Anemja

Promocja Artysty

Zespół Anemja powstał w 2008 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Styl muzyczny to wybuchowa mieszanka szeroko pojętego hardcore’u okraszona soczystym mocnym wokalem. Na przełomie 2022/23 roku zespół planuje wydać nowy album.

Anemja powstała pod koniec lata 2008 roku. Pomysłodawcami byli Darek (vokal), Jaca (gitara,vokal) i Magda Mysza (bas). Chwilę później do składu dołącza Wasyl (bębny). Pierwsze koncerty odbyły się pod nazwą Synteza, która szybko została porzucona. We wrześniu 2009 roku Anemja nagrała DIY demo „Moja siła”. Produkcja zupełnie garażowa, miała na celu zaznaczenie obecności kapeli na lokalnej scenie muzycznej. Prezentujemy ten utwór ale nie w wersji garażowej a pochodzącej z ich najnowszego albumu, wersję bardziej dopracowaną i bardziej dopieszczoną.

Kolejny rok przyniósł wzmożoną aktywność koncertową, Postanowili też nagrać kolejny materiał więc wpadli do lokalnego studia nagraniowego SM STUDIO i nagrali pierwszą EP-kę. Był to rok 2010. Płytka nosi tytuł „Nowy początek” i zawiera 6 kawałków ich autorstwa. Materiał zawierał już zdecydowanie bardziej dojrzalszą muzykę. Niestety nie znaleźliśmy dostępnej EP-ki w sieci, za to udało się namierzyć singiel z 2011 r. „Nowy Początek” który prezentujemy. Na filmie pierwszy skład kapeli.

Działania marketingowo-promocyjne odniosły sukces na polu koncertowym dorzucając parę naprawdę dobrych gigów. Pojawili się na wspólnej scenie przy boku Apatii, Next Victim jak również zagranicznych kapel Mondo Gecko, No Second Chance, Korrozao.

W styczniu 2013 ukazała się ep’ka „Pod presją”. Tym razem skład skorzystał z gościny Quatuka Studio gdzie pod okiem Piotra Fiszbacha został nagrany materiał.

Materiał promowany był kawałkiem „Brak mi słów” do którego został zarejestrowany materiał video. Materiał również znaleźliśmy na kanale YouTube i z pewnością, tak jak poprzedni, będzie zaskoczeniem dla zespołu w tej prezentacji.

Kolejne lata mijały na graniu koncertów i promowaniu własnej marki. Pojawił się nowy singiel „Uwolnij mnie” zarejestrowany w poznańskim squocie. I Znów kapela ruszyła w bój grając cały szereg koncertów m.in. u boku Dezertera, Acid Drinkers, Scylla, Kabanos.

W grudniu 2017 nastąpiła zmiana w składzie. Z zespołu odeszła Mysza, którą zastąpił kolega Mleko. Świeża krew, świeże pomysły więc zespół postanowił zweryfikować swoją ścieżkę muzyczną i odkrył całą masę nowych inspirujących dźwięków.

Zaczęliśmy komponować nowy materiał. Rok Pandemii rozpoczęliśmy od rejestracji nowego już pełnowymiarowego wydawnictwa. „Dychotomia” tego szukajcie. To zabierze was w podróż na zupełnie inną nutę. Muzyka żywa w swej strukturze. To teksty, które zechcecie przeczytać. To muzyka ze środka tego całego naszego, swojskiego bałaganu, który siedzi w czterech gościach.

– uzupełnia zespół

Album „Dychotomia” wydany został w 2020 roku. Zawiera dziesięć kawałków, wśród których znalazły się też wcześniejsze utwory zespołu jak „Uwolnij mnie” czy „Moja siła”.

Na przełomie 2022/23 roku zespół planuje wydać kolejny album, którego zapowiedź stanowi wydany w czerwcu 2022 singiel wraz z klipem pt. „Najeźdźca”. Utwór jak i sam teledysk nawiązuje do wojny i inwazji Rosji na Ukrainę. W teledysku wykorzystano m.in. fragmenty starego miasta, Muzeum Twierdzy Kostrzyn a w roli głównej wystąpił Dariusz Burak, wokalista grupy. Autorem klipu jest Damian Smykowski i I Story Film.

Obecny skład zespołu:

  • Darek – wokal,
  • Jaca – gitara, wokal
  • Wasyl – bębny
  • Mleko – bas

Razem z zespołem zapraszam na social media i kanały zespołu aby być na bieżąco. Zespół zapowiada we wrześniu kolejny singiel zapowiadający nowy album, gra też sporo koncertów więc wpadajcie aby nie przegapić newsów.

Promocję przygotowano razem z zespołem. Dziękujemy całemu składowi za informacje i materiały, którymi mogliśmy się podzielić z czytelnikami. Będziemy obserwować ten skład i wyczekiwać ich najnowszego albumu. Do zobaczenia na koncertach.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s