Michałek

Promocja Artysty

Zespół Michałek powstał w 2019 roku. Tworzą go młodzi muzycy z Kielc i Skarżyska-Kamiennej. To pięciu indywidualistów, tak różnych, że aż takich samych. Na początku tworzyli muzykę punkową teraz łączą funk, indie, rock i pop. Ich muzyka jest lekka i przyjemna w odbiorze. Mają za sobą wiele koncertów w większości największych miast w Polsce. Są lubiani i oklaskiwani.

Zespół Michałek został założony w listopadzie 2019 roku w Kielcach przez Jakuba (wokalistę i gitarzystę) i Michała (perkusistę). W takim składzie kapela zagrała swój debiut na skarżyskim festiwalu Racłacamp. W bardzo krótkim czasie po tym debiucie dołączył do zespołu basista Mateusz i gitarzysta Albert a w 2021 roku trębacz Wiktor. Najpierw gościnnie zagrał na ich debiutanckiej EP-ce „Świata zło” a z czasem wtopił się w skład kapeli. W takim składzie zespół gra do dziś.

Skład zespołu Michałek:

  • Kuba Zięba – gitara rytmiczna, wokal
  • Michał Łutczyk – perkusja
  • Mateusz Radek – gitara basowa
  • Albert Wiatr – gitara solowa
  • Wiktor Winiarski – trąbka i instrumenty poboczne

Mateusz i Michał właśnie skończyli Katolickie Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Kostki w Kielcach. Panowie od dwóch lat tworzą w Bazie Zbożowej w Kielcach muzykę inspirowaną polskim rockiem. Natomiast ze Skarżyska pochodzą: Albert, student Politechniki Świętokrzyskiej, Kuba, który pracuje jako grafik i Wiktor, który w tym roku skończył I Liceum ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego potocznie zwanego Erbel.

Na początku była to zabawa, fajna okazja żeby spotkać się z przyjaciółmi i porobić coś ciekawego. Traktowaliśmy zespół jako hobby, które robiliśmy w międzyczasie ale nawet wtedy czuliśmy taki trochę obowiązek chodzenia na próby i ćwiczenia. Ciężko to opisać, nigdy sobie nic wzajemnie nie narzucaliśmy czy o tym nawet za bardzo nie rozmawialiśmy, po prostu każdy z nas miał parcie żeby grać. Naturalnie więc zaczęły pojawiać się myśli, że chcielibyśmy robić coś więcej, nie tylko grać dla siebie w garażu. I tak jednomyślnie postanowiliśmy, że traktujemy zespół na poważnie i pchamy go z całych sił do przodu. Dość ambitne plany jak na kilku licealistów, ale od tamtej pory (na tyle ile pozwalają nam nasze umiejętności) pracujemy nad muzyką, ale i aspektami typowo organizacyjnymi jak promocja czy koncertowanie”.

Zespól prezentuje swoje autorskie utwory. Ich twórczość można określić jako mieszankę funk/rock/poprock. Jak mówią o sobie:

„Rodzaj muzyki nie do końca był „wybierany” przez zespół, jest to po prostu jakaś wypadkowa naszych indywidualnych muzycznych inspiracji. Nigdy nie zajmowaliśmy się coverami. Od samego początku mocno pracujemy nad tym, żeby pisać własne chwytliwe i śpiewne numery, oraz wystawiać je gdzie się da. Teksty do utworów pisze Kuba, a muzykę wspólnie tworzy cały zespół”.

17 sierpnia tego roku pojawił się ich nowy singiel „Sołtys”. Gdyby nie przypadek, utwór nigdy by nie powstał, stwierdzają zgodnie chłopki.

Sołtys jest pierwszym z trzech nadchodzących singli zaplanowanych na 2022 rok. Utwór po dużych jak na nasz zespół sporach został zmontowany z dwóch różnych kawałków. Każdy z nich miał trafić do muzycznego śmietnika z powodu braku pomysłów na ich kontynuowanie. Tekst powstał po jednym z festiwali, pijany festiwalowicz krzyknął „jestem sołtysem!” (wcale nim oczywiście nie był) a nasz wokalisty odkrzyknął mu „chyba wsi w swojej głowie”. Na podstawie tego jednego zdania, Kuba dopisał resztę historii.

16 lipca 2021 roku zaprezentowali klip do utworu „Chłopca”. Utwór był pierwszą zapowiedzią nadchodzącej płyty zatytułowanej „Świata zło”. Autorem słów tradycyjnie jest Kuba Zięba, a muzykę wspólnie stworzyli członkowie zespołu. Teledysk powstał w ramach współpracy z MM Productions.

Natomiast pierwszym nagraniem studyjnym, do którego nagrali teledysk był utwór „Tak czy siak”. Premiera odbyła się 31 sierpnia 2020 roku a teledysk także powstał w ramach współpracy z MM Productions.

Zespół ma na swoim koncie debiutancką EP-kę „Świata zło” wydaną w 2021 roku. Na płycie znajduje się 7 melodyjnych i przyjemnych dla ucha autorskich kawałków.

Płyta jest utrzymana w klimacie rocka, pop rocka i funku. Bardzo przystępna i miła w odbiorze. Podczas pisania kawałków z płyty towarzyszyła nam muzyka Bitaminy, Pidżamy Porno oraz naszego skarżyskiego Happysadu

– mówi Albert Wiatr, gitarzysta zespołu.

Poza masą małych koncertów na różnego rodzaju festynach i niewielkich eventach, zjechali kawał kraju. Grali w większości największych miast w Polsce – Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin etc. Wystąpili także na dużych scenach jak np. WOŚP czy Dni Miast i zaliczyli kilka fajnych festiwali takich jak Racłacamp czy Wysocstock. W trakcie tych wszystkich wyjazdów suportowali takie kapele jak Feel, Łzy czy Farben Lehre na ich festiwalu PunkyRegge.

Zapraszamy na social media zespołu i kanały streamingowe aby być na bieżąco zwłaszcza, że zespół sporo koncertuje i zapowiada kolejne dwa single jeszcze w tym roku.

Podziękowania składamy dla całego składu na ręce Alberta, gitarzysty i Menagera zespołu „Michałek”, za dostarczone materiały i informacje. Współpraca z chłopakami jest naprawdę bardzo fajna i konkretna. Będziemy obserwować ich muzyczną karierę i chętnie wybierzemy się na koncert, kiedy będą grali gdzieś w pobliżu. Chłopaki robicie świetną robotę!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s