Imaginature

Promocja Artysty

W styczniu 2022 do Imaginature dołączyła wokalistka Gaia, która wniosła do zespołu olśniewający głos i imponującą prezencję sceniczną. Obecnie zespół nagrał na nowo dwa utwory: „Weather the Storm” i „Edge”, które ukażą się na wszystkich popularnych platformach streamingowych. Także w dniu 16 września 2022 r. zostanie opublikowany teledysk. Obecnie zespół pracuje nad całkiem nowym materiałem muzycznym. 

Imaginature to zespół wykonujący metal symfoniczny. Został założony w 2015 roku w Szczytnie przez dwójkę przyjaciół z dzieciństwa – gitarzystę Marcina Borodziuka oraz grającego m.in. na dudach szkockich i irlandzkich Arka Powolnego. Do zespołu dołączyli również Leszek Bil na klawiszach, Krzysztof Lupa – perkusja i Adam Szyszka na basie. Nazwa zespołu pochodzi od słów „imagination” and „nature”, co znajduje przełożenie na styl komponowania utworów. Co ciekawe, większość członków zespołu nie posiada klasycznego wykształcenia muzycznego. Nie pozbawia ich to jednak wyobraźni i kreatywności. Nazywając zespół w ten sposób, muzycy chcieli połączyć dwie rzeczy stanowiące swoiste przeciwieństwa, lecz pomimo tego każda z nich niesie ze sobą wielką moc. 

Kilkuletnia praca nad autorskimi pomysłami zaowocowała materiałem na debiutancki album. Pod koniec 2019 r. zespół rozpoczął nagrania w warszawskim studiu Kalifornia. Szyki pokrzyżowała im pandemia i rozstanie z dwójką wokalistów, Anną i Łukaszem zaproszonych do partii nagrania wokalnych. Gdy los projektu zawisł na włosku, muzycy Imaginature podnieśli się, w dniu 02 października 2021 r. wydając album z udziałem występujących gościnnie wokalistów z renomowanych projektów jak Sunrise (Ukraina), czy rodzime Thermit i Moyra. Jeden z utworów zaśpiewał też Marcin. Debiutancki krążek „Imaginature” zawiera 8 utworów, łącznie 43 minuty muzyki.

Tracklista

01. Atonement
02. Edge
03. Imaginature
04. Shade Enchantress
05. Renegade
06. Through The Cellar Door
07. Near The End
08. Weather The Storm

Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w kraju (m. in. w „Teraz Rock”, „Heavy Metal Pages”), jak i za granicą („Fistful of Metal”, „Power Play”). Poza wymienionymi czasopismami, pozytywne recenzje debiutu Imaginature ukazywały się na webzinach prowadzonych w takich krajach, jak Wielka Brytania (Velvet Revolver) Portugalia (ViaNocturna2000), Hiszpania (Rock in Spain), Czechy (Metal-line.cz),  czy Argentyna (Rocka Rolla). 

Zespół znalazł się w TOP10 zestawienia czasopisma „Teraz Rock”, w kategorii Nadzieja roku 2021 – artyści krajowi. 

O debiutanckiej płycie Imaginature wypowiedzieli się m. in.: 

„Słyszałem kilka utworów z ich albumu i muszę powiedzieć, że to kawał solidnej roboty. Żeby powiedzieć coś więcej, musiałbym przesłuchać tę płytę kilka razy – wiadomo, wsłuchać się w szczegóły. Sam zespół znam nie od dzisiaj i wiem, że to dobry, porządnie grający band. I nic tu nie jest powiedziane na wyrost. Życzę im jak najlepiej”. 

Paweł „Drak” Grzegorczyk (zespół HUNTER) 

„Debiutancka płyta intryguje muzyką podniosłą, przestrzenną, melodyjną. Cechują ją nośne riffy, kunsztowne solówki gitarowe (…), intensywne partie perkusji (na dwie stopy, kiedy trzeba), i wszechstronnie stosowane klawisze. (…) To świetny i oryginalny na polskim rynku album”.  

Paweł Brzykcy (TERAZ ROCK) 

„Muzyka Imaginature jest podniosła, ale nie patetyczna w nieznośny dla ucha sposób, mamy znakomicie skonstruowane utwory, ze zwrotami akcji i zmianami tempa czy klimatu. Do tego dodajmy zaskakująco dobre brzmienie całości – brawo! Polecam!”

Piotr Michalski (ROCKAREA.PL)

Mimo formuły obranej na płycie, zespół nie porzucił poszukiwań odpowiedniego głosu do swojej muzyki. W styczniu 2022 do Imaginature dołączyła wokalistka Gaia, która do projektu wniosła olśniewający głos i imponującą prezencję sceniczną.  

W lipcu 2022 r. Imaginature zagrali przed m. in. Hunterem, na koncercie z okazji 35-lecia tej uznanej formacji. Na ten moment planują dalsze występy na 2023 r., nie wykluczają jednak że zakoncertują jeszcze w tym roku. 

Obecnie zespół nagrał z wokalem Gai dwa swoje utwory: „Weather the Storm” i „Edge”, które w dniu 16 września 2022 r. w nowych wersjach ukażą się na wszystkich popularnych platformach streamingowych.

Także w dniu 16 września 2022 r. zostanie opublikowany teledysk od utworu „Edge”.  

Imaginature w wielu miejscach został określony jako „polski Nightwish”, a porównania do projektów takich, jak Sonata Arctica, Kamelot czy Epica, z pewnością nie są na wyrost. Muzykę Imaginature charakteryzują energetyczne gitarowe riffy Marcina, przeplatane melodyjnymi partiami klawiszy Leszka, czy instrumentów typu whistle lub dudy, na których gra Arek. Na ich tle wybija się krystalicznie czysty wokal Gai. Całość dopełnia mocno zaznaczona sekcja rytmiczna, za którą odpowiadają Krzysztof (perkusja) i Adam (bas).

Obecnie Imaginature pracuje nad całkiem nowym materiałem muzycznym. Jeżeli chcecie być na bieżąco obserwujcie social media i kanały zespołu. Z pewnością czeka nas wiele nowości. Już 16 września z udziałem Gai utwory: „Weather the Storm” i teledysk do tego utworu „Edge”. Tego nie możecie przegapić.

Jesteśmy przekonani, że grupa z nową wokalistką Gają uderzy dość mocno w metalową scenę podnosząc przy tym poprzeczkę. Ich utwory mają piękną spójność i solidną głębię, są bardzo intrygujące i przyjemnie się ich słucha. Zapewnia to idealną równowagę między symfonicznym i progresywnym power metalem. My już nie możemy doczekać się zapowiedzianych na 16 września nowości z udziałem Gai „Weather the Storm” i „Edge”. Pozdrawiamy zespół i dziękujemy Marcinowi za super kontakt i informacje, dzięki którym możemy poznać zespół bliżej. Z pewnością będziemy ich obserwować.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s