Kapela Bożków

Promocja Artysty

Razem z perkusistą Pawłem Fadiejewem chcemy Wam przedstawić zespół Kapela Bożków, abyście mogli poznać muzyków i ich twórczość bliżej. Zapraszamy na kolejne posty, które będziemy publikować na przestrzeni 3 tygodni, w których zaprezentujemy zespół. Na rozpoczęcie prezentujemy zdjęcia zespołu w aktualnym składzie: gitara – Oskar Babiak, trąbka + harmonijka – Jacek Mokrzan, bass + voc – Wojtek Grzesiak, perkusja – Paweł Fadiejew.

Muzyczny kwartet Ziemi Kłodzkiej czyli

gitara, trąbka z harmonijką, bass z wokalem i perkusja.

Zespół Kapela Bożków założony został w połowie 2018 roku z Sebastianem Pacheckim na trąbce i w takim składzie, w czerwcu 2020 roku wydał swoją pierwszą płytę „Bożków Kapela”. Pierwszy skład kapeli tworzyli: gitara – Oskar Babiak, trąbka – Sebastian Pachecki, bass – Wojtek Grzesiak, perkusja – Paweł Fadiejew. Zanim chłopaki wydali swoją debiutancką płytę, zagrali sporo koncertów a że pochodzą z przepięknego regionu granicznego z Czechami, grali również dla naszych sąsiadów m.in. festiwalu BIGBOS Krinice 2019.

Swoje pierwsze audio „Ona się Puszcza nazywa” zostało stworzone w Pracowni Muzycznej Bożków a miało premierę 19 marca 2019. Gościnnie na alt saksofonie zagrała Marlena Pachecka. Gorąco polecam, usiądźcie wygodnie w fotelach i posłuchajcie

Dzięki uprzejmości zespołu Kapela Bożków, który specjalnie dla Was prezentujemy na stronie, mamy wyjątkową okazję zaprezentować Wam fotorelację z koncertu Nowa Ruda-Słupiec scena otwarta „Nova Renoma”, który odbył się w lipcu 2019r. Świetne zdjęcia wykonał Grzegorz Matulewicz. To był świetny koncert, świetna muzyka a chłopaki rozgrzewali publiczność jak potrafią najlepiej. Zapraszam, to wyjątkowa okazja na naszej stronie, fotorelacje nie są częstą prezentacją na stronach

Rok 2020 zespół Kapela Bożków rozpoczął z małą zmianą w składzie. Tak ogłosili zmianę swoim fanom:

Wchodzimy w nowe dziesięciolecie, myślę że czas uchylić rąbka tajemnicy o zmianie w naszych szeregach…. Mianowicie natłok obowiązków w innych muzycznych projektach naszego mistrza trąbalskiego Sebastiana Pacheckiego spowodował, iż mimo że bbbaaaaaarrrrddzzooo nie chciał, musiał zrezygnować z grania z nami. SEBA – dzięki za ponad rok wspólnej muzycznej przygody, czarowania nas i publikę swoją trąbką. POWODZENIA. Dobra informacja jest taka, że w miejsce Sebastiana znaleźliśmy od razu godnego następcę – Jacek Mokrzan również będzie trąbił i uwaga: wprowadzi w naszą muzę HARMONIJKĘ! Także ruszamy z nową energią i brzmieniem w 2020 rok!

W nowym składzie zdążyli jeszcze przed pandemią zagrać kilka koncertów, na których zawsze jest komplet publiczności i wspaniały klimat. Niestety pandemia uniemożliwiła im występy na żywo, więc zajęli się promocją zespołu.

Zapraszam do obejrzenia teledysku zapowiadającego płytę „Bożków Kapela” z utworem „Tutupactu”, który premierę miał tuż przed wydaniem płyty w maju 2020r.

Muzyczna ekipa Kapela Bożków pochodzi z Bożkowa i okolic, czyli z przepięknej Ziemi Kłodzkiej, regionu wspaniałego pod każdym względem, górskich wycieczek, zabytków, przyrody i życzliwych mieszkańców, co można zobaczyć na ich videoklipach. Muzyka Kapeli Bożków to mieszanka wybuchowa różnych stylów, od rocka przez funky aż po elementy jazzu.

Chciałbym Wam polecić ich wykonany w plenerze, autorski klip do utworu „Lot nad Włodzicą”. Tym utworem zespół wspierał akcję charytatywną Kilometry dla Julki organizowaną przez Armia Aniołów Julii Kuczały.

Utwór znalazł się na 6 miejscu w debiucie PolishChart Polska Audycja 114 notowania listy przebojów Radio Wnet. Materiał zrealizowano w okolicach Nowej Rudy – sierpień 2020. Piękna okolica, piękne widoki i wspaniała muzyka, sami zobaczcie.

Całkiem niedawno, zespół Kapela Bożków nawiązał współpracę z Fabryka Filmów. Efektem współpracy jest drugi autorski klip do utworu „BAGDADZIK” z pierwszej płyty Kapeli Bożków „Bożków kapela”. Materiał zrealizowano w okolicach Nowej Rudy w październiku 2020r. Klip dedykowany jest „miłośnikom przyrody, górskich tras rowerowych MTB, ładnych widoczków i przede wszystkim dobrego humoru”. „BAGDADZIK… czyli historia pewnego zjazdu” Zapraszam razem z zespołem.

Razem z Fabryka Filmów i M:23 Studio z Wałbrzycha, wydali również nowy singiel „Gdybyś była jeżem” zrealizowany w lokalnym teatrzyku Jacurowa Chata. Nagranie audio oraz klip powstał w styczniu 2021 roku. W marcu br. piosenka znalazła się na 4 miejscu listy PolishChart Polska Audycja Radio Wnet.

„Gdybyś była jeżem” to opowieść o pewnej miłości … a także o tym, że w życiu wszystko ma swoje miejsce… 🙂 Zresztą … zobaczcie sami!

Wszystkim, którym spodobała się twórczość kapeli polecam debiutancki krążek „Bożków Kapela” wydany w czerwcu 2020r.. Płyta została zarejestrowana na tzw. 100’kę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Znajduje się na niej osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, a także z wokalem. Płyta do nabycia na stronie zespołu Kapela Bożków. Każda opatrzona imiennym autografem! Warto dodać, że krążek „Bożków Kapela” był płytą tygodnia Radio SOK !!
Prezentujemy Wam okładkę płyty, której projekt, jak ogłosili na swoim profilu to „Sensacyjne odkrycie nieznanego dotąd dzieła Járy Cimrmana – projekt okładki płyty z końca dziewiętnastego wieku!” Prawda, że fajna.

Z nieukrywaną przyjemnością musimy przyznać, że był to dla nas zaszczyt gościć zespół na naszej stronie. Składamy podziękowania kapeli za możliwość prezentacji, za udostępnione informacje i materiały. Życzymy chłopakom szybkiego powrotu na scenę. Z pewnością nie raz opublikujemy ich twórczość na naszym profilu.
Podziękowania składamy również naszym czytelnikom, którzy byli z nami podczas promocji. Trzymajcie się i kupujcie płyty polskich zespołów! A na zakończenie jeszcze kilka fotek. Zdjęcia Grzegorz Matulewicz. Publikacja za zgodą zespołu.


Promocję przygotowano dzięki Pawłowi Fadiejewowi, perkusiście zespołu Kapela Bożków. Publikacja zawierała 8 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 29.03 – 13.04.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do ponad 11tys osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych 7 tygodni na Facebooku i YouTube – notowanie #4 do #11. Podczas przygotowań i promocji nawiązała się taka fajna więź z chłopakami, że w połowie maja razem z zespołem zorganizowaliśmy konkurs, gdzie do wygrania były płyty zespołu „Bożków Kapela” a pod koniec maja akcję PROMOCJA ALBUMU. Do dziś utrzymujemy świetne relacje z zespołem promując ich twórczość., za co bardzo dziękujemy.


Publikowane posty na następnej stronie.

Jedna odpowiedź na “Kapela Bożków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s