udział wzięli: Grzegorz Ornette Stępień – gitara basowa, śpiew, producent, Marcin Bracichowicz – gitara, Marcin Mączyński – wiolonczela, Piotr Bzyk Sokołowski – gitara, Filip Woźniak – Perkusja, Adam Drzewiecki – realizacja dźwięku, współproducent DMP Studio w Wieliczce. W teledysku udział wzięły wspaniałe postacie m in. pani Anna Dymna, Marek Pyś, Artur Dziurman.

Ballada „Tajemnica” utrzymana jest w akustycznym klimacie a jej premiera odbyła się w programie TVP Halo Polonia, który prezentujemy obok. Zajmuje również pierwsze miejsce Listy Radia RDN i grana jest w licznych stacjach radiowych.

W 2018 roku ORNETTE został zaproszony do nagrania utworu “Durna Piosenka” na składankę z okazji obchodów 30 lat zespołu “BIG CYC”. Premiera wydawnictwa odbyła się w 05.10.2018r. Na składance znalazły się także takie gwiazdy jak: Wilki, Enej, Renata Przemyk czy PIERSI.

Kolejna Premiera teledysku formacji  ORNETTE odbyła się 27 grudnia 2018, to singiel “Po Co”, który został nagrany w m in. w Studio DMP w Wieliczce oraz w studio Fabryka czekolady w Kielcach. Utwór w rockandrollowym klimacie ze wspaniałą obsadą muzyczną, w tym także: Andrzej Urny, Marcin Joseph Bracichowicz, Tomasz Bracichowicz, Łukasz Marek, Ola Królik. Piosenka zajmowała wysokie pozycje Antyradio, Polskie Radio Rzeszów, Radio Kielce, Ostrowiec, Olsztyn, Białystok RDC, RDN itp. W 2019 tym roku po ukazaniu się singla “Po Co”, Ornette wygrał eliminacje do Pol’and’Rock Festiwal (Przystanek Woodstock), który odbył się po raz 25. Dostał możliwość zagrania na Głównej Scenie, a dzień wcześniej również na “Scenie Lecha”, co mocno zaznacza jego działalność na rynku muzycznym.

Rok 2020 formacja rozpoczyna bardzo dynamicznie i wydaje kolejne single, wspiera koncertowo Sztab WOŚP w Irlandii Południowej oraz rozpoczyna trasę (koncertem w Radio Rzeszów) w ramach autorskiego projektu pt. „Klasycy Polskiego Rocka”, która została wstrzymana poprzez obostrzenia związane z Covid-19. W 2021r. kolejny singiel  “Możesz wszystko” trafia do Trójki, Antyradia i do regionalnych rozgłośni. Data Trzynastego w Piątek może się źle kojarzyć ale nie w tym przypadku. 13 sierpnia 2021 w Krakowie, w klubie “Forty Kleparz” odbyła się premiera płyty “Możesz wszystko”. Płyta Zbiera same dobre recenzje wśród redaktorów muzycznych i odbiorców. Płyta dostępna do przesłuchać na stronie zespołu.

W przygotowaniu jest teledysk do utworu “Możesz wszystko” który realizuje TV.Rzeszów a tak wygląda album. który możecie nabyć w Empiku.

Jakie rozdziały w muzyce i życiu kulturalnym zmaluje nam ten artysta? Możecie się przyglądać lub brać czynny udział we wszystkich przedsięwzięciach grupy, a jest to bez wątpienia bardzo barwna ”Ekipa“ polskiej sceny, która w krótkim czasie wypracowała rozpoznawalną markę jaką jest ORNETTE. Zespół możecie obserwować na Facebooku – podajemy linki do profilu ORNETTE, Grzegorza Stępnia i FanClubu zespołu, kanału YouTube i na stronę www zespołu.

Dziękujemy kapeli za udostępnienie materiałów i informacji, Grzegorzowi za świetny kontakt i współpracę przy tworzeniu promocji a Wam czytelnicy dziękujemy za wsparcie, za to, że jesteście i razem z nami promujecie polską scenę niezależną i polskie kapele. Na zakończenie proponuję wideo podsumowujące naszą promocję. Miłego oglądania.


Promocję przeprowadzono dzięki uprzejmości Grzegorza „ORNETTE” Stępnia na stronie Polska Muzyka alternatywna na Facebooku i Instagramie od 3-30.10.2021r. Promocja zawierała 11 postów promujących, które dotarły do ponad 5 tysięcy osób. Utwory prezentowane na stronie promowane są na naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30 oraz na kanale YouTube Playlista #WaszaMuza #12 i Spotify, Playlista Alternatywny MIX PL 2021 na które zapraszamy.


Utwory promowane są na naszych Playlistach::

Playlista #WaszaMuza #12
Playlista Alternatywny MIX PL 2021

Linki do prowadzonej promocji na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s