BlackJob singiel „Kształt”

Promocja singla

„Kształt” to już druga piosenka zapowiadająca następny krążek zespołu BlackJob z Krakowa. Do utworu został nagrany zmysłowy, a zarazem drapieżny teledysk w którym, podobnie jak w poprzednim singlu „PanTuStał”, wpadamy w wir świateł i kolorów, ale tym razem z nieco innym klimatem i przekazem. Wpadamy w narkotyczny trans cielesności, gdzie muzyka blues-rock’owa w połączeniu z nieoczywistym tańcem buduje napięcie dzikich bliskości i prowadzi w nieznane zakątki ludzkich pragnień.

„Kształt” to już druga piosenka zapowiadająca nasz następny krążek. W teledysku, podobnie jak w poprzednim singlu „PanTuStał”, wpadamy w wir świateł i kolorów, ale tym razem klimatem przypominającym stan jak po LSD i MDMA. Przynajmniej tak mawiają! Nie jest to jednak reklama narkotyków, a raczej kult cielesności w oprawie zmysłowego tańca wyłaniającego się z cienia i osamotnienia. Taniec jest pretekstem do zbliżeń, a sam tytuł „Kształt” jest tym, co z tych bliskości wynika / się tworzy! Warstwa tekstowa to pragnienie drogi w nieznane, niesztampowe bliskości, bez ograniczeń, powtarzana w piosence jak mantra”.

– opowiada o utworze zespół

Nagrań dokonano w Psychosound Studio w Krakowie. W teledysku udział wzięła Agata Markowicz instruktorka jogi w powietrzu, oraz akrobatyki na kole cyrkowym. Założycielka grupy pokazowej Aerial Art. Na teledysku wystąpiła ze swoją Kursantką Dominiką. Oprócz dwóch uroczych Pań udział wzięli także Nieznany Tancerz i wokalistka zespołu Liwia Limberger, która nie tylko śpiewa ale gra również na harmonijce ustnej.

BlackJob to pięcioosobowa formacja muzyków zainspirowanych amerykańską i brytyjską muzyką bluesrockową, grająca własne kompozycje. Tworzą współczesną interpretację blues-rock’a, pisaną w języku polskim. Stawiają na solidne gitarowo-klawiszowe brzmienie, wariacje wokalne i walor tekstowy.

„Za nami kilka lat wspólnego grania, co sprawia, że scenicznie mamy tak zwany mocny wspólny flow. Dzieje się tam dużo rzeczy. Scena pełna jest emocji, dynamiki, często spontanicznej, a zarazem jakże naturalnej, co bardzo sobie chwalimy jako band”

– mówią o sobie

Na swoim koncie mają liczne koncerty, osiągnięcia festiwalowe, streamingi i audycje radiowe. Wokalistka, Liwia Limberger była uczestniczką „Tekstmisji 2022” ZAIKS, „Otwartego mikrofonu” 20222 RNŚ, „Inkubatora 2021” – Tak brzmi miasto, „Szansy na sukces” – Opole 2020.

Oprócz standardowych koncertów grali na Festiwalach: Rawa Blues (finalista konkursu 36 Rawa Blues Festival, Katowice), Blues Pod Piecem, Wielki Ogień (nagroda publiczności), XIII Galicja Blues Festiwal w Krośnie (nagroda publiczności), Imielin Blues Festival (II nagroda), Kraśnik Blues Meeting (Grand Prix), Blues nad Bobrem, finalista VII edycji Megafonu, Radio Kraków a także brali udział w ciekawych muzycznych przedsięwzięciach jak cykl „Luneta Nocą” czy Tak brzmi miasto – online showcase.

SCENA TO EMOCJA – TUTAJ MOŻNA POZNAĆ NAS NAJLEPIEJ!

W 2016 roku zespół BlackJob nagrał EP z autorskim materiałem pt. „Dreszcze” – pozytywnie zauważoną przez prasę muzyczną. Utwory z niej pojawiły się m.in. w audycjach Programu Trzeciego PR. W 2019 roku ukazał się LP zespołu „Dom z zapałek”. Aktualnie pracują nad kolejnym pełnometrażowym krążkiem.

„Nasza „Bezsenność” z płyty „Dom z zapałek” szybowała na Liście Przebojów Turbo Top Antyradia 6 razy w notowaniu”

– dodaje zespół

Korzystając z okazji, polecam Wam album „Dom z zapałek” ” o którym Robert Lenert z kwartalnika „Twój Blues” nr.77 Lato 2019 w recenzji albumu napisał:

„Dobre, nośne teksty, zaśpiewane silnym kobiecym głosem wspartym solidną grą całego zespołu mają prawo się podobać.”

Skład zespołu:

  • Liwia Limberger – Wokal, teksty, harmonijka ustna, kazoo
  • Tomasz Knopik – Gitara
  • Mateusz Skiba – Klawisze
  • Szymon Piotrowski – Perkusja
  • Rafał Abramek – Bass

Dziękujemy wokalistce, Liwii Limberger za kontakt, polecenie świetnego teledysku a także dostarczenie materiałów i informacji. To dzięki takiej współpracy możemy zaprezentować świetne polskie kapele i ich twórczość nieznaną z zabetonowanego mainstreamu. Czekamy na premierę nowego albumu. Życzymy całemu składowi tworzącemu jedną spójną całość, wielu świetnych koncertów. Będziemy ich obserwować i z pewnością jeszcze nie raz polecać.

Jeżeli nie mieliście okazji poznać ich poprzedniego singla „PanTuStał” zapraszamy do naszej wcześniejszej publikacji.

BlackJob Singiel „PanTuStał”

Krakowski BlackJob to zespół, który swoją muzyką udowadnia, że blues i rock na polskiej scenie ma się bardzo dobrze, właśnie teraz świętuje premierę swojego nowego singla „PanTuStał”. Powstał do niego również teledysk, a całość zapowiada nowy materiał zespołu.

Oceń ten wpis:

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s