DOFX

Promocja Artysty

Mam dziś zaszczyt przedstawić Wam zespół, który po wydaniu 22 grudnia 2020r swojej debiutanckiej płyty pt. „DOFX.EP” stał się ulubieńcem publiczności i bożyszczem mediów. Przed Państwem zespół DOFX , którego dzięki Kamilowi Jurczakowi, basiście w zespole, my również mamy zaszczyt gościć na naszej stronie. W serii PROMOCJA ARTYSTY z zespołem DOFX opowiemy Wam o zespole, przedstawimy muzyków i ich twórczość. Znajdą się też ciekawe artykuły, wywiady i informacje. Zostańcie z nami, bo będzie się działo!

DOFX to polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków formacji Tequila Twist w Szczecinku. Jako DOFX oficjalnie istnieją od 11 września 2020r. Trzon zespołu tworzą Kamil Jurczak – bas, wokal oraz „lewy prawy i środkowy filar tego zespołu Grzegorz „Santana” Moroz” – gitara, wokal. Trzeci filar, którego chłopaki przez dłuższy czas szukali stanowi Karol „Reźnik” Jelonkiewicz, bębniarz, który robi kawał dobrej roboty! W styczniu tego roku dołączył Patryk Żak – gitara, chórki, zasilając, jak to określił zespół, „struktury operacyjnodestabilizacyjne” i „wprowadza więcej „tlenu” do naszych kompozycji”. Poznajcie formację DOFX i obserwujcie naszą stronę. Za zdjęcia składamy podziękowania kapeli, to nie lada gradka dla fanów.

Muzykę DOFX można określić jako mieszankę wielu gatunków, a w szczególności: hardcore, punk, funk czy hard rock. W swoich tekstach muzycy poruszają kwestie społeczne oraz relacje interpersonalne tj. narkotyki, przemoc, ubóstwo i wiele innych.

Polecam razem z zespołem utwór od którego wszystko się zaczęło. Dla informacji przypomnę, że numer „Kto?” zagościł na antenie Czwórka Polskie Radio w audycji Bartek Koziczynski #rockblok!!!

Jak powiedzieli w wywiadzie dla szarpidrut.pl:

„jeżeli mielibyśmy już wytypować numer, który jest nam najbliżej serca to będzie to raczej ten pt. „Kto?”. To dzięki temu kawałkowi pierwszy raz się pokazaliśmy i trochę wybiliśmy, a to za sprawą takiego youtubera i publicysty Macieja Frączyka znanego szerzej jako „Niekryty Krytyk”, który zamieścił nas w jednym ze swoich odcinków. I tak naprawdę od tego wszystko się zaczęło”

Zapewne zastanawiacie się po co zespół DOFX zmienił nazwę?
Szczerze? Też się zastanawiałem. W jednym z wywiadów na portalu wyspa.fm chłopaki ujawnili rąbek tajemnicy:

„W swoim rozwoju muzycznym, jako Tequila doszliśmy do pewnej ściany, którą mogliśmy podpierać, albo zburzyć i brnąć dalej. Wybraliśmy tę drugą opcję, gdzie wiedzieliśmy, że trzeba to zrobić tu i teraz, bo później będzie na to za późno. I tak narodził się pełen nowych pomysłów, nowego brzmienia i charakteru, zespół DOFX. Z wesołego hardcore punka, wyjechały dość poważne, ponure tematy z ciężkimi riffami a to co miało wyjść z nas naturalnie, właśnie się dokonało”

W dniu dzisiejszym chcemy Wam zaproponować utwór „Hejter”, którego jeszcze nie graliśmy na naszej stronie w przeciwieństwie do pozostałych.

22 grudnia 2020 roku zespół DOFX wydał swój pierwszy debiutancki album pt. „DOFX.EP”. Płyta ukazała się dzięki ogromnej pomocy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku”. Wytwórnia Soliton.pl pod swoimi skrzydłami ma takich artystów jak Leszek Możdżer, Dr. Hackenbush, Big Day, The Globetrotters oraz Jakub Słubik Oficjalnie a teraz dołączył zespół DOFX.

Polecam całą płytę do przesłuchania i namawiam do zakupu płyty, bo warto posiadać taką w bibliotece a lepiej od zespołu nie przedstawię Wam tej płyty, więc zacytuję:

„Nad całą płytą pracowaliśmy od około roku, są zawarte w niej stare numery jeszcze spod szyldu Tequila Twist, jak i zupełnie nowe kompozycje. Płyta legalnie ukazała się pod szyldem Wydawnictwa Muzycznego Soliton.pl z Sopotu i jest do kupienia w sieci salonów Empik. Za brzmienie i wszystkie aspekty producenckie odpowiedzialny jest Łukasz Sokołowski z zespołu Strachy Na Lachy (Garażownia – Studio Nagrań), gdzie w jego studiu nagrywaliśmy cały materiał. Za okładkę i prace graficzne na płycie jest odpowiedzialna pochodząca ze Szczecinka Izabela Kędzior”

Proponuję Wam spotkanie z zespołem w programie telewizyjnym „Nuta z regionu” w szczecineckiej TV Gawex Media Sp. z o.o.. W studiu regionalnej telewizji Grzegorz Moroz i Kamil Jurczak na antenie opowiedzieli o zespole, o swoim debiucie, o nowej płycie. Zdradzili też troszkę planów na przyszłość. Myślę, że chłopaki najlepiej opowiedzą Wam o sobie.

Ciekawy kwadrans dla każdego melomana i miłośnika muzyki alternatywnej, spotkanie, którego warto posłuchać.

Jeżeli chodzi o dokonania sceniczne, to niestety jako DOFX przez pandemię nie mieli okazji wystąpić. Nie oznacza to, że nie mają doświadczenia scenicznego. Zagrali szereg koncertów jako Tequila Twist, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak: COMA, Daria Zawiałow, Kwartet ProForma czy Ga-Ga Zielone Żabki. Są młodzi ale już przetarli swój szlak sceniczny. W grudniu 2020r dzięki Waszym głosom (nie chwaląc się my też głosowaliśmy) chłopaki dostali się na Gostyńskie Rockowania Festival. Jest zatem szansa, że zobaczymy ich niebawem na scenie ! I tego właśnie życzymy Wam i kapeli.

A teraz polecam utwór „Ideologia”. Jeśli nie mieliści okazji słuchać go wcześniej na naszej stronie, to jest świetna okazja nadrobić zaległości a zareklamuję utwór cytatem :

Dla pieniędzy oni zrobią wszystko stary
Spoty, reklamy, puste słowa, slogany
Tylko po to by w idei Cię utrzymać
Wartości słowa którego nie znasz nad wyraz
Mącicielom czas wypowiedzieć amen
Koniec prania mózgów na masową skalę

Prawda, że nawet bez muzyki brzmi świetnie? Posłuchajcie z dźwiękiem a usiądziecie!

Na samym początku promocji zespołu DOFX pisałem, że zespół po wydaniu debiutanckiej płyty „DOFX.EP” został bożyszczem mediów. Napisałem tak ponieważ nie spotkałem na żadnej stronie artysty, a odwiedzam wiele stron, tylu wywiadów udzielonych przez formację po swoim debiucie. Prawdziwa gratka dla fanów!

Poznajcie zatem nie tylko cytaty, ale całą treść, moim zdaniem jednego z lepszych wywiadów z lutego br przeprowadzonego przez redakcje wyspa.fm – Kamil Jurczak (DOFX):

„Będziemy się starać z całych sił, by osiągnąć cel, który sobie założyliśmy”

Kliknij w obrazek i przeczytaj więcej. Polecam.

Podsumowując serię promocyjną mogę powiedzieć jedno – NIE DA SIĘ chłopaków nie lubić! NIE DA SIĘ przejść obok ich twórczości i nie zatrzymać się na chwilę by posłuchać świetnych utworów! Namawiam Was do polubienia profilu zespołu i obserwowania ich ścieżki kariery. Dla przypomnienia zespół DOFX tworzą:

  • Grzegorz Moroz – gitara, wokal;
  • Patryk Żak – gitara, chórki;
  • Kamil Jurczak – bas, wokal;
  • Karol Jelonkiewicz – perkusja.

Portale streamingowe na których możecie obserwować i słuchać utworów oraz profile społecznościowe:

Na zakończenie kolejna dawka zdjęć, jakie przesłał zespół abyście jeszcze lepiej mogli ich poznać. Dziękujemy kapeli za informacje, współpracę i materiały a Wam za to, że byliście z nami i wspieracie polskich artystów i polską scenę niezależną. Kupujcie płyty, kupujcie bilety na koncerty i wspierajcie to co kochacie.


Promocję przygotowano dzięki Kamilowi Jurczakowi, basiście w zespole DOFX. Publikacja zawierała 8 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 15-30.04.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do 6 tys osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych 5 tygodni na Facebooku i YouTube – notowanie #11 do #15. Aktualnie są promowane na naszych Playlistach na kanale YouTube #WaszaMuza #6 i #8.


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s