Tupolev

Promocja Artysty

Mamy zaszczyt gościć na naszej stronie i przedstawić Wam z naszej Promocji Artysty zespół Tupolev. To pięcioosobowa grupa grająca starego, dobrego rocka z domieszką heavy metalu. To właściwy adres dla fanów soczystych gitarowych riffów, chwytliwych polskich tekstów i wpadających w ucho melodii. Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący! Klapy opuszczone, ciąg na 100%. Zapinamy pasy i starujemy!

Zespół powstał wiosną 2019 roku w Ostrołęce.  To pięcioosobowa grupa grająca starego, dobrego rocka z domieszką heavy metalu. To właściwy adres dla fanów soczystych gitarowych riffów, chwytliwych polskich tekstów i wpadających w ucho melodii. Załoga serwuje słuchaczom muzykę charakterną, niepokorną i wzbudzającą silne emocje… Pozytywne emocje!  Załoga zespołu to:

 • Tomik (Tomasz Samsel) – wokal,
 • Mordertza (Marek Macierakowski) – gitara,
 • Sesyl (Przemysław Cikacz) – gitara,
 • Włodas (Włodzimierz Małaszek) – bas,
 • Kinal (Piotr Kinalski) – perkusja.

Pochodzimy z Ostrołęki i serwujemy dźwięki soczyste jak steki z wołowiny angus.

– przedstawia się zespół.

Wiosną 2019 roku „Włodas” zaprosił „Kinala” i Mordertza do wspólnego grania, ot tak, bez zobowiązań. Jednak szybko zaczęły powstawać autorskie piosenki więc zmontowali resztę składu i tak narodził się Tupolev gotowy do nagrania płyty i koncertowania. „Włodas”, „Sesyl” i „Kinal” tworzyli wcześniej takie zespoły jak Machu Pichu czy EmpatiC. Tomek jest wokalistą MadBee, w którym kiedyś grał „Mordertza”.  EmpatiC to ciężkie granie, MadBee to zespół bluesrockowy, po połączeniu powstał rockowy kwintet z domieszką heavy metalu. W momencie, w którym mieli  już gotowy set i mogli zacząć koncertowanie, wybuchła pandemia Covid-19, dlatego szybko zweryfikowali plany i uznali, że to dobry moment na nagranie płyty. Pierwszym utworem z nowej płyty jaki zaprezentowali 21 marca 2020r był singiel „Dwa Okręty”.

„Nie jest to tryskający fajerwerkami teledysk w 8k i milionach kolorów. Nie jest to też nagranie z najlepszego studia w Kalifornii. Jest to nagranie „na setkę” zrealizowane przez naszego gitarzystę Sesyla. Mocną stroną tego przekazu audiowizualnego jest na pewno fakt, że kawałek powstał od serca i tego zespół wstydzić się nie będzie!!!”

– tak napisali na stronie prezentując  „Dwa Okręty”.

Zespół Tupolev  w swoim logo ma, no właśnie, tupolewa. Można by rzec, że jest to próba zwrócenia uwagi i wykorzystania tragedii smoleńskiej. Nic podobnego! 

„W naszym logo przypomina on pacyfkę, a kadłub to wtyczka od kabla gitarowego. Niektórych może skłoni do refleksji, niektórych zdenerwuje. Osobiście zawsze lubiłem lotnicze odniesienia w muzyce rockowej, Foo Fighters, U2, Aerosmith, B52’s, Motorhead wydali album pod tytułem „Bomber” (ang. bombowiec), Led Zeppelin umieścili na okładce płyty fotografię płonącego Hindenburga, co w tamtych czasach wzbudziło sporo kontrowersji…”

– wyjaśnia Marek.

W obecnych, przesyconych konfliktami i podziałami czasach stanowi niezbity dowód na to, żeby nie oceniać książki po okładce. Pod nazwą zespołu, kryje się energetyzujący, rozgrzewający serca muzyczny płomień, który dodaje sił, wprowadza w dobry nastrój i – przede wszystkim – łączy zamiast dzielić. 19 kwietnia tego roku zespół wypuścił singiel „Ślepy/Głuchy/Niemy”, który zapowiadał wydanie debiutanckiego albumu pod taką samą nazwą. Zrealizowali nawet teledysk.

Wszyscy ze składu Tupolev lubią w różnym stopniu ciężkie brzmienia, ale nie wyobrażają sobie żeby nie zawrzeć w muzyce Tupoleva więcej emocji za pomocą ładnej melodii, harmonii lub zróżnicowanej dynamiki. Autorem większości tekstów jest Marek Macierakowski. Muzyka to w dużej mierze współpraca Przemka i Marka. Jednak chłopaki podpisują się pod materiałem jako zespół, gdyż uważają, że wszyscy grają do jednej bramki i wspólnie ciężko pracują.

„Tupolev to kwintet, a nie solowy projekt jednego z nas”.

W tym roku wystąpili  na WOŚP w Goworowie, jako gość imprezy ‚Goworowo na Rockowo’, na ‚ATERRIADA 2021’, FESTIWAL MOCNE BRZMIENIA w Ostrołęce, Rock Pub Lemmy w Siedlcach. Pisali o nich w  pismach muzycznych takich jak  październikowe wydanie Metal Hammer Polska i w jubileuszowym wydaniu „Teraz Rock”. Dnia 2 sierpnia tego roku wypuścili teledysk „Potrzebuję Krwi”. To drugi wideoklipem w dorobku Tupolev. Pomysłodawcą scenariusza jest Tomasz Samsel, wokalista grupy. Teledysk nakręcony był w zimną majową noc na terenie firmy Profit.

W maju 2021 roku zespół Tupolev wydał swój debiutancki album pt. „Ślepy/Głuchy/Niemy”.
Materiał na płytę został zarejestrowany przez gitarzystę Sesyla. To on odpowiada za miks i finalne brzmienie tego krążka zwane masteringiem. Sesyl wykonał zdjęcie i zaprojektował okładkę do „Ślepy/Głuchy/Niemy”.

Na krążku znalazło się dziesięć autorskich utworów. Utworami promującym album zostały utwory „Ślepy/Głuchy/Niemy”, „Potrzebuję Krwi” oraz „Święty spokój”, do których powstały również wideoklipy. Dwa pierwsze mieliście okazje już poznać, dziś zapraszam na teledysk do utworu „Święty Spokój”. O utworze na swojej stronie chłopaki napisali:

„W czasach, w których świat pędzi do przodu w zawrotnym tempie, a ludzie niesieni są bezwolnie jego prądem, warto niekiedy zatrzymać się na chwilę, aby odnaleźć tytułowy spokój – tu i teraz, ciesząc się z małych rzeczy i doceniając piękno ulotnej chwili”.

W  maju 2021 roku ukazał się album pt. „Ślepy/Głuchy/Niemy” zespołu. Na krążku dziesięć autorskich utworów. Cała płyta dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych. My udostępniamy album z kanału YouTube zespołu. Polecam przesłuchanie płyty, to naprawdę świetne brzmienie, wpadające w ucho utwory, ogólnie album może się podobać! Album można zakupić na stronie zespołu a do tego dobrać jeszcze koszulkę – https://www.tupolev.pl/.

Track lista:

 1. Ślepy/Głuchy/Niemy 00:00
 2. Potrzebuję Krwi 04:27
 3. Wesele 08:48
 4. Somsiad 12:13
 5. Horyzont 18:30
 6. Gdybyś Powiedziała 23:40
 7. Uczę Się Latać 27:55
 8. Sekret 32:03
 9. Dwa Okręty 38:00
 10. Święty Spokój 43:12

Zespół stara się jak najwięcej koncertować aby promować swój album. Informacje o koncertach na profilu zespołu ale również na ich stronie www. Kawałki z koncertów wstawiają na swój kanał YouTube, jeśli nie mogliście pójść na koncert możecie zobaczyć fragmenty na YouTube. Aby być na bieżąco subskrybujcie kanał Tupolev.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy poznać tak fajny zespół i zaprezentować ich twórczość na naszej stronie. Dziękuję za fajną atmosferę przy tworzeniu promocji, super kontakt i materiały, którymi mogliśmy się z podzielić z czytelnikami strony Polska Muzyka alternatywna. Specjalne podziękowania składam Tomkowi Sammselowi, wokaliście zespołu za wspólne rozmowy i pracę nad przygotowaniem promocji. Z uwagi na to, że idą święta, życzymy Wam razem z całym składem Tupolev spełnienia marzeń, luzu i przede wszystkim zdrowia. 3majcie się!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s