Meteroids album „Przemyślenia”

Promocja Albumu

Grają i tworzą już blisko 5 lat. Kreują własną mieszankę hRAd-rockowych dźwięków, tak samo o-błędnych jak nazwa Meteroids. Zwyciężyli w Przeglądzie Zespołów Rockowych LUBUSKIE DOBRZE ROCKUJE FEST 2020, a w tym roku, z indywidualnym wyróżnieniem, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Gitarowych w Mosinie. Za nimi wydanie debiutanckiej płyty pod tytułem „Przemyślenia” we wrześniu 2021 roku.

Debiutancki krążek zespołu z trzynastoma utworami, miał swoją premierę we wrześniu 2021 roku. Albumem „Przemyślenia” zachęcają słuchaczy do posiadania własnego zdania i nie zatrzymywania się w szarej codzienności. Opowiadają o tym jak niefortunnie, błędnie, wypowiedziane słowa mogą dać początek do stworzenia czegoś dobrego.

Pierwszym singlem zapowiadającym album zarazem pierwszym publicznym studyjnym nagraniem zrealizowanym w Nativa Sound Studio był utwór „Nieznany”. Utwór znalazł się na 4. MIEJSCU w audycji z okazji 10 -lecia listy przebojów PolishChart Radia WNET oraz na 1. MIEJSCU na liście Top Orbit Radio Orbit.

Wspomniany pierwszy singiel jest idealnym przykładem upustu naszych emocji i artystycznych przekonań. Utworem „Nieznany” chcemy skłonić słuchaczy do posiadania własnego zdania, nie zatrzymywania się w szarej codzienności i do wyłamania się z tych samych okrojonych barw myśli.

– komentuje zespół

W sierpniu 2021 ukazał się drugi singiel zapowiadający debiutancką płytę również pod nazwą „Przemyślenia”. Zrealizowany przez Nativa Sound Studio, natomiast zdjęcia i montaż wykonał artuROCKi.

„Przemyślenia” są naszym pierwszym utworem, który został napisany po polsku. Tekst przeszedł wiele zmian, ale finalnie swoją skromnością i bezpośredniością robi robotę!

– komentuje zespół

Ostatnim singlem zapowiadającym premierę płyty „Przemyślenia” był klip nagrany do utworu „Mój Dom”. Każdy, kto chciał pokazać się w klipie Meteroids „Mój Dom” mógł udać się na zielonogórski deptak na plac Bohaterów Westerplatte. Takim zaproszeniem zespół przyciągnął statystów i nagrał teledysk.

Album ujrzał światło dzienne w wersji cyfrowej, na mediach i platformach streamingowych zespołu 10 września 2021r. W tym samym dniu w Zielonej Górze na Scenie Winobraniowej, Meteroids zagrał swój krążek od początku do samego końca. Płyta jest bardzo dobrze przemyślana. Utworem otwierającym debiutancki krążek jest „Witaj Witaj” którym robią wstęp do świata pełnego meteroidów, przemyśleń i słów. Ukazuje, że każde przeżycie, które jest dla nas nowe, ma w sobie okruchy strachu, jednak na końcu i tak okazuje się czymś wartym zachodu. Następnie w klimat wprowadza nas, jak to nazwali, trylogia o uczuciach, emocjach i słowach w trzech częściach „Trzy Uczucia Główne I, II i III”. Kolejny, rewelacyjny utwór „Say Yeah”, przez powyżej opisane single „Nieznany”, „Mój Dom” czy „Feels”, który usłyszeć mogliśmy na listach przebojów, aż do utworu „Przemyślenia” zamykającego album dają niezwykle pozytywne emocje a zebrane razem tworzą unikatową, świeżą całość. Posłuchajcie sami, album dostępny na Spotify.

Album zawiera materiał, nad którym pracowaliśmy przez prawie dwa lata. Przez ten czas przewijało nam się dużo różnych utworów, koncepcji i pomysłów, jednak pracując nad krążkiem i nagrywając go od początku bieżącego roku, byliśmy i jesteśmy przekonani, że dobór oraz stylistyka utworów jest najbliższa temu co gra wewnątrz każdego z nas.

– dodał zespół

Meteroids to zielonogórski zespół rockowy utworzony na przełomie 2017/18 roku. Grają własne kompozycje w gatunku Rock/Hard Rock. Tak mówią o sobie:

Pochodzimy z Zielonej Góry, gramy własne hRAd-Rockowe kompozycje… tak to nie błąd, a nasza autorska mieszanka dźwięków. Czerpiemy wiele z metalowych ballad, hardrockowego brzmienia i brudnego grungowego riffu… Jesteśmy, na co wskazuje nasza o-błędna nazwa „Meteroids”, jak meteoroidy – krążące, poszukujące celu, wyzwalające swoją energię w muzyce i eksplodujące z werwą na scenie.

Za nimi wiele koncertów m.in. na zielonogórskim Winobraniu, koncertach WOŚP, jako support zespołów „Farben Lehre”, „Dr Misio” i „The Analogs” oraz na wielu imprezach w okolicach Zielonej Góry. Grali na festiwalach i przeglądach, m.in. na: WAKE UP & LIVE w Sulęcinie, Domówce Woodstock w Mayovce, Żubrowisku w Pszczynie czy Gostyńskich Rockowaniach.

W swoim dorobku mają zwycięstwo w Przeglądzie Zespołów Rockowych Województwa Lubuskiego LUBUSKIE DOBRZE ROCKUJE FEST 2020 organizowanym przez Sulęciński Ośrodek Kultury. Energetyczna ściana gitar i entuzjastyczny występ porwał publiczność i jurorów – werdykt był jednogłośny. Kolejny raz zgarnęli nagrodę główną i indywidualne wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty przeglądu – Jakub Mroczek na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie.

Są wysoko notowani na Liście Przebojów Radia SOK, Liście PolishChart w Radio WNET i Liście Radia Orbit. A ich utwory można usłyszeć na antenie Radia Nowy Świat, Radia Zachód, Radia Index czy Radia SOK.

Płytę promują trasą koncertową Rockowe NasTROJE po większych w Polsce. Zawsze w muzycznym trio z innymi kapelami porywają publiczność do wspólnej zabawy ciekawymi i mocnymi brzmieniami.

Skład zespołu:

  • Hubert Sozański – wokal
  • Jan Domagała – gitara basowa
  • Filip Sanowski – perkusja
  • Jakub Mroczek – gitara elektryczna
  • Leon Ochocki – gitara elektryczna

Promocję przygotowano wspólnie z zespołem, przede wszystkim dziękujemy gitarzyście Leonowi Ochockiemu za fajny kontakt. Chłopaki mają przed sobą świetną przyszłość, są gotowi, by dzielić scenę z polskimi gwiazdami. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście ich na żywo, zapraszam na ich koncerty aby posłuchać dobrego rocka.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s