The Buffons

Promocja Artysty

Dzięki Jarosławowi Czekalskiemu, menadżerowi zespołu The Buffons z którym Jarek współpracuje od 2016 r., czyli od momentu formowania się kapeli, mamy wielką przyjemność przedstawić Wam zespół, opowiedzieć i zaprezentować twórczość kapeli abyście mogli poznać ich lepiej. A zapewniam, są wspaniali!

The Buffons to zespół z Zielonej Góry, powstał w 2016 roku w wyniku spotkania Radosława Suchobieskiego (gitara i wokal ) i Grzegorza Pietruch (perkusja), następnie dołączył do zespołu basista Artur Langner w sierpniu 2017 i powstała nazwa THE BUFFONS. W takim składzie powstawały dema utworów takich jak „Prawda „czy „Głosy”. Więcej informacji w kolejnym poście. Obserwujcie naszą tablicę aby nic nie pominąć! Poznajcie The Buffons w pierwszym składzie, zdjęcia prosto od zespołu, za co bardzo dziękujemy.

Pełny skład zespołu The Buffons uformował się w 2019 roku, ale w międzyczasie nastąpiła zmiana perkusisty. Dołączył do zespołu Łukasz z Nowogrodu oraz Grzegorz „Hula” Ratuszny gitara prowadząca, który wcześniej występował w zespole Stillborn . Natomiast w 2020r nastąpiła kolejna zmiana i miejsce perkusisty zajął Sławomir „Slaver” Wołowicz wcześniej Patrycja Kosiarkiewicz aktualnie The Buffons oraz Truism. W ostatnich tygodniach października dołączył do kapeli następny gitarzysta Grzegorz Braś. Aktualny skład zespołu The Buffons to:

  • Radosław „ Kaskader” Suchobieski- wokal gitara
  • Artur Langner – gitara basowa
  • Grzegorz „Hula” Ratuszny – gitara prowadząca
  • Grzegorz Braś – gitara solowa
  • Sławomir „Slaver” Wołowicz – perkusja

Poznajcie nowy The Buffons! Zdjęcia nadesłane przez zespół.

Premiera utworu „Zarażony” miała miejsce 21 czerwca 2020r. Utwór został bardzo pozytywnie przyjęty przez społeczność na youtubie ale nie tylko. Utwór był obecny na liście Polskie przeboje Lista PolishChart, Polska Audycja Slawek Orwat Radio Wnet i zdobył tam pierwsze miejsce oraz na liście Sygnalista Radio-Sygnały a aktualnie znajduje się na liście Radio SOK. Muzyka oraz teksty autorstwa Radosław Suchobieskiego.

Kapeli The Buffons przyświeca motto:

„Gramy to co chcemy i jak chcemy. Kupa dobrego tekstu podlana sosem muzycznym hip-hopu, rocka i metalu oraz „SER&PIWO&ROCK’N’ROLL”

A to dlatego, że Lider zespołu Radosław Suchobieski jest bardzo kreatywnym człowiekiem, oprócz tworzenia tekstów i muzyki zajmuje się również produkcją craftowego piwa THE BUFFONS oraz serów (posiada dokument czeladnika). Na swoim profilu tak witali fanów:

„……witamy w świecie The Buffons gdzie muzykę, piwo i sery tworzymy z pasją”

Czy miał ktoś sposobność próbować? Ja niestety nie trafiłem, może dlatego, że nie ten region, ale jak tylko napotkam, z pewnością spróbuję i podzielę się z Wami moim smakowym doświadczeniem.

Więcej o muzykach, jak zaczynali, kim są na co dzień, skąd czerpią inspiracje dowiecie się z wywiadu z zespołem The Buffons jaki udzielili redakcji Szarpidrut PL w ubiegłym roku.

Klikając na zdjęcie traficie na świetny wywiad z kapelą. Gorąco polecam.

Polecam teledysk zespołu The Buffons do utworu „Prawda”, zadebiutował oficjalnie 1 listopada 2020r. Utwór „Prawda” aktualnie jest notowany na liście Polskie przeboje Lista PolishChart Polska Audycja Slawek Orwat Radio Wnet. Muzyka oraz teksty utworów są autorstwa Radosław Suchobieskiego.

My już polubiliśmy stronę zespołu, subskrybujemy kanał na YT aby nic nie przegapić. Kapela informuje, że pracuje nad nowymi utworami, które z pewnością niedługo zaprezentuje.

Wy też możecie obserwować zespół i przesłuchać ich piosenek ponownie a znajdziecie ich m.in. na:

Dziękujemy Jarosławowi Czekalskiemu, menadżerowi zespołu i całej kapeli The Buffons za świetny kontakt, informacje i materiały. Marzeniem chłopaków jest „The Buffons w każdym domu„, więc tego chłopakom życzymy! Wam, nasi czytelnicy także składamy podziękowania, za to, że jesteście i za to, że razem z nami promujecie polskie zespoły i polską scenę niezależną! Dzięki!


Promocję przygotowano dzięki Jarosławowi Czekalskiemu, menadżerowi zespołu i całej kapeli The Buffons. Publikacja zawierała 6 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 14-24.04.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do 6,5 tys osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych 9 tygodni na Facebooku i YouTube – notowanie #11 do #19. Aktualnie są promowane na naszych Playlistach na kanale YouTube #WaszaMuza #8.


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s