LUSHY minialbum “Luscious Mind”

Promocja Albumu

LUSHY! czyli trio Karolczyk, Akerman i Rup. Fundamentem ich muzyki jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na tle których historia opowiadana jest melodią. Dziś 22 czerwca ma miejsce premiera ich EP-ki „Luscious Mind”. Debiutanckie wydawnictwo, na które składa się pięć odmiennych, lecz stanowiących spójną całość utworów.

Okładka: Magda Reshka

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę był wydany w październiku 2021 „Luscious Mind”. Wokalnie udzieliła się na nim WERA, kojarzona z solo aktów z towarzyszeniem wiolonczeli. Jest on wędrówką przez bezgraniczne krajobrazy, w których panuje harmonia barw, kształtów i uczuć. Utwór może przywodzić na myśl piękną panoramę widoczną ze wzgórz Aten, miasta, w którym na co dzień mieszka i tworzy WERA – wokalistka i instrumentalistka, a zarazem też koleżanka ze szkolnych lat z rodzinnego Wałbrzycha.

Drugi singiel to wydany w kwietniu 2022 „World of Yours”. Tutaj partie wokalne to dzieło EEMEE, czyli Szymona Paduszyńskiego – związanego m.in. z grupami Neony, Jamal, także członka zespołu Krzysztofa Zalewskiego. Mimo że utwór napisany został w zupełnie innym czasie, to obecnie tekst jest aktualny jeszcze bardziej. Tak EEMEE tłumaczy jego znaczenie:

“Żyjemy w czasach upadku autorytetów. Ulegamy wielu wpływom, często nie weryfikując tego co do nas dociera, a siła dezinformacji jest przerażająca. Niepodważalne wartości takie jak miłość, szacunek i empatia to jedyna nadzieja by nie oszaleć.”

Do obydwu singli powstały klipy, za których reżyserię odpowiada perkusista – Konrad. Dopełnienie płyty to trzy utwory powstałe we współpracy z Antoniną – aktywną wokalistką polskiej sceny pop.

“Luscious Mind” dostępne w serwisach streamingowych! Cieszymy się niezmiernie, że możemy podzielić się z Wami naszym pierwszym wydawnictwem. Dźwięki, które tu nagraliśmy gromadziły się w nas od czasów liceum, w naszej pierwszej salce prób w Wałbrzychu, na Podzamczu – ponad dziesięć lat temu. Przestrzeń stała się naszą wizytówką, a efekt wciąż w użyciu – usłyszycie go na niniejszej płytce.
Dziękujemy naszemu producentowi Radek Baranowski że przekonał nas do zrobienia numerów z wokalami, gdyż pierwszy zamysł był instrumentalny. Wokaliści: Antonina, WERA i EEMEE byli dla nas wielką inspiracją, tworząc z naszych numerów coś niepowtarzalnego.

Historia składu sięga okresu szkoły muzycznej i improwizowanych sesji w składzie gitara, bas i perkusja, mających miejsce w rodzinnym Wałbrzychu. Po kilku latach, już we Wrocławiu, z bagażem doświadczeń i bankiem pomysłów zabierają się za rejestrację wspólnego materiału. Do współpracy nad nim zaprosili kolegę i producenta Radka Baranowskiego a także różnych wokalistów.

Fundamentem muzyki LUSHY! jest solidny groove i przestrzenne dźwięki. Zespół eksperymentuje z wieloma gatunkami, zawsze jednak opierając swoje kompozycje na żywych instrumentach.

Skład zespołu LUSHY!:

  • Jerzy Akerman
  • Konrad Karolczyk
  • Mateusz Rup

Promocję przygotowano we współpracy z Cantaramusic.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s