Daffodil Pill

Promocja artysty

Dziś prawdziwych hipisów już nie ma…. Są i to jacy!!! Warto wybrać się nad Odrę i zobaczyć, posłuchać!! Długie włosy, brody, wzorzyste i kolorowe ubrania, luz i psychodeliczne gitarowe brzmienia oto znak rozpoznawczy zespołu Daffodill Pill.

Daffodil Pill tworzy muzykę stanowiącą połączenie vintage psychodelii z przyjemniackim surf rockiem i progresywnymi elementami. Brzmienie i wizerunek zespołu inspirowany jest latami 60 i 70 ubiegłego stulecia, a także dokonaniami współczesnych przedstawicieli neo-psychodelii, przede wszystkim sceną australijską z King Gizzard and The Lizard Wizard na czele, z którymi zespół marzy aby zagrać na jednej scenie.

Zespół powstał pod koniec 2020 r. we Wrocławiu. Od samego początku przyjęło ich z otwartością, zespół zabłysnął energicznymi, kolorowymi koncertami, kompozytorską różnorodnością i pozytywną energią:

  • Filipa Dudka – wokal, klawisze
  • Dawida Stawiarza – gitara
  • Mateusza Wróblewskiego – bas
  • Adama Chmury – perkusja, djembe
  • LiquidLure – wizualizacje świetlne – Aktualnie występy zespołu łączone są z analogowymi wizualizacjami tworzonymi w czasie rzeczywistym za pomocą barwników.

Jak doszło do powstania tego kolorowego zespołu?

Dawid dał ogłoszenie na grupie na facebooku, spotkaliśmy się u niego chwilę później. Słuchaliśmy muzyki, rozmawialiśmy o zespole, inspiracjach. Było cudnie. Najpierw graliśmy z innym basistą, kolegą Dawida, ale niestety szybko nas opuścił z powodu jakichś osobistych problemów. Filip i Mateusz doszli do nas później, gdy odpowiedzieli na kolejne zgłoszenie. Już po jednej próbie wiedzieliśmy, że to jest to”.

– ujawnił Adam Chmura w wywiadzie dla wrocławskiego nowe.pl

Jak wyjaśnił nam Adam Chmura w nazwie Daffodil Pill (Żonkilowa Piguła) jest poukrywanych kilka znaczeń:

„Nawiązujemy oczywiście do naszej ulubionej ery flower power, lat 60tych i ruchu hipisowskiego. Kwiaty to oczywisty symbol tamtego okresu, ale też pewna organiczność, na organiczność właśnie stawiamy, podczas procesu twórczego i w naszym brzmieniu. Pills odnosi się do psychodelicznego charakteru naszej muzyki i inspirującej nas epoki. Żonkile to kolor żółty, czyli słońce, uśmiech, szczęście, kolor z którym najbardziej się utożsamiamy i który, w naszym mniemaniu, najlepiej oddaje klimat naszej twórczości. Dodatkową ciekawostką jest to że w latach 60 w Wielkiej Brytanii z żonkili właśnie wytwarzano substancje poszerzające percepcje. Najciekawsze jest to, że nazwa powstała wcześniej, nie stała za nią żadna historia, po prostu ten zbitek spodobał się naszemu gitarzyście, z czasem, kiedy nasz zespół nabierał kształtu zaczęliśmy odkrywać jej symbolikę i ukryte znaczenie. Myślę że wciąż odkrywamy znaczenie tej nazwy :)”.

Teksty w zespole pisze głównie Filip Dudek. Jak dowiedzieliśmy się od Adama Chmury są one o bardzo szerokiej tematyce. Począwszy od słonecznych tekstów wyrażających radość z życia i zachwytu nad światem, zespół porusza tez tematy strachu, oczywiście miłości czy śmierci. „Są też takie inspirowane legendą o Gilgameszu, czy już mocno konceptualne, o tworzonej przez nas mitologii o intergalaktycznym kurczaku znoszącym planety. Tematów jest mnóstwo, szerokie spektrum ale łączy je pewna „Filipowa” poetyckość. Jak to kiedyś określił jeden z naszych słuchaczy, teksty Filipa to kwaśna plażowa poezja” napisał Adam.

W październiku 2021 r. światło dzienne ujrzało debiutanckie EP – „YUP EP”, które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem.

We wrześniu 2022 r. zespół wydał live EP zarejestrowane podczas koncertu na festiwalu prezentującym szerokie spektrum stylistyczne od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu – wrOFFław.

Również we wrześniu br. Daffodil Pill został laureatem nagrody WARTO Gazety Wyborczej Wrocław w kategorii muzyka (Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia w roku 2022). Gratulujemy!!!!

W najbliższej przyszłości zespół planuje nagrać i wydać longplay. Perkusista zespołu dopowiada:

„Mamy pomysł i materiał na 2 albumy, pierwszy słoneczny, przyjemniacki, uśmiechnięty i surfujacy, drugi nieco cięższy, bardziej progresywny i pokombinowany. Oba mocno w klimacie. Podczas naszych koncertów można usłyszeć obie te strony naszej twórczości. Uśmiechniętą w takich utworach jak Lurkin’ N’Surfin’ czy Przyjemniaczek a progresywną w takich jak Gilgamei i Ancient Thoughts. Oprócz nagrywek cały czas koncertujemy. Do końca roku czeka nas jeszcze kilka koncertów, konkretne daty już niebawem, w przyszłym roku zagramy zdecydowanie więcej koncertów poza Dolnym Śląskiem”.

W związku z tym zachęcamy do śledzenia zespołu na ich social mediach:

W ramach cyklu „Promocja Artysty” na koniec roku zespół Daffodil Pill weźmie udział w organizowanym przez nas Plebiscycie na Artystę Roku 2022.

Jest na niezmiernie miło, że mogliśmy poznać tak fajny zespół i zaprezentować ich twórczość na naszej stronie. Dziękuję za fajną atmosferę przy tworzeniu promocji, super kontakt i materiały, którymi mogliśmy się z podzielić z czytelnikami strony Polska Muzyka alternatywna. Kapeli życzymy udanych koncertów, dobrej zabawy i mega sukcesów. Zachęcamy do komentarzy i polubienia artykułu.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s