Kapybara

Promocja Artysty

Kapybara – zespół właśnie kończy nagrywanie debiutanckiej płyty, której premiera planowana jest z końcem wakacji. Team gra koncerty w Anglii a szczególnie dla tamtejszej Polonii. Zespół gra od roku w tym składzie. Jak to powiedział Piotr Lewandowski (basista zespołu) „Gramy kompletny misz masz muzyczny rock, rytm and blues, pop rock, funk„. Koncertują w Darligton, w hrabstwie Durham w Anglii. Ale także w grudniu zagrali w Leeds. Potem w styczniu w Darligton i marcu – Newcastle. Kapela w tej chwili pracuje także nad nowymi teledyskami.

Skład zespołu zmienił się rok temu, grali z innym perkusistą. Zatrudniając następcę, zmieniła się nazwa na obecną – „Kapybara”. Wcześniej grupa występowała pod szyldem „Mechanical Capybara”. W obecnym składzie działają rok czasu.

Teksty to ich autorstwo jak również muzyka. Treść ich przekazu to przekaz kierowany głównie do mężczyzn +40 lat. Opowiadają o życiu normalnych ludzi, którzy w okresie kryzysu wieku średniego, muszą się zmierzyć ze sobą.

Piotr Lewandowski o priorytetach: „Priorytety.. nagrać tą płytę w końcu…Zagrać zagrać duży koncert, zrobić fajne klipy czyli to co każdy zespół pragnie zrobić. ogarnąć trochę rozpoznawalności”

Muzyka powstaje tak, że Marcin Pepliński – wokalista zespołu, wysyła szkielet utworu a reszta drużyny, analizuje go w domu. Następnie podczas próby, tworzy się – jest tzw. „burza mózgów”. Jak to zagrać, i bardzo często kawałek zmienia kompletnie swój charakter, od wersji domowej do wersji finalnej.

Na pytanie: Co Was najbardziej inspiruje i co oprócz muzyki i co robicie na co dzień ?

Piotr Lewandowski odpowiedział: „Zarabiamy pieniądze w obcej walucie,na chwałę jej królewskiej mości, ja pracuje jako inżynier IT, Marcin i Piotr jako kierowcy a Józef pracuje w fabryce”.

Mamy takie motto ze jesteśmy najprawdopodobniej najlepszą polską kapelą Na północno-wschodniej części Anglii. Bo to jedna tutaj?…” – dodaje Piotr Lewandowski.

Założenie zespołu:

Kapela pochodzi z różnych części Polski. Założycielami to: Piotr Lewandowski i Marcin Pepliński. Zanim jednak osiągnęli swój cel, działali we dwójkę przez parę lat ale brakowało im ludzi. Potem poznali poprzedniego perkusistę z którym działali 2 lata. Następnie do zespołu dołączył Piotr Halat na gitarę solową. Jednak Covid pokrzyżował wszystkie plany. Po chorobie, nie mogli się dogadać z perkusistą i się rozstali. Do składu dołączył Józef Mozdzerski. Sytuacja ta spowodowała zmianę nazwy zespołu z „Mechanical Kapabraya” na „Kapybara”.

Czemu Kapabraya?

Piotr Lewandowski odpowiada: „mało kto wie co to jest – to takie zwierze z Ameryki południowej, największy gryzoń świata, taka świnka morska na sterydach 70 kg

Skąd taki pomysł?: „bo nie chcieliśmy żadnych wilko-orłów, watachy a chcieliśmy zwierzę ale oryginalne, inne niż wszyscy

Na zdjęciach:

  • Bas – Piotr Lewandowski
  • Gitara i wokal – Marcin Pepliński
  • Józef Mozdzerski – Perkusja
  • Piotr Halat – Gitara

oraz współpraca: Monika Górska – teksty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s