Kajoa album „Fale”

Promocja Albumu

Toruński zespół rockowy KAJOA po reaktywacji wiosną 2020 wszedł do studia aby nagrać nowy album. Początek nagrań zbiegł się z ogłoszeniem pandemii , co wywarło wpływ na tematykę utworów i ich ostateczny wybór. Pracę studyjną ukończono w 2021. Jej owocem jest dwanaście utworów nagranych na album pod tytułem „Fale”. Premiera płyty „FALE” odbyła się 13.05.2022 roku.

KAJOA starała się nagrać spójny artystycznie album rockowy, jednak ubogacony wpływami muzyki akustycznej, elektronicznej, a nawet country co mogliśmy usłyszeć jeszcze przed premierą albumu na zapowiadających płytę singlach.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę pierwszy był klip o takim samym tytule jak album „Fale”. Dynamiczny, pulsujący, a zarazem nostalgiczny i tajemniczy utwór opowiada o tym, o czym właściwie opowiada cały album – o ulotności ludzkiego życia. Słowa i muzyka Michał Maliszewski.

„Jutro” to drugi singiel z debiutanckiej płyty zespołu KAJOA pt. „Fale”. Piosenka zupełnie inna od wszystkich zamieszczonych na płycie, nieco w stylu country. Pozornie wesoła melodia przewrotnie prezentuje smutny tekst.

„Mimo wszystko” to trzeci singiel z wydanej płyty „Fale”, który premierę miał 27.10.2022 roku.

„Fale” to płyta zespołu KAJOA złożona z dwunastu piosenek, których tematyka dotyka takich spraw jak przemijanie, kruchość i ulotność ludzkiej egzystencji, niepewność jutra. Treść piosenek nie ogranicza się jednak do opisu ludzkich lęków, ani zmagań z nimi, lecz stawia pytania o wartości fundamentalne, nieprzemijające, o sprawy, które decydują o sensie życia. Autorem wszystkich utworów, tak muzyki, jak i tekstów, jest Michał Maliszewski. Producentem większości materiału jest Bartosz Mielczarek.

Materiał był rejestrowany w Eden Studio przez Dariusza Kowszewicza, w Happy Light Studio przez Macieja Kubiczka oraz w domowych studiach dźwiękowych Piotra Skrzypczyka, Bartosza Mielczarka i Mateusza Kurka. Masteringiem zajął się Robert Szydło. Do nagrań zaproszono wspaniałych gości, którzy przyczynili się do nadania płycie urozmaiconego kolorytu.

Nad albumem zespół pracował w składzie:

  • Iwona Zuchniak – śpiew,
  • Jacek Leśniewski – perkusja, instrumenty perkusyjne,
  • Michał Maliszewski – gitary
  • Bartosz Mielczarek – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Do nagrań zaproszeni też zostali goście:

  • Piotr Skrzypczyk – instrumenty klawiszowe, programowanie,
  • Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa,
  • Irena Filuś – skrzypce,
  • Jarosław Kucharczyk – mandolina
  • Maciej Kubiczek – akordeon

Na albumie znajduje się dwanaście utworów. Są to piosenki zróżnicowane stylistycznie, w większości zdecydowanie rockowe, ale także z nawiązaniami do klimatów akustycznych i elektronicznych. Mimo swej różnorodności tworzą one spójną całość, koncentrując się tematycznie wokół ulotności i kruchości życia, dotykając spraw miłości i śmierci, przemijania i niepewności.

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem najlepszych piosenek z debiutanckiej płyty „Fale”.

Zespół KAJOA powstał w roku 1986 w Toruniu. Początkowo KAJOA była grupę złożoną z trzech chłopaków, którzy razem spędzali ze sobą czas, a jeden z nich – Jacek Leśniewski obecny perkusista – wymyślił, żeby stworzyć zespół. W 1997 roku do grupy dołączyła Iwona Zuchniak. W pewnym momencie nastąpiło coś, co można nazwać zmęczeniem materiału i KAJOA zaprzestała swojej działalności muzycznej w 2002 roku.
Po pewnym czasie okazało się jednak, że wszyscy muzycy mają poczucie niespełnienia i świadomość, że KAJOA do końca się jeszcze nie wypowiedziała. Po 7 latach przerwy wrócili z nowym zapałem, dużą porcją doświadczeń i silną determinacją do dalszych działań.

Wiosną 2020 roku weszli do studia aby nagrać album. Pracę studyjną ukończono w 2021 roku a premiera debiutanckiego albumu „Fale” odbyła się 13.05.2022 roku. W plebiscycie „Toruńskie Gwiazdy” Radia GRA zdobyła nagrodę główną w kategorii Płyta Roku.

Zespół sporo koncertuje promując nowy album „Fale”, ma już na swoim koncie kilka wyróżnień. Zdobył I miejsce na „Połczyn Fest.Festiwalu Ulicy w Połczynie Zdroju 2022” oraz nagrodę specjalną na „In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego 2022”. Już niebawem, w roku 2023 weźmie udział w pionierskim projekcie MIAZGA TOUR 2023!

Promocję przygotowano wspólnie z zespołem. Wielkie podziękowania składamy na ręce wokalistki Iwony Zuchniak, która poświęciła nam swój czas. Koniecznie musicie zobaczyć i posłuchać ich na koncertach. To wyjątkowy zespół potrafiący nie tylko rozbawić ale również rozgrzać publiczność przed sceną!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s