damianKA album „Takie to jest, że hej…”

Promocja Albumu

25 listopada miała miejsce premiera debiutanckiego albumu „Takie to jest, że hej…” kapeli damianKa. Płyta utrzymana jest w pop-rockowym klimacie. W dwunastu utworach otrzymujemy dawkę różnorodnych dźwięków – od tradycyjnych rockowych klimatów po elektroniczne brzmienia i nutkę nostalgii.

Zespół damianKA powstał w 2018 r. na Podkarpaciu (okolice Dębicy/Brzostku/Jasła). 2 marca 2021 r. premierę miał pierwszy singiel formacji pt. „Wymarzony świat”. Zdobył on pierwsze miejsce w 464 notowaniu Podkarpackiej Sceny Przebojów, w 543, 545 i 546 notowaniu Przebojowej Listy Radia Via, 94 notowaniu TOP40PL Radia Top w Manchesterze, 37 notowaniu Opolskiej Listy Polskiej Piosenki z 19 września 2021 r. To był dobrze zapowiadający się początek pracy zespołu nad debiutanckim albumem.

Następnie zespół wydał dwa single „Nie żałować słów” i „Z każdą kroplą”. O singlach pisaliśmy już w naszym artykule. Znajdziecie w nim sporo informacji o zespole, o muzykach, galerie zdjęć. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. To bardzo ciekawa formacja, którą warto bliżej poznać.

damianKA singiel „Z każdą kroplą”

„Z każdą kroplą” to trzeci singiel zespołu damianKA, jego premiera miała miejsce 25 sierpnia. Jest to kolejny utwór zapowiadający debiutancką płytę formacji, która jak podają członkowie zespołu, ukaże się już jesienią tego roku.

Oceń ten wpis:

Debiutancki album „Takie to jest, że hej…” miał swoją premierę 25 listopada. Na albumie 12 utworów utrzymanych w pop-rockowym klimacie. Każdy z nich jest inny, każdy w innym klimacie od tradycyjnych rockowych klimatów po elektroniczne brzmienia i nutkę nostalgii. Na albumie 12 utworów utrzymanych w pop-rockowym klimacie. Każdy z nich jest inny, każdy w innym klimacie od tradycyjnych rockowych klimatów po elektroniczne brzmienia i nutkę nostalgii. Album jest dostępny na platformach streamingowych (m.in. na Spotify, Tidal), a fizycznie można ją nabyć na oficjalnej stronie zespołu: www.sklep.damianka.pl.

Setlista:

 1. No chodź
 2. Nawet gdy
 3. Plan
 4. Wymarzony świat
 5. Biegnę
 6. Nie żałować słów
 7. mNiebo
 8. Wino
 9. Z każdą kroplą
 10. Świeżym powietrzem
 11. Zachowaj swoją twarz
 12. kołysanKA

Za kompozycje oraz teksty odpowiedzialna jest Agata i Krzysiek. Ich główną tematyką jest poszukiwanie szczęścia, ale zdarzają się również tematy uzależnień, samotności czy depresji. Ogólnie własną twórczość określamy jako pop-rock, choć repertuar jest dość zróżnicowany.

Skład zespołu:

 • Agata Kudra – wokal
 • Krzysztof Tyburowski – gitara
 • Kamil Kudra – gitara,
 • Bartłomiej Tyburowski – instrumenty klawiszowe
 • Artur Tyburowski – bas
 • Sebastian Jachym – perkusja

Zespół damianKa postanowił zaserwować słuchaczom niezwykłą muzyczną ucztę. „Takie to jest, że hej…” to album dojrzały i choć pełen wielu emocji i dźwięków – spójny. Muzycznie, to prawdziwa rockowa uczta, która z pewnością pobudzi niejedną osobę i dostarczy pokładów energii. Słuchając albumu można odnieść wrażenie, że muzycy odnaleźli swój styl, który idealnie oddaje ich charakter i osobowość sceniczną. Polecamy album i kibicujemy kapeli damianKa. Jesteśmy ciekawi, czy kolejny album będzie podobny czy jednak coś zmienią w swojej twórczości. Polecamy również audycję z udziałem zespołu z którego dowiecie się o nich jeszcze więcej.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s