Żerca album „Żer” albumem grudnia 2022

ALBUM GRUDNIA 2022

W Grupie Polska Muzyka alternatywna sympatycy grupy co miesiąc wybierają najlepszy album miesiąca. W grudniu minionego roku spośród 16 albumów zgłoszonych do Plebiscytu wybrano tej jeden, najlepszy album grudnia. Głosami publiczości tytuł otrzymał album „Żer” a jego autorem jest kompozytor, producent, twórca koncepcji Bartłomiej Dziadosz, który komponuje pod pseudonimem Żerca.

„Żer” to podróż od pierwotności po futuryzm. Wiele w nim etniczności, ale również osobliwych środków muzycznego wyrazu. Opowiada o wydarzeniach oraz emocjach jakich doświadczyłem przez ostatnie trzy lata, w trakcie których autor zmagał się ze swoim stanem zdrowia.

Jeśli miałbym zdefiniować czym jest „Żer” najkrócej jak potrafię, powiedziałbym że to nieustanna walka o przetrwanie. Powrót do pierwotnych korzeni by lepiej zrozumieć siebie i odrodzić się na nowo. Gatunkowo jest to muzyka ilustracyjna, eksperymentalna, lecz stale zachowująca swoją plemienność. 

– dodaje autor

Warstwa dźwiękowa oddziałująca na zmysł słuchu i wyobraźni to dopiero połowa artystycznego odbioru. Równie znaczące jest jej odzwierciedlenie w postaci wizji graficznej, której autorką jest druga połowa Bartłomieja, Agata Małecka.

Agata stworzyła własny, integralny świat, który stał się całkowicie komplementarny z moim wyobrażeniem o nim. Ogólną ideą było zaklęcie w chaosie oraz ukazanie sieci połączeń na poziomie makro i mikro. Niech każdy widzi co chce, a dźwięki podpowiedzą wyobraźni!

– uzupełnia Żerca

Debiutancki album samodzielnie skomponowałem, nagrałem, wyprodukowałem, a także wydałem pod własnym szyldem. Cenię sobie niezależność w sztuce, co więcej Żerca jest dla mnie projektem bardzo osobistym, będącym artystycznym alter-ego. Dlatego już od momentu zrodzenia się koncepcji wiedziałem, że muszę zostać własnym wydawcą.

– dodaje

Artysta: Żerca
Album: Żer
Data wydania: 30.07.2022
Wydawca: Żerca

Bartłomiej „Żerca” Dziadosz – kompozycja, aranżacja, nagrania, miks, produkcja
Agata Małecka – oprawa graficzna
Grzegorz Piwkowski (High End Audio) – mastering
Tomasz Domoradzki (T-Rex Studio) – współmiksował utwór „Siedem”
Bartosz Odziomek – dulcimer w utworze „Żer”

Przedmowa:

Dostępne zmysłom ideowe uniwersum przeszłości, przyszłości i teraźniejszości, w którym to materia i jej obieg wiedzie naczelny byt. Gdzie wszystko ma swój początek i koniec, przyczynę i skutek, gdzie trwa Żer…

Żerca (Bartłomiej Dziadosz) to kompozytor, muzyk, gitarzysta oraz producent muzyczny. Żerca jest podróżnikiem, który stale wędruje pomiędzy trzema równoległymi światami przeszłości, przyszłości i teraźniejszości. Wytycza ścieżki w chaosie, z którego bierze swój początek. Twórczością łączy plemienne korzenie oraz pierwotne instynkty z różnorodnością środków muzycznego wyrazu dając życie nowym gatunkom.

Jego muzykę możemy skojarzyć z takimi stylami jak: muzyka eksperymentalna, czy ilustracyjna jednak wyraźnie nacechowana plemiennością.

Więcej informacji odnośnie poszczególnych utworów i Żercy można znaleźć na social mediach, gdzie Bartłomiej opowiada historię Żercy, a także ów albumu. Album jest dostępny na serwisach streamingowych oraz w wersji fizycznej (CD), którą można nabyć poprzez social media Bartłomieja, wystarczy tylko wejść na jego profil i do niego napisać.

Utwory takie jak „Bezmiar” czy „Siedem” wpadają w ucho, chociaż każdy znajdzie na albumie „Żer” swoje ulubione kawałki. Żerca wykonał kawał dobrej roboty, album zbiera same pozytywne recenzje. Gratulujemy Bartłomiejowi wygranej. Album już w lutym tego toru weźmie udział w Plebiscycie Album Roku 2022. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Będą nagrody dla głosujących ale również ciekawe nagrody i wyróżnienia dla zwycięzcy. Bądźcie z nami!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

2 myśli na temat “Żerca album „Żer” albumem grudnia 2022

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s