AtaktO album „Piksele”

Promocja Albumu

AtaktO, zespół grający na styku popu, rocka i alternatywy jest w trakcie promocji swojego debiutanckiego albumu Piksele, który zaczyna być ogrywany zarówno w mediach jak i na koncertach. W obu przypadkach ich muzyka zbiera same dobre opinie.

Piksele to zbiór 8 autorskich utworów, utrzymanych w stylowej formie wynikającej z połączenia pop-rocka i muzyki alternatywnej. Proces tworzenia piosenek, które znalazły się na płycie był dosyć intensywny. Jak mówi Wojtek Kostecki, klawiszowiec AtaktO:

Utwory powstawały, pewnie podobnie jak w większości zespołów -pod wpływem chwili. Czasami wystarczy „iskra” w postaci jakiegoś dziwnego dźwięku, jak to miało miejsce np. w utworze „STOS”, a czasami są to pomysły wyciągnięte z szuflady, które w obecnym składzie nabrały ostatecznego kształtu. Z doświadczenia w innych zespołach oraz z relacji innych zespołów wiem, że największy problem bywa z tekstami. Pod tym względem ATAKTO jest wyjątkowe, bo Krzysiek (Wokalista-autor tekstów) potrafi niemalże -a vista, zaśpiewać ciekawą historyjkę podczas spontanicznego jammowania na próbie. Niestety, pomysły przychodzą dość sprawnie i szybko, jednak potem „szlifowanie” tych pomysłów żeby przybrały gotowy utwór czasami zabiera nam bardzo dużo czasu. Być może wynika to z naszej chęci dążenia do perfekcji. Czasami też wizja utworu przez różnych członków zespołu na tyle się jest inna, że bywa burzliwie… Na szczęście płyta, ku uciesze fanów dobrej muzyki ujrzała światło dzienne.

Posłuchajcie singla „STOS” o którym wspomniał Wojtek Kostecki. Singiel zapowiadał album „Piksele” w listopadzie 2021r.

„Piksele” świetnie sprawdzają się również wersji live. Zresztą to koncerty są siłą napędową i sensem AtaktO.

Niezaprzeczalnym celem całego zespołu są koncerty oraz kontakt z żywym widzem. Dla koncertów tworzymy muzykę, ćwiczymy, spotykamy się i dajemy z siebie wszystko. W obecnych czasach, produkcja muzyczna potrafi przybierać formy piosenek, których na żywo nie sposób zagrać. My staramy się komponować i aranżować utwory w taki sposób aby nie odbiegały one daleko od tego co słuchacz otrzymuje na płycie. Zawsze inspirowały mnie przede wszystkim wersje koncertowe zespołów. Tak naprawdę wg mnie, dopiero na koncertach można poznać prawdziwą klasę zespołu oraz jego potencjał

– uzupełnia Wojtek.

Album „Piksele” ukazał się w formie nośnika fizycznego CD tuż przed świętami w grudniu 2021r. Płyta jest dostępna na wszystkich platformach streamingowych, można też nabyć ją, bezpośrednio od zespołu.

Polecamy social media zespołu, tam pojawiają się na bieżąco, informacje o koncertach.

AtaktO to zespół muzyczny z Tychów (woj. śląskie). Zespół wykonuje muzykę z pogranicza wielu gatunków muzycznych takich jak rock, blues, rock alternatywny, funky, rock’n roll.

Tworzymy autorską muzykę opartą na melodyjnych refrenach z polskimi tekstami nawiązującymi do otaczającego nas świata, doświadczeń i obserwacji ludzi. Zawodowo, każdy z nas pochodzi z zupełnie innej bajki, ale łączy nas muzyka, która jest naszą pasją.

dodają.

W swoim repertuarze ma zarówno autorskie piosenki jak i covery polskich wykonawców.

Inspirację muzyczną czerpiemy z różnych gatunków muzycznych. W naszej muzyce można usłyszeć ducha zespołów, które kształtowały nas jako muzyków. Znajdują się tam polskie i zagraniczne zespoły pop-rockowe.

Skład zespołu tworzą:

  • Krzysiek Juszczak – wokalista, autor tekstów, harmonijka ustna, gitara akustyczna
  • Wojtek Kostecki – instrumenty klawiszowe,
  • Tomek Gawęcki – bass
  • Rysiek Kubera – perkusja,
  • Tomek Kohut – gitary

Promocję przygotowano we współpracy z Akademią Menedżerów Muzycznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s