I Was Born Twice album „Nemiza”

Promocja Albumu

Zespół nie boi się użyć pastiszu w teledyskach i wizerunku jednakże całość nadal mieści się w gatunku muzyki deathcore, choć niejednokrotnie jest on przeplatany wariacjami hardbass techno, disco polo czy polki. I taki jest właśnie album „Nemiza”, odważny, mocny, z przekazem, obok którego nie da przejść się obojętnie!

Starałem się zachować minimalizm ale połączyć stare z nowym, stąd stare symbole i nowe neony których używamy na żywo do malowania twarzy i perkusji. Okładka opiera się na runach słowiańskich, w szczególności Nemizy, bogini śmierci, która paradoksalnie nie była źle kojarzona a przynosiła ukojenie i oznaczała zakończenie czegoś, pójście o krok dalej.

– dodał autor okładki Tom Tatoń

Album „Nemiza” jest zbiorem utworów napisanych w kompletnie nowym składzie zespołu, a co za tym idzie różni się muzycznie od dotychczasowych wydawnictw za sprawą dużego wkładu Tomasza Madzi w proces kompozycyjny. Co o albumie mówi sam Tomek, posłuchajcie sami.

Tomasz Madzia czyli osiedlowy Łysy z Brazzers i jego kilka słów o płycie…

Teksty natomiast nadal należą w całości do Toma, a więc można się spodziewać wielu osobistych opisów sytuacji życiowych i bezpośredniego strzału prawdą w twarz. Całość tradycyjnie ma pozytywny wydźwięk, bez względu na to jak ciężka jest sytuacja opisywana w danym utworze. Każda kompozycja zmierza do happy endu i ma to oczywiście związek z nowotworową przeszłością wokalisty i tatuażem/napisem „HOPE” na jego skroni, przypominającym, że nigdy nie wolno się poddawać. Album zapowiadał singiel „PaGaN Way oF LiFe”, którego nie można pominąć pisząc o albumie „Nemiza”.

Zespół zainspirował się słowiańskimi korzeniami i nawiązuje metaforycznie do czasów, gdy świat nie był aż tak bardzo podzielony na państwa i religie, gdzie nie było konfliktów na tle politycznym, wyznaniowym czy problemów typu „opinia publiczna na temat orientacji seksualnej”. Cała idea albumu mówi, że na tej planecie jest dość miejsca, by pomieścić nas wszystkich, nie ważne jak bardzo różnych, o ile tylko jesteśmy w stanie się nawzajem tolerować i nie krzywdzić drugiego. Zespół mocno do tego zachęca, często angażując się w akcje charytatywne, niejednokrotnie organizowane przez lidera kapeli.

Nietuzinkowe podejście do muzyki zaowocowało również współpracą w kawałku „Between” z Jackiem Hiro – gitarzystą Kat & Roman Kostrzewski, który znany jest również z zespołu Virgin Snatch, Sceptic, Dies Irea, Decapitated i wielu innych gościnnych występów wśród najlepszych polskich zespołów metalowych. Każdy fan Emmure czy Attila, który nie boi się wariacji znanych z zespołów takich jak: Eskimo Callboy czy The Browning, znajdzie tu dużo ciekawej muzyki dla siebie.

Na najnowszym albumie „Nemiza” będziecie mogli usłyszeć najlepszego polskiego gitarzystę metalowego – czyli nikogo innego jak Jacka Hiro, który obecnie gra w legendarnym Kat & Roman Kostrzewski. Jest nam niezmiernie miło z podjęcia tej współpracy gdyż solówka jaką Jacek odstawił jest po prostu obłędna!

– zapowiedzieli na swoim profilu

Posłuchajcie też kilka słów od perkusisty Jerrego o nagraniach najnowszej płyty „Nemiza”. Jak napisali na swoim fejsbukowym profilu – Minuta śmieszków i hiszków z Jeremi!

Album został nagrany i zmiksowany przez Pawła Kurowskiego z SoundStone Studio w Żywcu, który na co dzień jest inżynierem dźwięku dla zespołu Maksim Mrvica. Brzmienie płyty powstało od zera, bez używania gotowych presetów innych gitarzystów, a budowane było metodą prób i błędów używając najnowocześniejszych pluginów od obecnie najlepszych producentów muzyki metalcore’owej na świecie. Posłuchajcie sami, polecamy to wyjątkowe dzieło i jesteśmy pewni, że nie będziecie żałować ani jednej sekundy!

I Was Born Twice to innowacyjny zespół łączący muzykę deathcore z wschodnim hardbassem, będący jednocześnie najbardziej aktywnym polskim zespołem z podgatunku metalcore. Powstał z początkiem 2015 roku na fundamentach zespołów MirrordeaD oraz Borderline Personality Disorder. Założycielami byli Tom Tatoń oraz Kuba Kos, którzy inspirowali się zespołami takimi jak: Emmure, August Burns Red czy Attila.

Wielokrotni finaliści festiwalów Bloodstock oraz Wacken posiadający w swoim dorobku między innymi ponad 100 tysięcy odtworzeń na YouTube.  Zespół dzielił scenę z takimi kapelami jak: ProPain, Decapitated, Materia, The Royal, Of Virtue czy Shvpes a także przygotowywał się do trasy u boku Slaughter To Prevail jako główny suport, lecz z powodu aktualnej sytuacji wojennej na wschodzie, trasa się nie odbyła.

Wokalista i założyciel IWBT – Tom Tatoń – to czołowy polski wokalista deathcore’owy i x factor sceniczny. Z ponad 15-letnim doświadczeniem artystycznym, wielką charyzmą i masą przejść związanych ze złośliwym nowotworem, który na pewnym etapie kariery odebrał mu permanentnie mowę, wypracował on nową metodę mówienia a później krzyczenia, opierającą się jedynie na jednej strunie głosowej. I Was Born Twice w tłumaczeniu oznacza „urodziłem się dwukrotnie”. Jest to odniesienie do zmiany całego dotychczasowego życia oraz postrzegania spraw przez Toma, który wg. stanu medycznego jest po dziś dzień niemową. Uparty lider dąży do zdobycia każdej sceny na świecie, wykrzykując teksty oparte o jego doświadczenia życiowe, starając się przekazywać pozytywne spojrzenie na świat swoim odbiorcom, wzniecić w nich ducha walki o swoje marzenia, a także ukazać nowoczesne podejście współczesnego „poganizmu”.

Sekcję rytmiczną IWBT tworzą: Tomasz Madzia – półfinalista „Must be the Music” oraz Jerry Hamerlak – ex-perkusista MirrordeaD. Do składu niedawno dołączył także Maciej Główka, basista zespołu Gentuza oraz były muzyk It Follows.

Show zespołu opiewa w neonową stylistykę podbitą światłami UV a także zachodni model grania koncertów czyli bez zbędnych przerw. Każdy występ to jedna wielka bomba energetyczna dźwiękowo i wizualnie podparta słowiańskimi akcentami.

Promocję przygotowano we współpracy z liderem zespołu Tomem, którego wraz z całym składem gorąco pozdrawiamy. Życzymy udanej promocji albumu i kolejnych świetnych wydań i koncertów. Jesteśmy pewni, że album „Nemiza” miłośnikom cięższego grania przypadnie do gustu. Miłego słuchania życzy redakcja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s