Angels’ Rebellion

Promocja Artysty

Postanowili stworzyć zespół grający muzykę metalową, ale z wykorzystaniem nietypowych instrumentów jak na ten gatunek muzyki. Oprócz instrumentów takich jak gitary elektryczne, gitara basowa i perkusja postanowili włączyć do składu wiolonczele, które podłączone zostały do wzmacniaczy gitarowych co pomogło uzyskać metalowe brzmienie tych jakże klasycznych instrumentów. Muzyka Angels Rebellion dzięki temu jest dość zróżnicowana, ale z pewnością łączy takie gatunki jak heavy metal, gothic metal, death metal, cello metal.

Zespół Angels’ Rebellion powstał w 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Grimonda (Tomasz Rzońca) i wokalistki Paoli Dark (Paulina Jeziorska). Postanowili oni stworzyć zespół grający muzykę metalową, ale z wykorzystaniem nietypowych instrumentów jak na ten gatunek muzyki. Oprócz instrumentów takich jak gitary elektryczne, gitara basowa i perkusja postanowili włączyć do składu wiolonczele, które podłączone zostały do wzmacniaczy gitarowych co pomogło uzyskać metalowe brzmienie tych jakże klasycznych instrumentów. Po długich poszukiwaniach muzyków chętnych do stworzenia takiego eksperymentalnego projektu, udało się skompletować pełny skład zespołu. Jednym z instrumentów smyczkowych w zespole jest wiolonczela, a drugi to barokowy instrument podobny do wiolonczeli – viola da gamba. Skład zespołu został również poszerzony o drugi, tym razem męski wokal.

Po krótkiej współpracy z dwoma perkusistami muzycy z Angels’ Rebellion postanowili, że w swoich utworach będą wykorzystywać perkusję elektroniczną ułożoną z sampli na komputerze, co nadało ich twórczości jeszcze bardziej unikalny charakter. Obecnie Angels Rebellion zakończył nagrywanie swojego pierwszego albumu studyjnego. Trwają również prace nad teledyskami.

Pierwszym teledyskiem jaki zaprezentowali był „I Don`t Care” zrealizowany w Grimond Studio – Tomasza Rzońcy na koniec stycznia 2022 roku. Singiel w wersji akustycznej już po 2 dniach od publikacji uzyskał 1.000 wyświetleń. Natomiast w listopadzie ukazał się w wersji elektronicznej dostępnej na kanale YouTube zespołu.

Kolejnym singlem „Go To Hell” oficjalnie zapowiedzieli wydanie albumu zatytułowanego „Awakening”. Singiel również zrealizowano w Grimond Studio – Tomasza Rzońcy. W ciągu miesiąca od premiery utwór miał już 10 tys. odsłon na kanale YouTube. Klip może Was zaciekawić, bo czasoprzestrzeń w nim jest mocno zakrzywiona. Zobaczcie sami.

Po burzliwych dyskusjach i różnych przejściach z perkusistami, z którymi współpracowaliśmy, podjęliśmy decyzję, że będziemy grać z elektroniczną perkusją. W naszym odczuciu nadaje ona naszej muzyce bardziej nowoczesnego i ciekawszego brzmienia. Właśnie z taką perkusją usłyszycie nasz debiutancki album, który ukaże się już niedługo!

– napisali na fanpage zapowiadając singiel i nowy album

W listopadzie 2022 roku nawiązali współpracę z wytwórnią płytową Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego i rozpoczęli prace nad wydaniem albumu „Awakening”.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami pewną ciekawostką dotyczącą naszej debiutanckiej płyty, która ukaże się już niedługo w sklepach muzycznych i w serwisach streamingowych. Do każdego naszego utworu przygotowaliśmy krótki wstęp akustyczny grany na wiolonczeli i violi da gambie. Do jednego ze wstępów nasz wokalista Roman Matecha zaśpiewał głosem operowym!

02.12.2022 odbyła się premiera płyty „Awakening”. Album jest dostępny w sieci EMPIK. Kupując płytę Angels’ Rebellion „Awakening” otrzymasz 50 minut dobrej, ba świetnej klimatycznej metalowej muzyki a jednocześnie wesprzesz zespół finansowo w przygotowaniu trasy koncertowej na 2023 rok. Szkoda, że nie można przesłuchać w całości, jedynie w Empiku fragmenty utworów ale to już pokaże Wam, że album jest wart zakupu!

Spis utworów:

 1. Largo Patetico
 2. No Grace For The Liar
 3. Moderato Con Ansia
 4. Angel’s Rebellion
 5. Allegro Leggiero
 6. I Don’t Care
 7. Andante Misterioso
 8. Go To Hell
 9. Moderato Cantabile
 10. Bloodlust
 11. Andante Con Paura
 12. Avengers
 13. Allegretto In Modo Antico
 14. It’s Gone
 15. Moderato Sempre Staccato
 16. Mind Control
 17. Vivace Agitato
 18. Your Soul Is Mine
 19. Andante Con Sorpresa
 20. The Final War

Po wydaniu albumu, zespół skupia się na promocji swojej muzyki głównie w internecie, a już niedługo ruszy w trasę na pierwsze koncerty. Na początku stycznia opublikował klip do utworu „It’s Gone”, będący jedyną balladą na naszej świeżo wydanej płycie.

Muzyka Angels Rebellion jest dość zróżnicowana, ale z pewnością łączy takie gatunki jak heavy metal, gothic metal, death metal, cello metal (Apocalyptica). Wykorzystanie wiolonczeli i violi da gamby razem z gitarami elektrycznymi i elektronicznymi samplami perkusyjnymi daje ciekawy i niepowtarzalny efekt. Można rzec, że to ich własne wyjątkowe i charakterystyczne brzmienie. Aktualnie zespół kontynuuje pracę nad nagraniem teledysku do utworu „No Grace For The Liar” i szykuje trasę koncertową. Jeśli spodobała Wam się twórczość zespołu subskrybujcie i polubcie ich social media aby być na bieżąco i nie przeoczyć

Aktualny skład zespołu:

 • Paola „Dark” Jeziorska – wokal
 • Roman Matecha – wokal
 • Tomasz „Grimond” Rzońca – gitara
 • Tomasz Bała – gitara
 • Dariusz „Grizzli” Zieliński – gitara basowa
 • Ania Marszałek – wiolonczela
 • Radosław Dembiński – viola da gamba

Promocję przygotowano we współpracy z Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego. Polecamy zespół Angels Rebellion Waszej uwadze. Jeśli pojawią się w Waszej miejscowości konieczne wpadajcie na ich koncert. To może być niesamowite wydarzenie i moc doznań słuchając takiej muzyki na żywo.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s