damianKA singiel „Z każdą kroplą”

Promocja singla

„Z każdą kroplą” to trzeci singiel zespołu damianKA, jego premiera miała miejsce 25 sierpnia. Jest to kolejny utwór zapowiadający debiutancką płytę formacji, która jak podają członkowie zespołu, ukaże się już jesienią tego roku.

Piosenka porusza problem toksycznych relacji, zachowań, od których często ciężko
jest się uwolnić osobom uwikłanym, gdyż zazwyczaj nie są świadomi własnego położenia.
Pielęgnują w sobie rzeczy uznane przez nich za słuszne i dobre, a w rzeczywistości niszczące
od środka.
Teledysk w sposób symboliczny obrazuje wyżej wymienione problemy, próbę walki,
frustrację i bezsilność. Scenariusz Agaty Kudry na ekran przenieśli Kamil Marek oraz
Krzysztof Marek (KM2 Media)

Zespół damianKA powstał w 2018 r. na Podkarpaciu (okolice Dębicy/Jasła). W jego skład wchodzą:

  • Agata Kudra – wokal
  • Krzysztof Tyburowski – gitara
  • Kamil Kudra – gitara,
  • Bartłomiej Tyburowski – instrumenty klawiszowe
  • Artur Tyburowski – bas
  • Sebastian Jachym – perkusja

Za kompozycje oraz teksty odpowiedzialna jest Agata i Krzysiek. Ich główną tematyką jest poszukiwanie szczęścia, ale zdarzają się również tematy uzależnień, samotności czy depresji. Ogólnie własną twórczość określamy jako pop-rock, choć repertuar jest dość zróżnicowany.

Jeśli chcecie poznać zespół bliżej, przeczytajcie, co mówi każdy członek zespołu damianKA o sobie?

Agata Kudra – wokal

„Kocham górskie wędrówki i pracę z dziećmi. Uwielbiam zwierzęta, w szczególności psy, koty oraz chłopaków z zespołu. Miłością do muzyki zaraziłam się od taty. Jeszcze przed pierwszym rokiem życia przygrywałam z nim na keyboardzie swoje pierwsze szlagiery, m.in. „Hej z góry” oraz „Szła dzieweczka”, a mając trzy lata, stojąc przed domem śpiewałam „Happy Birthday” wszystkim przechodzącym osobom. Z biegiem czasu mój gust muzyczny trochę się zmienił, ale nie zamyka się na konkretny gatunek. Inspiruje mnie wszystko, co chwyta za serce i duszę.”

Krzysiek Tyburowski – gitara

„Odkąd pamiętam to chciałem grać (albo odwrotnie). Pierwsze kompozytorskie i tekściarskie próby popełniłem w czasach szkolnych – pamiętam do dziś. Moim ulubionym zajęciem jest lenistwo. W międzyczasie robię, to co robię, ale najchętniej bym się zamknął w studio i z niego nie wychodził (no chyba, że na scenę). Generalnie uważam, że warto śnić, bo nigdy nie wiesz kiedy się obudzisz. Słucham głównie polskiej muzyki. Ciężko mnie zaszufladkować, bo raz wjedzie rock/metal, raz pop, raz jazz, dwa razy muzyka filmowa, a pomiędzy nimi kolega Mozart i Chopin. Wszystko może inspirować i to jest piękne. Czasem są to dźwięki (albo chorus Janka B.), częściej życie, rzadziej śmierć. Parafrazując: twórczość jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co odsłoni kolejne sreberko.”

Kamil Kudra – gitara

„Człowiek z ambicjami w ciele leniucha. Lubię długo pospać i późno chodzę spać. Kocham gotować, ale za to jestem okropnym bałaganiarzem, nie cierpię sprzątać. A to tylko początek zalet. Wyznaje ideę „Kto ciągle pracuje, nie ma czasu na zarabianie pieniędzy”. Zarówno pierwszą styczność z muzyką jak i gitarą miałem za pośrednictwem mojego wujka – Sławka. To u niego w pokoju zaznajamiałem się z szerokim spektrum gatunków muzycznych oraz pierwszy raz usłyszałem takie zespoły jak Metallica, Dream Theatre, Toto, a także nasze rodzime – Dżem, Perfect, Lady Pank, SDM, TGD, Big Cyc oraz wiele innych. Od niego również otrzymałem pierwszą gitarę, wzmacniacz i multiefekt. Moimi ulubionymi gitarzystami, których brzmienie i styl mnie inspirują są Steve Lukather oraz Jacek Królik.”

Bartłomiej Tyburowski – instrumenty klawiszowe

„Aranżacja na zlecenie, bez zlecenia zresztą też. Fan klawiatury, miłośnik kreacji i wychodzenia poza własne granice (na przykład przyzwoitości). Leniwy pracoholik i milczący gaduła. Z racji wykształcenia lubię mieć wszystko na papierze, w szczególności duże nominały, ewentualnie partytury. Jeśli chodzi o inspiracje, to jestem wszystkożerny. Sięgam po Bacha, w międzyczasie słucham Jacoba Colliera, Metropole Orchestr, Leszka Możdżera, na Łonie kończąc. Uwikłany w różne projekty, z czego drugie tyle tkwi nadal w głowie, łapię oddech na dobry film, świetną książkę i rozwój własnej psyche.”

Artur Tyburowski – bas

„W zasadzie to jestem perkusistą, dlatego gram na basie. Lubię dobry film i dużo relaxu z laską tytoniu w ustach. Mam świra na punkcie sprzętu nagłośnieniowego i od kilku lat zajmuje się techniką estradową. Jeśli chodzi o muzykę to słucham praktycznie wszystkiego oprócz rapu i hip-hopu. Idoli wśród basistów nie mam. Jeden z moich ulubionych cytatów brzmi: „Żeby do czegoś dojść trzeba zapier….. „. Mimo to cały czas zadaje sobie pytanie: co tu zrobić, żeby się nie narobić, a zarobić? Myślę że w tej kwestii jesteśmy z Kamilem w 100% tacy sami.”

Sebastian Jachym – perkusja

„Większość życia przechodzę bezstresowo. Jedyny ciężar, który dźwigam, to 120 „na klatę” i torba na hardware. Innymi słowy sport i muzyka towarzyszą mi każdego dnia. Będąc dzieckiem przesiadywałem na próbach zespołu taty. Zasłyszane wówczas dźwięki stały się bodźcem zachęcającym do nauki gry na instrumencie. Na strychu mieliśmy perkusje i tam poznawałem swoje pierwsze rytmy. Odpowiednią ścieżkę wskazał mi już mój nauczyciel Marek, z którym mam dobry kontakt do dziś i to dzięki niemu jestem tutaj z Wami.”

Zespół damianKA to dość młody zespół, który dopiero szykuje materiał na swoją debiutancką płytę. Zapytaliśmy zespół o wcześniej wydane utwory w ich krótkiej, bądź co bądź, twórczości.

2 marca 2021 r. premierę miał nasz pierwszy singiel pt. „Wymarzony świat”. Zdobył
on pierwsze miejsce w 464 notowaniu Podkarpackiej Sceny Przebojów, w 543, 545 i 546 notowaniu Przebojowej Listy Radia Via, 94 notowaniu TOP40PL Radia Top w Manchesterze, 37 notowaniu Opolskiej Listy Polskiej Piosenki z 19 września 2021 r.

– dodaje zespół

27 września 2021 światło dzienne ujrzał nasz drugi singiel „Nie żałować słów”, który
powstał już we współpracy z Barłomiejem Skibą (ex Pectus, Michał Szpak, Groove Section, Luiza Ganczarska, Past&Future).

– uzupełniają muzycy

Zespół ujawnia, że prace nad materiałem na debiutancką płytę oraz nagrania zostały zakończone. Pozostają ostatnie szlify, mix/mastering i jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, to płyta ukaże się jesienią tego roku. Szczerze życzymy kapeli, aby album ukazał się tak jak planują i zdobył rzesze fanów, choć o to chyba nie muszą się martwić. Z dnia na dzień przybywa im fanów zarówno na Facebooku jak również na kanale YouTube.

Dziękujemy całemu zespołowi za kontakt, za dostarczone materiały a także za to, że od dłuższego czasu są razem z nami i informują o nowościach. Z pewnością nie raz zobaczycie ich w naszych prezentacjach na stronie i na naszych social mediach.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl

Jedna odpowiedź na “damianKA singiel „Z każdą kroplą”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s