Lunatycy Martwej Dyskoteki

Promocja Artysty

Zapewne już się chwaliłem ale powtórzę, jestem fanem post-punka i nowej fali, dlatego niezmiernie miło mi prowadzić Promocję zespołu Lunatycy Martwej Dyskoteki , który zgłosił się do nas, udostępnił materiały i informacje, które z wielką przyjemnością Wam zaprezentuję. Poznajcie zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki!

Zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki to najnowsza (zimna!) fala polskiego rocka. Mimo, że poznańscy muzycy spotykają się z porównaniami – od Brygady Kryzys, przez Kult i Siekierę, aż po Republikę – zespół konsekwentnie wypracowuje własne brzmienie. Nazywają siebie zespołem postpunkowym a w ich twórczości słychać inspiracje nową falą. Zamysł działalności i przekaz zespołu najlepiej określa ich opis na Facebooku: „Dyskoteka jest martwa. Dawne idee zespołów takich jak Republika, Świetliki, Apteka, Siekiera nie. Wiersze, w akompaniamencie lunatycznych brzmień wyjawiają tęsknotę za dawnymi latami pełnymi zabawy i uwikłanie we współczesne sprawy.” Ich muzyka jest dokładnie taka jak w opisie! Ta lunatyczność, „transowość”, mantryczność ma w sobie coś magicznego.

Zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki tworzą:

  • Iwo Greczko (głos, taniec)
  • Kacper Kot (perkusja, instrumenty perkusyjne)
  • Tomasz Sojka (gitara rytmiczna)
  • Igor Stobiecki (gitara basowa, przyśpiewki)
  • Jakub Walczak (gitara prowadząca)

Skład powstał w 2018 i przez trzy lata systematycznie dopracowywał brzmienie, aby zaskoczyć nas oryginalną i w pełni konsekwentną propozycją muzyczną. Dzięki kapeli prezentujemy zdjęcia, które pozwolą Wam poznać ich lepiej. Autorami zdjęć są Dominik Paździor i Yu Andriichuk z Ciemnica a okładki ich debiutanckiego albumu Jakub Dzikowski. Inspiracją okładki były psychodeliczne krzesła autorstwa PSYCHOTROPICAL STUDIO! Poznajcie zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki.

Zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki uformował się w 2018 r. i blisko rok poświęcił na stworzenia własnego materiału. Pierwsze epizodyczne wydawnictwo poznańskiego projektu „Chaos i Absurd” w formie EP-ki zawierającej 4 utwory – „Blond Śmierć”, „Gwarna”, „Ostatni Zegarek” i „Wakacje ” ujrzało światło dzienne w 2019r. Utwory, jak pisze zespół „to historie absurdów życia zanurzonego w chaosie świata w nie-retro oprawie nawiązujące do zespołów takich jak Apteka, Siekiera, Republika, Świetliki”. Jest w niej zaklęta jakaś tajemniczość, oniryczność a z drugiej strony obrazowe teksty, pozwalają ułożyć w głowie wyraźne opowieści zawarte w piosenkach.

EP-ka do przesłuchania i zakupu na Badcamp i kanale YouTube (prezentujemy obok)

W grudniu 2019 r. pojawił się pierwszy teledysk promujący EP-kę „Chaos i Absurd”, utwór „Gwarna”, zamykając tym samym kolejny rok działalności zespołu. Gwarna to jedna z najkrótszych ulic Poznania , jest miejscem, które posiada wszystkie cechy dużego miasta. Klip wyreżyserował, nagrał i zmontował Kevin Pasternak.

Gwarna po blisko dwóch tygodniach osiągnęła 500 wyświetleń na YT. Zapraszam z zespołem do posłuchania utworu „Gwarna”.

Swój pierwszy koncert zagrali 26.10.2018r w Mustangu w Poznaniu i od razu zdobyli fanów i poznańską publiczność. W 2019 r. zagrali 10 koncertów w bardzo zacnym towarzystwie m.in. The Sparrow Grass , Spontaniczna Grupa Muzyczna , Jeszcze 5 Minut, Wizja Lokalna, Mudride Deus Sex Machina, Cool Cat, DOFX/Tequila Twist, Other Minds. Dostali się na festiwal Gostyńskie Rockowania Festival co pozwoliło kapeli wyjść poza poznańską scenę niezależną. Ich nagrania można usłyszeć na falach Radio Afera, Radio-Sygnały, Radio Meteor, Radio Bon Ton, Radio SOK.
Na ich koncertach usłyszymy melodyjną gitarę prowadzącą, przełamaną przez oniryczne brzmienia drugiego gitarzysty, operującego na zmodyfikowanym ośmiostrunowym instrumencie. Dodajmy do tego świetnie pracującą sekcję rytmiczną – bujające rytmy perkusji i niemal dancingowe partie basu, skontrastowane z charakterystycznym głosem wyśpiewującym o największych problemach współczesności, dają poruszający efekt. Filozofujący (z wykształcenia) wokalista bezlitośnie opisuje dzisiejszy świat nie udając nawet, że ma dla nas receptę. Założyciele grupy opowiadają, że celem jest wspólne odreagowywanie zbiorowych traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. W ten sposób też zaplanowane są występy grupy. Dramaturgia jest zbudowana tak, by dawkować napięcie. Aż do rozwiązania. Tu nie ma miejsca na zwyczajne odgrywanie piosenek; koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem. Jedno jest pewne – to nie jest tylko muzyka do gibania.

Zresztą zobaczcie sami i obejrzyjcie koncert, który niedawno zagrali w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. To 40 minut dobrej muzy.

Rok 2020 dla zespołu Lunatycy Martwej Dyskoteki minął pod znakiem pracy nad nowym albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku. Zespół zapowiada premierę na jesień, więc możemy się spodziewać wielu dawek singli promujących. Zapowiedzią najnowszego albumu jest singiel Ramadan opublikowany 26.08.2020 r., który chcę Wam polecić. Utwór Ramadan jest zapowiedzią drugiego wydawnictwa od Lunatyków. Ramadan to dziewiąty miesiąc w muzułmańskim kalendarzu księżycowym, czas postu – także od seksu i przemocy – od świtu do zmierzchu. Słowo pochodzi od arabskiego rdzenia R-M-Ḍ (ر-م-ض‎) oznaczającego „upał”.

Utwór opowiada o postępowaniu sołdatów na terenach niemieckich podczas kontrofensywy Armii Czerwonej w 1944r. Ważnym dla utworu jest zestawienie dwóch skrajny postaw życiowych. Jest wojną wydaną samemu sobie. Wstrzemięźliwość, która w innych warunkach jest cnotą, na froncie powoduje agresję i gwałty.

Album L.M.D. – to debiutancka płyta poznańskiego zespołu Lunatycy Martwej Dyskoteki. Tak, jak występy grupy, mające charakter spektaklu, tak i ich debiut nie jest po prostu albumem. Piosenki ułożone w kolejności alfabetycznej opisują doszczętnie, w logicznej kolejności, kluczowe problemy współczesności. W wersji fizycznej znajdziemy jeszcze dodatkowy utwór, który pokazuje zupełnie nowe oblicze grupy. Album powstaje we współpracy z wokalistą, gitarzystą i inżynierem dźwięku Piotrem Kołodyńskim (na co dzień grającym w zespole Terrific Sunday), a także Piotrem Łojkiem (Elektryczne Gitary), który doprawił wybrane propozycje zespołu oldschoolowym brzmieniem syntezatorów. Bez wątpienia autorzy zadbali o różnorodność muzyczną – nowofalowe brzmienie uzupełniają dodatkowe instrumenty. Pojawia się nawet hinduska rababa! W jednym z utworów usłyszymy także piękny kobiecy głos…
Album będzie dostępny w serwisach streamingowych oraz w wersji na CD, wzbogacony nie tylko wszystkimi tekstami i analogowymi zdjęciami, ale także… przepisem na lunatyczny koktajl! L.M.D. to prawdziwa uczta dla fanów „jeszcze nowszej” nowej fali z inteligentnymi tekstami i aktualnym przekazem. Premiera już jesienią 2021!

Ja proponuję Wam klip promujący to wydawnictwo „Dyskoteka jest martwa” , który ukazał się 20 kwietnia.

W dzisiejszych czasach nabiera całkiem nowego sensu… a tak został zaprezentowany przez zespół :

„Dyskoteka jest martwa. Dawne idee zespołów takich jak Republika, Świetliki, Apteka, Siekiera nie. Wiersze, w akompaniamencie lunatycznych brzmień wyjawiają tęsknotę za dawnymi latami pełnymi zabawy i uwikłanie we współczesne sprawy. Pod czujnym okiem Jacka Konopińskiego chłopaki zrealizowali teledysk do Martwej Dyskoteki. Wraz z nim nad całością czuwali Marcin Kotowicz i Maciej Polcyn”.

Lunatycy Martwej Dyskoteki to zespół łączący postpunk z wieloma innymi gatunkami. W swojej muzyce stawia na wyraziste teksty, przestrzenny rytm oraz „lunatyczne” brzmienie gitar. W muzyce Lunatyków jest zaklęta jakaś tajemniczość, oniryczność a z drugiej strony obrazowe teksty pozwalają ułożyć w głowie wyraźne opowieści zawarte w piosenkach. Wiersze, w akompaniamencie lunatycznych brzmień wyjawiają tęsknotę za dawnymi latami pełnymi zabawy i uwikłanie we współczesne sprawy. Możecie w niedługim czasie oczekiwać wielu nowości, singli promujących nowy album L.M.D., którego premiera już na jesień, dlatego zachęcamy aby polubić stronę zespołu, subskrybować kanał YT aby nie przegapić nowości bo będzie się działo! Znajdziecie ich:

Polecam przede wszystkim chodzić na koncerty, bo to przecież kwintesencja tych wszelkich zabiegów marketingowo-wizerunkowych. Przed Wami pierwszy utwór z albumu „Chaos i Absurd” idealnie pasujący do czasu pt, „Wakacje”, który wbija prawie na 2K wyświetleń.

Dziękujemy kapeli za materiał, który mogliśmy Wam zaprezentować. Wam odbiorcy dziękujemy za wsparcie młodych zespołów i polskiej sceny niezależnej. Życzymy wszystkim wielu fajnych wakacyjnych koncertów i odpoczynku. 3majcie się zdrowo. Zapraszam na najnowszy singiel zespołu „Ku Metropolis”. Widać, że zespół dąży do wydania albumu czego im szczerze życzymy.


Promocję przygotowano dzięki kapeli Lunatycy Martwej Dyskoteki. Publikacja zawierała 7 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 19-29.06.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz na Instagramie. Posty dotarły do 3,5 tys osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydują do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30 od notowania #21 a utwór „Gwarna” w notowaniu bieżącym #22 zajmuje 3 miejsce. Utwory są również promowane na naszych Playlistach na kanale YouTube #WaszaMuza #10.


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s