Bert Gra singiel „Patrzę jak Ty”

Promocja singla

Bert Gra na koniec listopada zaprezentował swój najnowszy singiel „Patrzę jak Ty” którym podsumowuje swój pierwszy projekt EP-ką pt.”Do Świateł Miast”. „Patrzę Jak Ty” to kolejny efekt współpracy z Krystianem Zemanowiczem, basistą i producentem znanym m.in. z Transsexdisco. Tym razem artysta postawił na organiczne, zespołowe brzmienie. Wokal Berta okraszają partie pianina, gitar oraz syntezatorów podkreślanie mocną perkusją i pulsującym basem. Gitary nagrał i wyprodukował Michał „Bateria” Bagiński z zespołu LOKA.

Numer „Patrzę jak Ty” jest – a jakże – o miłości. Tylko nie tej co dopiero się zaczyna, zauroczeniu, a dojrzałej – znającej swoje wady i zalety, nie oceniającej i nie proszącej się o zawirowania. Trwałej fascynacji drugą osobą, która bierze się z jej poznania – i zaakceptowania.

Pierwsze szkice tekstu inspirowane były powieścią Julio Cortazara – „Gra w Klasy” i cytatem o „Jaskółce wśród mgły”. Po odleżeniu swojego czasu w szufladzie, Bert zdecydował się na wyprodukowanie numeru i nadanie mu ostatecznego kształtu. Z pomocą przyszedł Krystian, który urozmaicił nieco partię basu, zaproponował też partie syntezowanych smyczków i melotronu. Ostateczny szlif utworowi nadał Michał, dogrywając partie gitar i miksując numer.

„Patrzę jak Ty” to ostatni punkt pierwszego projektu Bert Gra – mini-albumu (EP)  – „Do Świateł Miast” – podsumowanie pierwszych 1,5 roku życia artystycznego. Motyw przewodni EPki to miejskie historie przeplatane fascynacją naturą, chęcią ucieczki gdzieś – daleko stąd.

EP-ka zawiera 5 utworów, wyprodukowanych przez Berta, we współpracy z Krystianem, Michałem oraz gitarzystą, Tomkiem Witosławskim. Materiał w całości zmiksował również Michał w BAT Studio. Do utworów powstały 2 teledyski (Zegar Tyka, Do Świateł Miast), akustyczna live – sesja (Przedwiośnie) oraz 2 słowoklipy (lyric video – Daleko Stąd, Patrzę jak Ty).

„Zegar Tyka” to pierwszy singiel projektu Bert Gra nagrany do mini-albumu „Do Świateł Miast”. Numer opowiada o życiu w dużym mieście i czasie, który nieco inaczej w nim płynie. Dzięki klipowi nabrał jednak kilku nowych wymiarów i znaczeń.

Numer napisałem pewnego samotnego poranka, niedługo po mojej przeprowadzce do Warszawy. Okazało się, że nastrój świetnie nadaje się do przemyśleń, które we mnie kłębiły się – o życiu w dużym mieście, którego wcześniej nie znałem.

– komentuje Bert

„Przedwiośnie” to utwór który powstał we współpracy z gitarzystą, Tomkiem Witosławskim. To akustyczna ballada. Temat dotyka zjawiska natury i czasu, opowiada o nadziei, która pozwala przetrwać trudne czasy. Numer powstał jako skutek naszej wspólnej refleksji nad tym, co się dzieje wokół nas – pandemia, wojna, zagrożenia. Czasem człowiek jest tym przytłoczony – nie może nic zrobić. Jedyną odpowiedzią jest spokój i nadzieja. Przedwiośnie to pierwszy singiel z projektu Live „Akustycznie w Ghost Studio”.

Muzyka – Bertrand Abramczyk, Tomasz Witosławski Tekst – Bertrand Abramczyk Nagranie – Piotr Grzegrzółka, Ghost Rock Studio Mix i mastering – Michał ‘Bateria’ Bagiński, BAT Studio

Całość materiału dostępna jest na wszystkich portalach streamingowych, będzie można również nabyć Epkę za pośrednictwem portalu Bandcamp. Artysta ma w planach również wersję fizyczną mini – albumu.

Bert Gra to solowy projekt Bertranda Abramczyka, który powstał w trakcie pandemii. Muzyka artysty to połączenie popowej alternatywy, gry słów, nieoczywistego rytmu i zabawy muzyczną stylistyką. Bert Gra czerpie garściami z polskiej muzyki rozrywkowej – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Zalewskiego czy Piotra Roguckiego. W jego muzyce słychać też elementy charakterystyczne dla twórców takich jak Gorillaz, Imagine Dragons i Bastille. Bert Gra nie stawia przed sobą barier gatunkowych. Jego wyznacznikami jest szczery przekaz i prosta forma połączona zabawą rytmem i konwencjami.

Do tej pory Bert Gra ukazał światu cztery single: „Zegar Tyka”, „Daleko Stąd” , akustyczne „Przedwiośnie” oraz „Do Świateł Miast”. Ostatnim punktem projektu jest „Patrzę Jak Ty”.

Promocję przygotowano we współpracy z Bertrandem Abramczykiem, któremu dziękujemy za wszelkie materiały. Obserwujcie social media Bert Gra, jeszcze z pewnością nie raz zaskoczy swoją twórczością. Czekamy na EPkę na CD, na kolejne nowości i pierwszy pełnowymiarowy album Bertranda.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s