HellHaven

Promocja Artysty

Zespół HellHaven powstał w roku 2008. Wykonuje szeroko pojęty metal progresywny oraz art rock z elementami muzyki etnicznej, technicznego metalu, heavy metalu oraz nutą elektroniki. Grupa zadebiutowała w 2010 roku dobrze przyjętą płytą „Art for Art’s Sake” będącą pierwszą próbą odnalezienia się w gatunku łączącym heavy metal i rock progresywny.

Zespół HellHaven powstał w podkrakowskich Myślenicach z inicjatywy Jakuba Węgrzyna i Marcina Jaśkowca. Nazwa zespołu powstała po połączeniu angielskich słów „Hell” [ang. piekło] oraz „Haven” [ang. przystań]. Początki zespołu HellHaven były mocno inspirowane takimi gatunkami jak heavy metal oraz hard rock, z czasem ewoluowały w kierunku rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów dalekiego i bliskiego wschodu. Muzycy grupy podają za źródło swoich muzycznych inspiracji takie zespoły, jak King Crimson, Pink Floyd, Queen, System of a Down, Mike Oldfield czy Iron Maiden.

Obecny skład zespołu:

  • Sebastian Najder- śpiew (od 2009)
  • Jakub Węgrzyn- gitara/syntezator/śpiew
  • Marcin Jaśkowiec – gitara basowa
  • Hubert Kalinowski – gitara (od 2015)
  • Paweł Czartoryski – perkusja (od 2016)

Byli członkowie zespołu:

Maciej Dunin-Borkowski – gitara (2011-2014)
Konrad Wójtowicz- perkusja (2011-2013)
Bartosz Zaczek – gitara (2008-2009)
Łukasz Zdeb- śpiew (2008-2009)
Dawid Mika- gitara (2009-2011)
Radosław Suder- perkusja(2008-2011)
Łukasz Gregorczyk – perkusja(2013-2016)

Na zdięciu Adrianna Zborowska – wokal, lira korbowa, która gościnnie wystąpiła podczas nagrania albumu „Mitologia Bliskości Serc”. Poznajcie zespół HellHaven w aktualnym składzie.

Od roku 2008 do końca 2009 zespół intensywnie pracował nad stworzeniem pierwszego materiału, który jednak nigdy nie został profesjonalnie wydany. Poczynając od 2009 roku, HellHaven zaczęło przygotowywać materiał na swą pierwszą płytę EP. Po niespełna 12 miesiącach pisania autorskiej muzyki, w 2010 grupa zarejestrowała własnym nakładem finansowym mini-album „Art for Art’s Sake”. Muzyka z płyty zdobyła popularność dzięki wsparciu wielu redaktorów muzycznych, czego wynikiem była częsta obecność w audycjach autorskich w wielu polskich rozgłośniach radiowych. Był to album koncepcyjny, nagrany w stylistyce będącej wypadkową rocka progresywnego oraz heavy metalu. Za datę debiutu HellHaven uważa się 25 grudnia 2010 roku (data oficjalnego wydania płyty „Art for Art’s Sake”).

W roku 2012, dzięki współpracy z niemiecką wytwórnią Legacy-Records zespół wydał pierwszy kompletny krążek koncepcyjny „Beyond The Frontier”, który w całej Europie, USA i Japonii rozszedł się w sumarycznym nakładzie 5000 sztuk. Płyta ta zyskała średnią notę 7,5/10. W krakowskim studio Lynx Music zrealizowano ponad 50 minut muzyki określanej jako rock progresywny/art rock.

Płytę można nabyć w Empiku w wersji mp3.

Opis oferty

Rok po wydaniu płyty „Beyond The Frontier” formacja zarejestrowała i wydała płytę koncertową DVD „Beyond The Frontier Live”, nad którą patronat objęło Radio Kraków. DVD zawierało profesjonalny zapis audio/video koncertu w ramach pierwszej edycji „Progressive Madness vol. 1” odbywającego się w nieistniejącym już, kultowym klubie krakowskim Lizard King. Na płycie można było również znaleźć pełnometrażowy film „Making of Beyond The Frontier” przedstawiający proces powstawania, produkcji płyty, dodatki w postaci wywiadów z członkami grupy oraz nigdy wcześniej nieopublikowaną wersję utworu „Trauma Pana Twain’a” w języku ojczystym.

Po 5 latach od tego małego, aczkolwiek znaczącego sukcesu, HellHaven nagrało i wydało w 2017 roku płytę „Anyhere Out Of The World”, która została dostrzeżona w wielu polskich i zagranicznych mediach, uzyskując średnią ocenę 8,5/10. Po raz pierwszy zespół uzyskał maksymalne lub prawie maksymalne noty w takich mediach jak Magazyn Gitarzysta czy Teraz Rock.

Wspólnym mianownikiem na płycie jest klimat oraz instrumentarium. Każdy utwór prowadzi słuchacza za rękę w zupełnie inne strony przestrzeni muzycznej. Trudno jest jednoznacznie odnieść się do jednolitego stylu muzycznego, ale na pewno nad całością góruje rock progresywny, który meandruje pomiędzy art rockiem, prog metalem a czasami nawet i wschodnimi zelektryfikowanymi rytmami. Słuchacz nie znajdzie na niej dwóch takich samych piosenek.

Ramą przewodnią są szeroko pojęte rozważania nad tematami przyziemnymi, jak i sprawami, o których można wieczorami rozmyślać bez końca, snując najdziwniejsze fantazje. Nie są nam obce tematy z pogranicza psychologii jednostki, krwiożerczej walki międzyludzkiej owiniętej w piękną medialną otoczkę, rozważania nad sensem ślepego dążenia do codziennego szczęścia, czy wmawiania nam, który kaznodzieja ma jedynie słuszną wizję świata…

– uzupełnia zespół

Płyta od strony technicznej jak i kompozycyjnej została wsparta poprzez współudział m.in. Erwina Żebro (zespół Piersi) na trąbce w utworach Ever Dream This Man & They Rule The World oraz Edyty Szkołut (zespół Nonamen) w partiach wokalnych w utworze Res Sacra Miser.

Album do kupienia na prowinyl.com.

CD Digipack, 16-stronicowa książeczka

Zaraz po sukcesie płyty poprzedzonym mile zaskakującą potrzebą ich dodruku, zespół rozpoczął pracę nad najnowszym krążkiem „Mitologia Bliskości Serc”, zamykając się na prawie 1,5 roku w studio i obierając nowy kurs w swojej muzycznej podróży.  Premiera nowej płyty „Mitologia Bliskości Serc” nakładem wydawnictwa Prog Metal Rock Promotion została wydana 21 sierpnia 2021 roku. Jest to pierwszy w historii zespołu album wydany w całości w języku ojczystym. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „San Pedro Waltz”.

Więcej o albumie „Mitologia Bliskości Serc” przeczytacie w naszej publikacji Promocja Albumu do której gorąco zapraszamy, link podajemy poniżej. Znajdziecie tam nie tylko single promujące ale również cały album do przesłuchania i możliwości jego zakupu. Zespół publikuje wiele ciekawych materiałów pokazując od kuchni jego realizację. Warto więc odwiedzać socjal media zespołu i subskrybować kanały streamingowe.

Dziękujemy Jakubowi Węgrzynowi, liderowi, gitarzyście w zespole HellHaven za udostępnione materiały i możliwość zaprezentowania zespołu nieco bliżej naszym czytelnikom. Podziękowania składamy także pozostałym muzykom w formacji. Życzymy wielu koncertów promujących nowy album. Grajcie jak najdłużej bo to co robicie jest po prostu świetne! 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s