Dzieci PRL-u

Promocja Artysty

Z przyjemnością informuję, że do naszego cyklu pt. Promocja artysty dołącza nowy zespół. Przez najbliższych kilka dni przyjrzymy się dokonaniom naszych rodaków zza wielkiej wody czyli zespołowi Dzieci PRL-u. W kilku zdaniach przybliżę ich muzykę, historię a to wszystko dzięki przyjaciółce zespołu. Uważam że tacy przyjaciele to skarb i z tego miejsca w imieniu zespołu i swoim pozdrawiam Asiczkę Moniczkę. Na przywitanie z zespołem wrzucam kawałek pt. Dzieci PRL-u.

Zespół istnieje od 2010 r. a powstał na podwalinie dwóch zespołów działającym wcześniej w Nowym Jorku tj. The Dagger oraz Paradigm. Na początku specjalnością zespołu były covery artystów z czasów PRL-u, z czasem przyszedł czas na własne kompozycje. Przełom dla zespołu przypadł w roku 2017 gdzie wydali pierwszy album pt. Rymowanki. W roku tym wystąpili także w Queens Borough Hall z okazji miesiąca dziedzictwa polskiego.

Pierwszym singlem z debiutanckiej płyty zespołu Dzieci PRL-u wydanej w 2017 r. był „Nadszedł czas”. Na płycie znalazło się 8 kawałków. Cały album „Rymowanki” dostępny jest na Playlist: Rymowanki na YouTube, a także w ITunes, Spotify, Google Music i Amazon.

Dzieci PRL-u to:

  • Dawid Czajka – lider zespołu, bass, wokal
  • Piotrek “Mlody” Klassek– gitara
  • Paweł Klassek– gitara
  • Paweł “Mieczu” Bernasiuk – bębny
  • Ania Pasternak– skrzypce

Prywatnie Dzieci PRL-u to grupa przyjaciół zafascynowanych muzyką, polską kulturą, pochodzeniem oraz wspomnieniami czasów PRL-u. Tworząc własną muzykę, grając supporty przed popularnymi zespołami z Polski oraz uczestnicząc w wydarzeniach charytatywnych, ugruntowali swoją pozycję na polsko-amerykańskim rynku muzycznym. Rozwijają się jako zespół i społeczność oraz dążą do wzmocnienia polskich korzeni kulturalnych w NY i nie tylko.

Zespół planuje pod koniec maja lub na początku czerwca wypuścić kolejnego singla. Jak zdradza lider zespołu będzie nią najnowsza piosenka, którą już przygotowali ale szukają, póki co inspiracji na tytuł. Zespół zapowiada wydanie nowej płyty pod koniec roku. Życzymy im tego z całego serca. Póki co zaprezentuję utwór pt. Pankowa rymowanka z ich pierwszej płyty.

Coraz większy zasięg popularności osiągają nie tylko wśród polonii amerykańskiej, ale także u nas, w Polsce. Utwór Manipulacja staje się bardzo rozpoznawalny na listach przebojów. 28 marca znalazł się na pierwszym miejscu rockowo-alternatywnej listy Fast Forward Charts i PolishChart Polska Audycja Radio Wnet

W 2020 r. zespół Dzieci PRL-u obchodził 10 lecie istnienia. Z wiadomych powodów hucznego koncertowego i imprezowego świętowania nie było, ale dla fanów przygotowali ponad 4 godzinny stream podczas którego zagrali, poopowiadali, zaprosili polonijnych artystów – było świątecznie. Od 2020 r. w każdy czwartek o godz. 21 czasu NY dają koncerty online. Ten koncert Dzieci PRL-u zadedykowany był dla WAS!!! Fanów strony Polska Muzyka alternatywna!!! Dziękujemy za pozdrowienia!

Dziękuję zespołowi Dzieci PRL-u za przesympatyczną współpracę, poświęcony czas, przesłane materiały. Wszystkiego dobrego dla Was. Było mi bardzo miło gościć Was na naszej stronie. Współpraca z Wami i obcowanie z Waszą muzyką było przyjemnością. Redakcja Polskiej Muzyki alternatywnej, życzy Wam, samych sukcesów, koncertów, oddanych fanów i nieustających inspiracji!


Promocję przygotowano dzięki przyjaciółce zespołu Dzieci PRL-u Asiczce Moniczce, którą pozdrawiamy. Publikacja zawierała 8 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 30.03 – 16.04.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do ponad 7 tys osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Są promowane przez zabawę na Facebooku i YouTube – notowanie #9 do #22 i wciąż są na Liście. Utwory promujemy także na naszym kanale YouTube w Playlistach #WaszaMuza.


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s