HOOK

Promocja Artysty

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprezentować na naszej stronie i polecić Wam zespół HOOK, który zgłosił się do naszej promocji, udostępnił materiały i informacje, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. To naprawdę świetna kapela o czym mogliście się już przekonać, gdyż na naszej stronie prezentowaliśmy ich Singiel „II Wieże”. Koniecznie musicie ich poznać!

Zespół HOOK to czteroosobowa kapela ze świętokrzyskiego prężnie funkcjonująca na rynku muzycznym już przeszło 6 lat. Zespół powstał 10 października 2014 roku z inicjatywy gitarzysty/wokalisty i lidera Mateusza Salaty. Choć nazwa zespołu, którą wymyślił Mateusz, może kojarzyć się ze słowem „huk” jednak faktycznego znaczenia należy upatrywać w brzmiącym tożsamo angielskim terminie określającym chwytliwy fragment piosenki, który najbardziej przyciąga uwagę słuchacza. Już poprzez samą nazwę zespół chce przekazać słuchaczom, że wychodzi im naprzeciw z twórczością niepokorną, nieugłaskaną, a przy tym przystępną dla ucha. Mogliście ich poznać z takich rozgłośni radiowych jak: Antyradio, Eska Rock, Trójka czy RDC.

Skład zespołu to:

  • Mateusz Salata – gitara, wokal,
  • Paweł „Oko” Okła – gitara, wokal,
  • Marcin „Broda” Padusiński – gitara basowa,
  • Bartek Adamczyk – perkusja,
  • Jan Salata – gitara basowa / gitara elektryczna. Janek jest muzykiem, który zastępuje Marcina lub Pawła w sytuacjach awaryjnych.

Poznajcie zespół HOOK. Zdjęcia udostępnione przez kapelę.

Historia zespołu HOOK zaczęła się latem 2013 roku, kiedy perkusista świętokrzyskiej formacji Red Bridge – Mateusz Salata – postanowił stworzyć nowy projekt i spróbować swoich sił jako frontman. Wspólnie z Marcinem Michalczykiem, autorem tekstów, skomponował 3 utwory: „Bunt“, „Kim Jesteś“ oraz „Koniec Gry“. Piosenki były gotowe do wysyłki dla wytwórni fonograficznych we wrześniu 2014 roku pod szyldem HOOK. Pierwszą zainteresowaną wytwórnią była wrocławska Luna Music. Zespół fizycznie nie istniał, więc sytuacja wymagała skompletowania całego składu. Mateusz zaprosił do współpracy basistę z Red Bridge Marcina Padusińskiego oraz perkusistę Bartka Adamczyka i gitarzystę Pawła Okłę, którzy tworzyli do niedawna Acoustic Experiment. Tak skompletował się i narodził HOOK.

Zespół zaczął grać pierwsze koncerty, supportujac takie zespoły jak: Ira, Chemia, Luxtorpeda, Farben Lehre. Nawiązał współpracę z wytwórnią SP Records, jednak z powodu braku chęci wydania CD w formie fizycznej, ostatecznie związał się z Fonografiką z którą wydał swój debiutancki album „BUNT” o którym dowiecie się więcej w kolejnym odcinku. W międzyczasie zespół regularnie koncertował goszcząc na trasach zespołów: Ira, Chemia, Nocny Kochanek, Oddział Zamknięty.

A jak grali na koncertach zobaczcie sami, utwór „Kim jesteś” Live zrealizowane podczas koncertu 18 maja 2017 z okazji Juwenaliów PWSZ i UAM w Kaliszu. Jestem pewien, że Wam się spodoba.

4 listopada 2016 w sklepach muzycznych ukazała się debiutancka płyta zespołu HOOK pt. „BUNT“ zawierająca 10 kompozycji. Utwór „Nie daj się zabić” utrzymywał się przez 3 notowania na I miejscu listy przebojów Antyradia. Pozostałe 2 single promujące płytę „Kim jesteś” i „Cień” nie schodziły długo z podium tej samej listy. Singiel „Cień“ dotarł do 3 miejsca listy Turbo Top w Antyradiu. Ukazał się również na antenie Trójki i RDC.

To naprawdę świetny album, możecie go przesłuchać na kanale YouTube. Zespół czeka na wasze Lajki i subskrypcje.

Teksty ich utworów mówią o ludzkich problemach, obawach, namiętnościach i nadziejach. Opowiadają o erozji ludzkich wartości i zasad. Biorą na tapetę problemy i patologie społeczne, z którymi człowiek zmaga się na co dzień. Wszystko to okraszone jest chwytliwymi melodiami i hardrockowymi, rytmicznymi riffami. HOOK to muzyka dla ludzi, w których żyłach płynie krew a nie woda! – tak napisali na swoim profilu. Swoją twórczością trafiają do serc i umysłów ludzi młodych duchem – takich jak ja.

Posłuchajcie Oficjal Video promujące album pod tym samym tytułem „Bunt”.

Chciałbym Wam przekazać trochę informacji o muzykach z zespołu HOOK. Chłopaki odpowiadają na pytanie jak zaczynali swoją przygodę z muzyką, jakich mieli idoli, nauczycieli i w jakich grali zespołach:

Jako dziecko robiłem sobie gitarę z długiej linijki i zielonego słownika ortograficznego. Za perkusję służyły mi pufy od foteli. Puszczałem sobie różne koncerty na VHS i naśladowałem muzyków. Dave Weckl i Frank Gambale byli moimi idolami – to był pierwszy znak, że będę w życiu rozdarty pomiędzy perkusją i gitarą.

Mateusz Salata, wokalista i gitarzysta, grał w zespołach „Milk Drink”, „Cavalier” i „Red Bridge”

Od dzieciństwa w moim domu słuchało się i grało się muzykę. Mój tato grywał trochę na gitarze, moje rodzeństwo cioteczne też jest uzdolnione w tej dziedzinie. Więc od dziecka miałem kontakt z pianinem, gitarą, akordeonem i instrumentami dętymi. Jestem samoukiem i w miarę szybko przychodziło mi opanowanie podstaw gitary czy fortepianu. Mój tato pokazał mi kilka prostych akordów na gitarze, a reszta to już zasługa internetu i bardziej doświadczonych kolegów po fachu.

Paweł „Oko” Okła, wokalista i gitarzysta, grał w zespołach Acoustic Experiment

Moja przygoda z muzyką zaczęła się za sprawą mojego taty, który pracował w Orkiestrze Wojskowej w Kielcach. To dzięki niemu poznałem takie zespoły jak Queen czy Dire Straits a moim pierwszym nauczycielem był Rafał Nycz – perkusista z Orkiestry Wojskowej.

Bartek Adamczyk, perkusja, grał w szkolnym zespole covery Smokie, Perfect itp

W sumie to „jakoś tak wyszło”, jednak na pewno trwać w tej drodze pomogła mi rodzina, nauczyciel „muzyki w ogóle” – Paweł, mój kolega z liceum, który „wciągnął” mnie do szkolnego zespołu.

Marcin „Broda” Padusiński, gitara basowa, grał w zespole SLANDER

Tata pomagał mi stawiać pierwsze kroki ucząc mnie gry na basie i gitarze. Dużą rolę w zdobywaniu doświadczenia pomogły mi warsztaty z Bohdanem Lizoniem i Jackiem Królikiem.

Jan Salata, Gitara Basowa / Gitara Elektryczna, grał w zespole „Bullet In The Head”, „Horocsope”

Jako uzupełnienie proponujemy krótki wywiad z zespołem. Osobiście bardzo lubię słuchać wywiady, bo można poznać muzyków z tej innej strony, pozascenicznej. Inaczej odbiera się muzyka kiedy gra, śpiewa na scenie a zupełnie inaczej kiedy słucha się wypowiedzi lub osobiście rozmawia. Myślę, że to będzie dobre uzupełnienie tej prezentacji.

Zapraszam na przedkoncertowy wywiad, który przeprowadził Damian Szydłowski w STARMAN Rock Cafe.

W czerwcu 2018 roku HOOK rozpoczął sesje nagraniowe, które trwały do końca roku. Problemy z wytwórnią Fonografika, która przestała istnieć, poważnie opóźniły wydanie kolejnej płyty. Dopiero pod koniec 2019 roku zespół nawiązał współpracę z wytwórnią GÓRA MUZYKI z którą zaplanował premierę drugiego albumu „Próchno” (o albumie w kolejnym odcinku). 17 maja 2019 muzycy postanowili spróbować swoich sił na olsztyńskim festiwalu Kortofest, na którym przyznano im I miejsce. Zespół dostał się również na Eliminacje do Pol’and’rock Festival, które niestety z powodu pandemii zostały odwołane.
07 lutego 2020 w Leliwie w Końskich zagrali ostatni koncert przed publicznością jeszcze przed pandemią. Czas wolny, który stworzyła obecna sytuacja pandemiczna zespół poświęca na komponowanie nowego materiału oraz organizację planu zdjęciowego do ostatniego klipu promującego album „Próchno”.

Zapraszam Was na ten ostatni koncert zespołu, który odbył się 07 lutego 2020 w Leliwie w Końskich. Specjalnie dla Was utwór „Oddycharz” a na kanale YT zespołu możecie przesłuchać utwór „Jesus He Knows Me” i „Cień” z tego właśnie koncertu.

Dnia 31 stycznia 2020r ukazał się najnowszy album zespołu HOOK pt. “Próchno”. Płyta została wydana przez wytwórnię Góra Muzyki. Krążek zawiera 11 kompozycji, poruszających w większości tematy patologii społecznych, z którymi spotykamy się na co dzień. Teksty opowiadają o erozji ludzkich wartości i uczuć w różnych klasach społeczeństwa. HOOK bierze na tapetę miedzy innymi problem wychowania młodzieży, kwestie mobbingu w pracy, znęcania się nad zwierzętami, alkoholizmu w rodzinie, życia w strachu w dobie ataków terrorystycznych, czy tez obsesyjno-kompulsywnego perfekcjonizmu prowadzonego do alienacji. Wszystkie teksty okraszone są mocnym, hardrockowym brzmieniem gitar.

Refreny utworów po pierwszym przesłuchaniu zapadają w pamięć, a rytmiczne riffy wyzwalają w odbiorcy pozytywna energię. Zresztą sami posłuchajcie – album w całości a kupić można tu: https://goramuzyki.pl/produkt/prochno

Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był utwór “WychOFFanie”. “WychOFFanie” to ironiczny komentarz na temat “złej” młodzieży. Krytykuje bezstresowe wychowanie, ale i autorytarne metody, które rodzą bunt. Tym utworem zespół apeluje, by z młodzieżą rozmawiać, a nie przemawiać do niej. Słuchać, a nie tylko kazać słuchać. Teledysk został nagrany w II LO w Końskich. Realizacja nagrań, edycja, mix i mastering – Mateusz Salata. Grafika i rysunki – Mateusz Twardoch.

Nie omieszkaliśmy zapytać kapeli jakie mają plany i czego my, fani i miłośnicy muzyki alternatywnej możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Jak wiecie podczas pierwszego lockdown’u HOOK zagrał mini koncert bez udziału publiczności, na którym wykonał 6 utworów w nowych, akustycznych aranżacjach. Koncert „Granie Na Polanie” został zarejestrowany z myślą o późniejszym wydawnictwie w formie EP-ki i już 7 maja kapela zaprezentowała pierwszy singiel promujący tą właśnie EP-kę. Pytamy więc kapelę o dalsze plany:

W czerwcu wypuścimy kolejny utwór a potem co tydzień po kolei następny z tego właśnie koncertu. Będzie to 5 utworów. EP-ka będzie wydana na kasetach magnetofonowych. Będzie to edycja limitowana. Wersję audiowizualną będzie można podziwiać również na platformie YouTube.

W sierpniu kręcimy teledysk do utworu „Psi Los” z ostatniej płyty i po jego premierze udostępniamy szósty, ostatni utwór z EP-ki o tym samym tytule wraz z pełnometrażowym koncertem video. Takie mamy planu na najbliższe miesiące.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać nowości, bo muzyka kapeli bardzo przypadła mi do gustu. Na koniec jeszcze raz przedstawiam Wam zespół HOOK w składzie: Mateusz Salata – Gitara, wokal, Paweł „Oko” Okła – Gitara, wokal, Marcin „Broda” Padusiński – Gitara basowa, Bartek Adamczyk – Perkusja, Jan Salata w zastępstwie – Gitara Basowa / Gitara Elektryczna. Więcej o HOOK znajdziecie na:

Dzięki kapeli udostępniamy Wam do obejrzenia zdjęcia koncertowe wykonane przez Roberta Grablewskiego i Przemysława Sękowskiego. Życzymy kapeli jak najszybszego wydania EP-ki i kolejnego albumu a także wielu udanych koncertów. Być może spotkacie ich gdzieś w Polsce podczas wakacji. Dziękujemy za udostępnienie materiałów i informacji a Wam czytelnicy dziękujemy za wsparcie, za to, że jesteście i razem z nami promujecie polską scenę niezależną i polskie kapele. 3majcie się, udanych wakacji i urlopów.

single i albumy

HOOK koncertowo


PROMOCJA ARTYSTY została przeprowadzona na naszej stronie na Facebooku i Instagramie oraz kanale YouTube w okresie 17-30.06.2021r. Razem opublikowano 9 postów na Facebooku i Instagramie. Posty promujące łącznie dotarły do prawie 3,5 tysiąca osób. Piosenki zespołu były promowane na naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30 notowanie #13 do #22. Utwory są również promowane na naszym kanale YouTube na Playliście #WaszaMuza #8 i #WaszaMuza #10.


Linki do opublikowanego materiału na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s