Małpoludy singiel „Wniebowzięcie”

Promocja singla

5 listopada odbyła się premiera klipu do utworu „Wniebowzięcie” warszawskiego składu Malpoludy stworzonego z 4 ludzi o zupełnie innych charakterach i upodobaniach muzycznych. Nie są zamknięci na jeden gatunek muzyczny, ale w ich twórczości można usłyszeć wpływ klasycznego, polskiego rocka, bluesa, funku i miejscami punk rocka. Utwór był nagrywany w studio NO Stress w Warszawie pod okiem Zorana Krecho a klip był nagrywany w okolicach Radzymina, nad rozlewiskami Bugu, reżyserem i pomysłodawcą planu jest Meg Znamionkiewicz.

Utwór „Wniebowzięcie” był nagrywany w studio  NO Stress w Warszawie pod okiem Zorana Krecho w lipcu tego roku. Klip był nagrywany w okolicach Radzymina, nad rozlewiskami Bugu, reżyserem i pomysłodawcą planu jest Meg Znamionkiewicz.

Utwór został wybrany na singla dzięki swojej dynamice  oraz przekazowi który jest mocno pozytywny, a według kapeli, mało jest takiego przekazu w eterze. Mówi o szukaniu i odnajdywaniu stanów przyjemnych, z których możemy czerpać  szczęście . Z małych rzeczy można też wejść w stan wniebowzięcia. Autorem tekstu jest były wokalista Darek Słowikowski, natomiast muzyka Małpoludów. Utwór jest tez dostępny na wszystkich ważniejszych Streamach.

Historia grupy rozpoczyna się w lutym Anno Domini 2015 roku w Szczecinku, kiedy to trzech człekokształtnych z rodzimej osady postanawia udowodnić ludzkości, że pośród wszechobecnego dudnienia popu, metalu oraz disco polo, drzemie w nas coś więcej. Tym czymś była iskierka soczystego Rock’n’Roll’a, uniesienie melodiami i rytmem funka oraz szczypta punkowej energii. Mocnym postanowieniem chęci zmiany stanu rzeczy, powołali do życia MAŁPOLUDY.

Ku uciesze lokalnych plemion, swoją działalność rozpostarli z czasem na szerokie lądy, krzesząc swoje idee w post korporacyjnej Warszawie. Przez lata małpich figli obdarowali swoich fanów niezliczoną ilością koncertów, pokazując się na scenie z takimi ikonami jak „Waglewski, Fisz, Emade” czy Marek Piekarczyk. Docenieni na festiwalach, idą zawsze własną ścieżką, często krętą i pod prąd, pokazując, że można jeszcze zatracić duszę w sztuce i kulturze, czerpiąc z tego nieograniczone pokłady radości. Efektem ich starań jest nie do końca poważna – lub raczej niepoważna – płyta „Miejski Luz”, wydana w 2017 roku oraz klipy do dwóch – jakże refleksyjnych – utworów „Pol-Ska” oraz „Dzwonię Powiedzieć Ci Że Tonę”.

Korzystając z okazji prezentujemy pierwszy i jak do tej pory jedyny album Małpoludów. Posłuchajcie, a jak Wam się spodoba obserwujcie social media kapeli, niebawem kolejne nowości i wieści od zespołu. Single „Pol-Ska” oraz „Dzwonię Powiedzieć Ci Że Tonę” dostępne na kanale YouTube zespołu, linki podajemy poniżej.

Jak to w życiu bywa, każda małpka miewa własne pomysły na życie, dlatego też skład stada kilka razy się zmieniał. Powracając z pandemicznej otchłani niemocy i stagnacji koncertowej, Małpoludy wracają w następującym składzie:

  • Łukasz „Dżapan” Stecki – wyśpiewywanie magii i czarowanie strun
  • Radek „Rabiej” Ulej – ciepłe dźwięki grubych strun gitary basowej, powodującej mimowolne poruszanie biodrami
  • Mikołaj „Miki” Kisielewski – iskry gitary z hipnotyzującą funkową rytmiką
  • Darek „Szaman” Maciągowski – plemienne rytmy tomów oraz bębnów, przywołujące deszcz i gromy z jasnego nieba

Promocję przygotowano dzięki fajnej współpracy z zespołem. Część z Was miała już okazję usłyszeć promowany dziś klip „Wniebowzięcie”, bo z powodzeniem pojawia się od jakiegoś czasu na listach przebojów oraz w audycjach autorskich. Zapraszamy do polubienia ich social media i subskrypcji kanałów. Niebawem kolejne nowości i informacje o koncertach.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s