Felox singiel „Kisiel”

Promocja singla

Multiinstrumentalista, wokalista, raper, tekściarz, aranżer Jan Chrzanowski znany z projektu Deraptors postanowił spróbować własnych sił i ruszył z solowym projektem pod nazwą Felox. Jego muzyka to wypadkowa różnych inspiracji: pop-punk, indie rock, rap, industrial czy electro. Właśnie wypuścił swój debiutancki singiel „Kisiel”, którego współautorem muzyki i współproducentem jest Fryderyk Tabaka.

Słowa: Felox
Muzyka: Felox, Fryderyk Tabaka
Produkcja: Felox, Fryderyk Tabaka
Scenariusz i reżyseria: Felox
Produkcja klipu: MadWorks
Post-produkcja klipu: Ignacy Muzyka
Operator kamery: Mateusz Zawistowski
W teledysku wystąpili: wiksawiktoria, Felox

Przez ostatnią dekadę Janek Chrzanowski udzielał się w wielu warszawskich zespołach z pogranicza psychodelicznego rocka i stoneru z czego najdłużej w projekcie Deraptors. Prywatnie fan Oscara Wilde’a, Velvet Underground i filmów Jodorowskiego. Solowy projekt Felox to nowy etap w twórczości mieszający szeroką paletę dźwiękowych fascynacji Janka. Znajdziemy tu wibracje rapowe, instustrialowe, pop-punkowe czy indie-rockowe połączone i podane w spójny, świeży sposób naturalnie przełamujący bariery gatunkowe.

Felox w trakcie pandemii przygotował bardzo dużo materiału, który teraz zaczyna wypuszczać w świat. Utwory dotykają takich tematów jak problemy osobowościowe, depresja, bezsenność, narkotyki, ale także ukazuje różne oblicza i stany emocjonalne związane z przeżywaniem miłości i odnajdowaniem swojego miejsca w szybko zmieniającym się, współczesnym świecie. Całość swoich doświadczeń przekuwa na komentarz społeczny będący odzwierciedleniem wspólnego, zbiorczego doświadczenia większości młodych ludzi. Sam o sobie mówi tak:

Prawda jest krainą bez dróg. Czas jest tym, co nie pozwala by wszystko się działo jednocześnie. Trochę carpe diem a trochę memento mori.

Nie lubię „-izmów”. Piszę teksty, gram na instrumentach, śpiewam, rapuję, krzyczę i przetwarzam swoje nadzieje i lęki w formę piosenek bo to jedyna znana mi forma autoterapii. Prywatny przewodnik po chaosie.

Urodziłem się w Warszawie a żyję gdzie się da.

Pozoruję toksyczny optymizm i licytację na krzywdy- kult seksownego kanibalizmu duszy. Ale ogółem to staram się być dobry chłopak i „dzień dobry” mówię na klatce.

Aktualnie ukazał się jeden utwór, ale na premierę czeka 14 kolejnych. Jak zapowiada Janek, będą się ukazywać średnio co miesiąc/sześć tygodni. Wpadajcie więc na social media Feloxa i kanały streamingowe, żeby polubić, subskrybować i nie przeoczyć nowości.

Promocję zrealizowano we współpracy z Feloxem. Czekamy na nowości. Janek zdradził nam, że ma już gotowych 30 utworów a każdy utwór będzie opatrzony singlem, więc będzie się działo. Obserwujcie Feloxa bo z pewnością nie raz swoją muzą nas zaskoczy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s