Jutra minialbum „Subrealizm”

Promocja Albumu

Jutra to projekt prowadzony przez Wojtka Lackiego. Muzyka jest tworzona przy współudziale trójmiejskich artystów związanych ze sceną alternatywną, improwizowaną i jazzową. Twórczy modus operandi zakłada korzystanie ze wszystkiego co popadnie – grania skomponowanych struktur, kolektywnego komponowania, improwizacji, samplingu itp. 3 października ukazała się ich EPka „Subrealizm” na wszystkich streamingach.

Muzyka kolektywu wyrasta z Trójmiasta i trójmiejskiej sceny alternatywnej. Wszystkie pomysły powstały na Cisowej, większość prób i improwizacji miała miejsce na Grabówku, a nagranie i produkcja wydarzyły się na Gdańskim Dolnym Mieście. 

Pierwszym singlem zapowiadającym EP-kę był wydany w czerwcu singiel „Newsophobia”.

Natomiast tydzień po ukazaniu się minialbumu na platformach streamingowych grupa opublikowała klip do utworu „Not Even Greek”. Video zrealizował Saskia Wojtalewicz.

Wyjściowym zamysłem projektu było połączenie złożonych i wciągających rytmów i melodii w stylu Tortoise z bezpośredniością i brutalnością The Thing. Materiał podczas powstawania organicznie zdryfował w swoją stronę i ciężko usłyszeć w nim wyraźne echa wspomnianych inspiracji. Do głosu doszły też inne, muzyczne i estetyczne fascynacje i materiał Juter swobodnie meandruje pomiędzy hip hopem, soulem, psychodelicznym rockiem i wszystkim innym, nie zatrzymując się na zbyt długo w jednym miejscu. Posłuchajcie i oceńcie sami, EP-ka składająca się z czterech utworów do przesłuchania na Spotify.

Osoby zaangażowane w Jutra:

  • Artur bieszke
  • Jacek Rezner
  • Maciej Szkudlarek
  • Marek Kostecki
  • Michał Jan Ciesielski
  • Wojtek Lacki

Promocję przygotowano dzięki materiałom przesłanym przez Wojtka Lackiego, któremu gorąco dziękujemy, że mogliśmy poznać zespół grający abstrakcyjną muzykę instrumentalną z północy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s