Romantycy Lekkich Obyczajów -„Home Recordings” i wielkie tourne

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który robi zamieszanie od maja 2011 roku. Tworzy go dwóch mężczyzn – Damian Lange (Transsexdisco) piszący teksty i muzykę oraz Adam Miller (Fade Out) odpowiedzialny za muzykę i produkcję. Muzycy prezentują „Home Recordings” pokazując trochę inne spojrzenie na „Gwiazdy Spadają”, „Dom” i „Poznajmy się”. Zapraszają na jubileuszowe tourne po Polsce i zapowiadają nową płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku!

Trochę inne spojrzenie na Gwiazdy Spadają, Dom i Poznajmy się, mamy nadzieję że w takiej wersji znajdziecie w nich coś swojego, ale i naszego. Dużo emocji za nami wszystkimi. Trzeba patrzeć w przyszłość, ale to co smutne musi być pierw zjedzone i strawione. Ziemniaki możecie zostawić.

– napisali na swoim fejsbukowym profilu
  • Gwiazdy Spadają 00:00
  • Dom (Tęsknię) 3:26
  • Poznajmy się 7:32

Po przerwanej w marcu 2020 roku trasie „Best of” Romantycy Lekkich Obyczajów wrócą na klubowe deski, aby przypomnieć fanom o swojej debiutanckiej, kultowej dla wielu płycie „Lejdis & Dżentelmenels”. Start trasy już dziś w Gdańsku. Niestety bilety wyprzedane ale na pozostałe koncerty macie jeszcze szanse bilety zakupić!

RLO planuje odwiedzić jak najwięcej miast, by podnieść na duchu swoich fanów po dwóch latach życia w ograniczeniach. Ostatnie wydarzenia za wschodnią granicą tylko motywują zespół do niesienia ludziom chwili radości i wyładowania smutku na koncercie.

Trasa na X-lecie debiutanckiej płyty jest jednym z elementów zaplanowanych przez duet Damian Lange/Adam Miller na ten rok, a poprzedza ogłoszenie nowego wydawnictwa o nazwie „Wybaczyć Wszystkim Wszystko”, czyli 4. studyjnej płyty Romantyków, którą zespół planuje wydać pod własnym szyldem nowo powstałej wytwórni – Stąd Records.

Podczas trasy zobaczycie nas w czteroosobowym składzie, bo koncertowy skład RLO w roli gitarzysty zasili Krzysiek Miller, muzyk znany z grupy MY OWN WASTELAND, prywatnie – brat Adama.

– poinformował zespół

Wiosną Romantycy Lekkich Obyczajów odwiedzą następujące miasta:

  • 9.04 Szczecin/Przecław (+The Bill, Pull The Wire). Bilety od 25 zł – KUP BILET

  • 29.04 Piątek Zabrze / Klub CK Wiatrak. Bilety od 47zł – KUP BILET

Romantycy Lekkich Obyczajów wydali swój debiutancki, garażowy album o tytule „Lejdis & Dżentelmenels” 16 grudnia 2011 roku, z piosenkami takimi jak „Lodziarka”, „5 Perspektyw” i „Bez Ciebie Odchodzę”. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było „Poznajmy Się”.

Drugi albumu zespołu o nazwie „Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku. Piosenkami promującymi go były „Ziemia Planeta Ludzi”, „Urodziny” i „Gwiazdy Spadają”. Wysoko oceniany przez dziennikarzy w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop.

Trzecia płyta została wydana w 2018 – „Neoromantyzm”, na której dalsze artystyczne poszukiwania nowych form słychać w „Domu” czy „Zwilż”. W singlu tytułowym gościnnie zaśpiewał Krzysztof Grabaż Grabowski, lider zespołów Strachy na Lachy i Pidżama Porno, wieloletni przyjaciel zespołu. Po wydaniu płyty zespół zagrał swoją najdłuższą klubową trasę koncertową po 25 polskich miastach.

W 2019 roku ukazała się wyjątkowa kompilacja „Best of RLO”. Płyta zawiera dwanaście najlepszych kompozycji zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów ze wszystkich ich albumów. Od „Lejdis & Dżentelmenels” do „Neoromantyzmu”, od „Poznajmy się” do „Domu” – w tych utworach zapisana jest nie tylko historia olsztyńskiego duetu, ale cała gama emocji. Przekrój przez twórczość RLO to unikatowa podróż przez subtelną, emocjonalną muzykę, poetyckie teksty oraz intrygujące brzmienie.

Romantycy Lekkich Obyczajów nie wzorują się na popularnych gwiazdach muzyki. Muzyka olsztyńskiego duetu to połączenie folku, popu, rocka i piosenki kabaretowej. Romantycy Lekkich Obyczajów wyróżniają się własnym, oryginalnym stylem, którego podstawą są niebanalne teksty. Piosenki tylko na pozór dotyczą błahych spraw – tak naprawdę opowiadają o emocjach, związkach i relacjach międzyludzkich. Koncerty Romantyków Lekkich Obyczajów cieszą się dużą popularnością,

Zespół chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, wspiera inicjatywy społeczne. Pod koniec 2021 r. napisał piosenkę promującą ideę ekonomii społecznej. czyli sfery aktywności obywatelskiej, która poprzez działalność gospodarczą i działalność pożytku publicznego służy: integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, tworzeniu miejsc pracy, świadczeniu usług społecznych użyteczności publicznej (na rzecz interesu ogólnego) oraz rozwojowi lokalnemu. Posłuchajcie utworu „Czemu nikt nie śpiewa”. Nie znajdziecie go na kanale zespołu.

Promocję przygotowano przy współpracy z Cantaramusic.pl oraz zebranych materiałów udostępnionych przez zespół. Tym co nie uda się lub nie mogą uczestniczyć w jubileuszowym wydarzeniu i tym, których oczarował zespół na koncertach polecamy płyty CD – u nas tylko bezpieczne zakupy w Empiku po okazyjnej cenie! Kupując z naszych linków wspierasz naszą redakcję i to, co robimy dla sceny alternatywnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s