Penthouse

Promocja Artysty

Zespół Penthouse to rozrywkowy rock’n’roll z nutką melancholii i soulowego klimatu. Stworzony przez muzyków mających na koncie wiele różnych wcieleń muzycznych w przeszłości (m.in The Black Tapes, Ahimsa), Penthouse wypełnia pewną lukę w rocku, który w Polsce jest bardzo popularny, ale nie miał do tej pory polskiego odpowiednika.

Zespół powstał w 2022 roku od razu przystępując do tworzenia autorskich kawałków. Z sylwestrowym hukiem korka 2023 roku zaprezentowali swój pierwszy singiel „Eyes On The Prize” zapowiadając album, który premierę będzie miał w maju 2023 roku, a jego wydawcą będzie Antena Krzyku.

Na koniec lutego zaprezentowali drugi singiel z nadchodzącej płyty pt. „I’ Been Thinking of You”. Nowym utworem Penthouse zaprasza do zanurzenia się w zawiesistej atmosferze wielu długich nocy, otwartych ziejących przestrzeni i dźwięku pękających serc. Za obrazek do ‚I’Been Thinking of You’ odpowiada Rafał Rudzk.

Zespół grzebie w starszych brzmieniach, które w Polsce odpowiednio nigdy nie rozbrzmiały. Grają rock’n’rolla po swojemu, powolutku, subtelnie. Wokal Michała Strażewskiego wbija w fotel, a żeńskie chórki idealnie dopełniają brzmienie. W dodatku ten teledysk… wspaniała melancholia połączona z czymś frapującym, przejmującym, a nawet niepokojącym.

– napisał o singlu blog muzyczny Pasem po czole

„Bumpin” to trzeci, po ‚Eyes on the prize’ i ‚I’been thinking of you’ singiel zespołu Penthouse. Do ‘”Bumpin” zespół nagrał sesję z wykonaniem tego utworu na żywo.

Penthouse pragnie zaanonsować nowy singiel Bumpin’ – utwór, który zajmuje się istotą niezobowiązującego spaceru w gorące popołudnie. Może zostać Twoim nowym przyjacielem, kiedy tych starych nie ma blisko. Nie zadaje ci głupich pytań, pójdzie z Tobą na drinka – jeżeli tylko na to zasługujesz…

Trzymaj go blisko swojej poobijanej duszy i keep bumpin’.

– komentuje zespół

Pełen album grupy zatytułowany “music undersea” ukazał się, tak jak zapowiadali, 18 maja br. dzięki wytwórni Antena Krzyku. Od razu zdobył swoich fanów i pozytywne recenzje niezależnych wydawców.

Debiut zatytułowany “music undersea” ( Antena Krzyku) jest poszukiwaniem nowych wizji,
tekstur i piosenek. Szperają w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć
zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych.

“music undersea” lista utworów:

 1. Morning Listeners
 2. Responsibility
 3. The Ticket
 4. Queen Remedy
 5. Bumpin’
 6. I’ been thinking of you
 7. Entertain me!
 8. Soul Rebel (song for red)
 9. Eyes on the prize
 10. Cruel World (bye bye)
 11. I Wish I Wish
 12. Closing Time

Płyta na CD do nabycia w dwóch wersjach okładki:

Produkcja: Tomo Sierajewski
Wydawca: Antena Krzyku

Zaraz po premierze albumu wydali kolejny singiel  „Queen Remedy” z gościnnym udziałem Moriah Woods. Singiel promuje album “music undersea”.

Penthouse robią znacznie więcej niż po prostu grają i śpiewają. Celują w przekazaniu bardzo konkretnej intensywności. Przy użyciu kombinacji wytrwałości, bystrości i charyzmy wytwarzają swój własny, niepowtarzalny puls. W swojej twórczości poszukują nowych wizji , tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Muzyczna strefa nazwała ich polskim King Gizzard & The Lizard Wizard.

“To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.”

– dodaje zespół

Penthouse to:

 • Michał Strażewski – wokal
 • Tomek Sierajewski – gitara
 • Tomek Szewczyk – bass
 • Amadeusz Górski – klawisze
 • Dawid Ryski – perkusja
 • Zosia Gąsiorowska – chórki
 • Magda Gąsiorowska – chórki

Witamy w Penthouse.
Penthouse dają tobie miejsce gdzie można się zatracić albo odnaleźć.
Czuj się zaproszony/a.

fot. Michał Matraszek

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem. Mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś trafić na ich koncert. To musi być wyjątkowe doznanie muzyczne. Gorąco polecamy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s