Muzyczna Środa: #33 Stacja B.

Premiera już w Środę 15 marca o 20:00

Spędzili ze sobą 7 lat, poznając na swój temat wiele ciekawych faktów i na tych latach opierają dziś swoją twórczość. Przez wzajemny szacunek do siebie dzielą się z Wami swoim życiem a dzięki więzi, która wytworzyła się między nimi przez lata mogą to robić z niepodważalną autentycznością dzieląc się w tekstach bardzo osobistymi przeżyciami. Poznajcie punkowy skład Stacja B.., który będzie już w ŚRODĘ 15 MARCA gościem audycji Muzyczna Środa.

Zespół Stacja B. powstał w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty Marka Babiarza i wokalisty Michała Śmierciaka podczas koncertu z serii „Ustrzycka Scena Alternatywna” odbywającego się wówczas w ustrzyckiej knajpie „Młyn”. Od tamtej chwili skład zespołu zmienił się jedynie o perkusistę. Pierwszym perkusistą zespołu był Przemysław Szyler, który grał z zespołem do 2016 roku. Jego następcą został Tomasz BIlik, który jest w składzie do dnia dzisiejszego. Basistą zespołu jest Kornel Wójcik, który gra od początku istnienia zespołu a zaczynając miał 13 lat. Gitara rytmiczna jest prowadzona przez Grzegorza Dyjaka, który również niezmiennie jest członkiem zespołu od samego początku.

Aktualny skład zespołu:

  • Marek Babiarz – gitara
  • Michał Śmierciak – wokal
  • Tomasz Blik – perkusja
  • Kornel Wójcik – bas
  • Grzegorz Dyjaka – gitara rytmiczna

Więcej o zespole, galeria zdjęć, single i album  „Historia jak każda inna” wybrany Albumem Listopada 2022 roku w naszym wcześniejszym artykule. Dużo muzy do posłuchania, zapraszamy.

Stacja B. album „Historia jak każda inna …” Albumem Listopada 2022

Spędzili ze sobą 7 lat, poznając na swój temat wiele ciekawych faktów i na tych latach opierają dziś swoją twórczość. Przez wzajemny szacunek do siebie dzielą się z Wami swoim życiem a dzięki więzi, która wytworzyła się między nimi przez lata mogą to robić z niepodważalną autentycznością dzieląc się w tekstach bardzo osobistymi przeżyciami. Ich…

Oceń ten wpis:

Obserwujcie ich social media, bo z pewnością chłopaki zaskoczą jeszcze nie jednym świetnym utworem tak jak zaskoczyli wszystkich w konkursie w naszej Grupie. Ich debiutancki album „Historia jak każda inna” został wybrany Albumem Listopada 2022 społeczności Polska Muzyka alternatywna. 

Wesoła ekipa Stacja B. podczas audycji będzie odpowiadać na Wasze pytania. Zapraszamy do czatu na YouTube podczas audycji na żywo. Bądźcie aktywni, poznajcie zespół bliżej.

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Audycję prowadzą, Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor stacji internetowej RTV Sławenia oraz Patii czyli Patrycja Neodym, polska piosenkarka mieszkająca w Niemczech ale często występująca w Polsce, laureatka Plebiscytu Singiel Jesieni 2022 z utworem Manifesto (Veni, Vidi, Vici).

RTV Sławenia

Matt Smok

Patrycja Neodym

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s