Atan album „Ugly Monster”

Promocja Albumu

14 wrzesnia 2022 miała miejsce premiera płyty londyńskiej grupy prog metalowej ATAN pt. “Ugly Monster” zrealizowanej we współpracy z Derekiem Sherinianem. Grupa debiutuje pod skrzydłami Lynx Music. To polski skład z Wielkiej Brytanii założony w 2020r. przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudie Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów.

Na albumie “Ugly Monster” znajdziemy wpływy różnych stylów muzycznych – od soulowej Sade przez prog, na tech-metalowym Meshuggah skończywszy. Całość zblendowana w
niepowtarzalny styl AtAn. To intrygujące harmonie wokalne, ciężkie rify 7 i 8-strunowych gitar, solidny groove sekcji rytmicznej, wsparty ciekawymi, nieparzystymi podziałami rytmicznymi.

„Jestem kompozytorem wszystkich utworów z  nowej płyty zespołu ATAN. Zajmuję się aranżowaniem poszczególnych instrumentów oraz produkcją muzyczną. „Dopinam” utwory na etapie pre-production przed wejściem do studia. Teksty natomiast piszę sporadycznie”.

– powiedział Andrzej Czaplewski w wywiadzie dla ProgRock.org.pl

Album dostępny na portalach streamingowych w tym na Bandcamp.com gdzie można przesłuchać utworów. Natomiast płytę CD można nabyć od Lynux Music.

Album promuje singiel „Absentee”, w którym gościnnie na instrumentach klawiszowych zagrał Derek Sherinian, znany m.in. z zespołów: Dream Theater, Sons Of Apollo, Planet X. Dereka można też zobaczyć w teledysku do utworu „Absentee”.

„Zagrałem w wielu utworach, również jako muzyk sesyjny. Jeśli mam wyróżnić jeden utwór to mogę wskazać na „Absentee” mojej kapeli ATAN.  Dumny jestem z wielu powodów, jednym z ich jest fakt, ze w utworze zgodził się zagrać gościnnie Derek Sherinain. Mogę nawet powiedzieć że udało nam się nawet w pewnym sensie zaprzyjaźnić.”

– dodał Andrzej

„Nasz nowy singiel przechodzi przez etapy utraty, mówi o poczuciu zawieszenia od wszystkiego co czujemy, gdy tracimy kogoś, kogo kochamy. Mówiąc bardziej wyraźnie, mówi o odczuwaniu bólu z powodu straty, które jest tak fizyczne, ale jednocześnie niematerialne, które wciąż przebiega przez naszą skórę, i pyta, jak odcieleśnić ten ból. Nie wspominając oczywiście o wspaniałej pracy Dereka, który użył Mini Mooga, Reda i melotronu, aby nadać piosence sugestywną poduszkę, która wciąga cię w tę emocjonalną spiralę”.

– powiedziała o singlu Claudia w wywiadzie dla abismoblogzine.com

Producentem teledysku jest Przemysław „Wszebor” Bernacki, który wyprodukował kilka
klipów dla zespołu Porcupine Tree, m.in. słynną „Bonnie The Cat”. Miksem i masteringiem „Ugly Monster” zajął się Max Morton, producent znany chociażby z produkcji ostatnich 3 albumów grupy „Jinjer”.

AtAn to zespół prog metalowy z Londynu, założony w 2020r. przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudie Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów.
Claudia rozpoczęła karierę muzyczną jako aktorka musicalowa występując na deskach
teatrów w Ameryce Południowej, skąd pochodzi. Andrzej rozwijał swoje muzyczne doświadczenie jako członek kilku zespołów w Wielkiej Brytanii, z którymi zagrał blisko 400 koncertów, w tym trasy koncertowe w Wielkiej Brytanii i Europie. Do współpracy z AtAn został zaproszony Jerry Sadowski (perkusja), z którym Andrzej dzielił już wspólnie scenę grając w latach 2011-2014 w pochodzącym z Cape Town (RPA) zespole The Spindle Sect, szeregi AtAn zasilił również basista Marcin Palider.

Skład zespołu:

  • Claudia Moscoso – Vocals
  • Andrzej Czaplewski – Guitars
  • Jerry Sadowski – Drums
  • Marcin Palider – Bass

Promocję przygotowano w ramach Promocji Albumu. Materiał przygotowano we współpracy z Andrzejem Czaplewskim, któremu dziękujemy za kontakt i materiały. Album jest naprawdę wspaniały. Polecamy wszystkim, nie tylko fanom metalu, tu każdy znajdzie swoje ulubione dźwięki i melodie.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s