Amba singiel „Patolska”

Promocja singla

Poznańska AMBA 9-go listopada zaprezentowała kontrowersyjny singiel „PATOLSKA” we współpracy z wytwórnią „Antena Krzyku”. Jest to drugi, po „Real Find” singiel, ale tym razem po polsku i w powiększonym składzie (trio). Grupa z nowym utworem czekała na odpowiedni moment. W myśl „dzień święty, święcić” wyda go na krótko przed 11. listopada. Do singla został stworzony równie intensywny teledysk. Wideoklip został nagrany na złomowisku, gdzie brud, ziemistość i zepsucie idealnie rezonują z przekazem utworu.

Od strony literackiej, „Patolska” to brak zgody na aktualny stan RZECZY POSPOLITYCH i obnażenie ich w dość ekspansywny sposób. Sztucznie generowane podziały prowokują konflikt, a co za tym idzie, brak tolerancji wobec odrębnych wartości. Instrumental mocno to podkreśla.

– informuje zespół

„PATOLSKA” jest utworem łączącym muzykę elektroniczną z obszarów techno (mocny bit, ciężka stopa, bas, synthy) z punkowymi, riffowymi gitarami. Dwa wokale w stylu „pop/rap”(Marika „Maryjka” Bocewicz oraz Magda „Rita” Wójtowicz) kontrastują się w zwrotkach, by potem połączyć z Bajzlem (głównym producentem i instrumentalistą) w skandowanym refrenie. Dynamika „PATOLSKI”, na którą składają się: pęd, różne rodzaje ekspresji, moderacje głosu, zwolnienia i przyspieszenia tempa, może przy pierwszym przesłuchaniu mocno zaskoczyć słuchacza. Jest to celowy zabieg. Utwór ma skupić uwagę na jego dosadnym i mocnym przekazie.
Paradoksalnie singiel „PATOLSKA” ,mimo swojej złożoności, można uznać za wpadający w ucho utwór z serii zaangażowanych.

Tekst: Marika „Maryjka” Bocewicz, Piotr „Bajzel” Piasecki
Muzyka: Piotr „Bajzel” Piasecki, Marika „Maryjka” Bocewicz
Mix: Mooryc
Teledysk/zdjęcia: Jakub Nadolny
Okładka: Marika Maryjka Bocewicz

„AMBA” to debiutujący zespół z Poznania. W skład zespołu wchodzą :

  • Piotr Piasecki (Bajzel) – producent i multiinstrumentalista
  • Marika Bocewicz – wokalistka
  • Magda Wójtowicz – wokalistka

AMBA– w gwarze poznańskiej „dostać amby” oznacza „zwariować”.

Nazwa zespołu w pełni odzwierciedla charakter jego twórczości. Tworzą odklejony od rzeczywistości, oryginalny materiał oparty na takich stylach muzycznych jak: indie pop/rock, rap, rave i electro-punk. Taka mieszanka pozwoliła im na wypracowanie własnego, nieszablonowego brzmienia, co dla słuchaczy może być zaskakującym odkryciem.

Ich muzyka to fuzja nieoczywistych wokali i takich samych tekstów, sampli, bitów, brzmień elektronicznych i gitary elektrycznej. Taka mieszanka pozwoliła Ambie na wypracowanie własnego, nieszablonowego brzmienia. Zespół z powodzeniem zadebiutował w sierpniu 2021 roku na scenie 18.Fląder Festiwalu w Gdańsku.

Na koniec roku 2021 (29. grudnia) AMBA wydała swój pierwszy singiel „Real Find”, który stał się
głównym motywem muzyccznym do nowo powstałej gry komputerowej Ski Jump Simulator. Prezentowany „Real Find” to utwór wielowymiarowy i bezkompromisowy z mocnym, zaskakującym refrenem. Utwór ekspresyjny zarówno instrumentalnie jak i wokalnie trudno zamknąć w sztywnych ramach muzycznych. Debiutancki singiel został świetnie przyjęty przez słuchaczy oraz recenzentów. ”Real Find” wzbudziło zainteresowanie głównych stacji radiowych w Polsce (m.in. wywiad z Olą Budką na antenie Radio357, emisja w Radio Aktywne, Radio AFERA) oraz zdobyło pierwszych fanów czekających na więcej.

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem. Młody ale obiecujący zespół mający swój wyjątkowy kreatywny styl muzyczny. Będziemy obserwować kapelę gdyż uważamy, że ten potencjał jaki kryją w sobie dopiero wybuchnie i zobaczymy wiele dobrego w ich muzyce ale też w przekazie.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s