Bażant

PROMOCJA ARTYSTY

Z przyjemnością informuję że do naszego cyklu pt. Promocja artysty dołącza nowy artysta. Przez kilka dni pojawiać się będą posty na temat Bażant w których pojawią się jego kawałki, historia itp. Zachęcam do śledzenia postów.

Na początek wrzucam pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Bażanta pt. „Serce” spod labelu Wynik Współpracy. Bażant debiutował właśnie w tej niezależnej wytwórni w 2017 r. longplayem “Wesele”.

Bażant to pseudonim Piotra Macieja Zachariasza Sobestiańczuka, o wiele wygodniejszy do używania niż nazwisko. To muzyk grający indie rocka z Zamościa. Zaczynał jako gitarzysta i wokalista w zespole Spanish Spanish Inquisition, obecnie sam śpiewa i gra na wszystkich instrumentach, jakie wpadną mu w ręce. Krążą słuchy, że w związki z kobietami wchodzi tylko po to, żeby po ich rozpadzie mieć o czym pisać piosenki, a w głębi duszy chciałby zostać papieżem, tyle że nie jest fanem celibatu. Część z tych rzeczy to nieprawda.

Urodził się w Zamościu, tam też ukończył I LO im. Jana Zamoyskiego, jako najlepszy absolwent swojego rocznika. Później zamieszkał w Krakowie. Jedne z jego najpopularniejszych utworów to “Wesele” i (za moment) “Serce”. W odróżnieniu od Marka Grechuty, który również pasuje do powyższego opisu, nadal żyje i tworzy.

Dzisiaj ma swoją premierę klip artysty! Utwór „A my?” jest drugim singlem Bażanta promującym longplay pt. „Serce”. W chórkach usłyszeć można Natalię Orkisz czyli Namena Lala, której twórczość również prezentowaliśmy na stronie. „A my?” to na wskroś rockowy letniak, który jednocześnie zasługuje na miano popowego hitu bardziej niż jakakolwiek inna piosenka Bażanta do tej pory.

Premiera dzisiaj na YT a niedługo później pojawi się we wszystkich serwisach streamingowych.

Bażant na przestrzeni lat wypracował własny styl tekściarstwa, pisząc głównie o relacjach damsko-męskich, czasami wplatając w to motywy religijne. Czerpie inspiracje z prawie każdego rodzaju muzyki, a następnie przekuwa je na bengery.
Szczegółowe informacje o Bażant znajdziecie:

Na żywo Bażant występuje jako Bażant i Inne Ptaki z zespołem w składzie:

  • Bażant – gitara, wokal, instrumenty klawiszowe
  • Mateusz “Mejdej” Madej – gitara, instrumenty klawiszowe
  • Maciej Lipski – bas
  • Michał “Gumiak” Juszczak – perkusja

Poznajcie skład bliżej z fotogalerii, którą prezentujemy dzięki uprzejmości zespołu. Dziękujemy Piotrowi za wszelkie informacje i udostępnione materiały. Bardzo miło było zespół gościć na naszej stronie. Podziękowania składam również naszym czytelnikom. Zapraszam do oglądania galerii.


PROMOCJA ARTYSTY została przeprowadzona na naszej stronie na Facebooku i Instagramie oraz kanale YouTube w okresie 10-18.06.2021r. Razem opublikowano 6 postów na Facebooku i Instagramie. Posty promujące łącznie dotarły do ponad 2,5 tysiąca osób. Piosenki zespołu były promowane na naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30 notowanie #19 a piosenka „Wesele” wciąż utrzymuje się na Liście (notowanie #23). Utwory są również promowane na naszym kanale YouTube Playliście #WaszaMuza #10.


Playlista #WaszaMuza #10

Linki do opublikowanego materiału na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s