MUZYCZNA ŚRODA: #23 MAŁPOLUDY

Premiera środa 23 listopada o 20:00

Już w tą środę #23 odcinek audycji z cyklu „Muzyczna Środa” w którym wystąpi pełen małpich figli zespół Małpoludy. Warszawski skład czworga ludzi o zupełnie innych charakterach i upodobaniach muzycznych będzie opowiadał o zespole i swojej twórczości. Polecą fajne single w klimacie klasycznego polskiego rocka, bluesa, funku i punk rocka. Będą odpowiadać na Wasze pytania więc koniecznie dołączcie do audycji, spotkanie z zespołem na żywo.

Przez lata małpich figli obdarowali swoich fanów niezliczoną ilością koncertów, pokazując się na scenie z takimi ikonami jak „Waglewski, Fisz, Emade” czy Marek Piekarczyk. Docenieni na festiwalach, idą zawsze własną ścieżką, często krętą i pod prąd, pokazując, że można jeszcze zatracić duszę w sztuce i kulturze, czerpiąc z tego nieograniczone pokłady radości. Efektem ich starań jest nie do końca poważna – lub raczej niepoważna – płyta „Miejski Luz”, wydana w 2017 roku oraz kilka wydanych klipów, w tym utwór „Wniebowzięcie”, którego premiera odbyła się 5 listopada tego roku.

Małpoludy singiel „Wniebowzięcie”

5 listopada odbyła się premiera klipu do utworu „Wniebowzięcie” warszawskiego składu Malpoludy stworzonego z 4 ludzi o zupełnie innych charakterach i upodobaniach muzycznych. Nie są zamknięci na jeden gatunek muzyczny, ale w ich twórczości można usłyszeć wpływ klasycznego, polskiego rocka, bluesa, funku i miejscami punk rocka. Utwór był nagrywany w studio NO Stress w Warszawie…

Oceń ten wpis:

Obecny skład zespołu Małpoludy:

Łukasz „Dżapan” Stecki – wyśpiewywanie magii i czarowanie strun
Radek „Rabiej” Ulej – ciepłe dźwięki grubych strun gitary basowej, powodującej mimowolne poruszanie biodrami
Mikołaj „Miki” Kisielewski – iskry gitary z hipnotyzującą funkową rytmiką
Darek „Szaman” Maciągowski – plemienne rytmy tomów oraz bębnów, przywołujące deszcz i gromy z jasnego nieba

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów szeroko pojętej alternatywy. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja polskich ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Audycję prowadzi Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor RTV Sławenia nadającej z Londynu. 

RTV Sławenia

Matt Smok

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania ich i muzyki, którą tworzą.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s