Instrukcja Pusta

Promocja Artysty

Mamy dziś zaszczyt przedstawić Wam zespół, który chciał grać metal, grał Punk Rocka a teraz miesza style na scenie Hardcore Punk, czyli Instrukcja Pusta. Zespół reaktywowany po wieloletniej przerwie właśnie wypuścił swoją debiutancką EP pt. „Przesilenia”, która jest już dostępna na YouTube i portalach streamingowych takich jak Spotify i Bandcamp. Pięciu gości i masa energii mieszająca style od klasycznego punkrocka, przez post, emo aż po hardcore w połączeniu z tekstami o niebanalnej tematyce tworzy mieszankę wybuchową. Koniecznie musicie ich poznać!

Pomysł na zespół zrodził się w 2010 r. gdy Kacper i Wojtek zaczęli razem grać na gitarach akustycznych. Skompletowali skład (Michała, Przemka i Damiana) i z początku chcieli grać metal. Zespół zaczynał na auli I LO w Słupsku ze sprzętu mając gitary, pożyczoną perkusję i powermixery z radiowęzła, które zastępowały wzmacniacze gitarowe. W pewnym momencie jednak zespół zszedł w kierunku punk rocka klasycznego, 3-4 akordowego. Po zagraniu wielu koncertów w Słupsku i okolicach (m.in Warhead Festival 2012 r.) zespół rozpadł się przez wyjazdy członków zespołu do różnych miast na studia.

Zobaczcie wideo z koncertu w I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku z dnia 2.12.2012 r.

Pod koniec roku 2018 Wojtek z Kacprem postanowili wrócić na scenę. Na wokal wszedł Marcin, który zaproponował Jakubowi pozycję za bębnami i Kubie pozycję drugiego gitarzysty. Nowy skład wyznaczył już nowy kierunek zespołu. Odeszli od prostego punk rocka na rzecz bardziej rozbudowanych kompozycji oscylujących pomiędzy post punkiem, emo i melodic hardcorem.

W końcu wypada się odezwać! Wracamy po paru ładnych latach w nowym, odświeżonym składzie, dopracowanym repertuarze lecz wciąż z tą samą energią!

– napisali na swoim profilu

W związku z natłokiem obowiązków po dwóch latach zespół opuścił Jakub Krasowski, wcześniej nagrywając partie do pierwszego wydawnictwa zespołu, a jego miejsce zajął Mateusz Potecki. Poznajcie byłych i obecnych wojowników sceny niezależnej!

Obecny skład:

Marcin Wójtowicz – wokal (od 2019)
Kuba Szczasiuk – gitara (od 2019)
Kacper Ambroszczyk – bas (od 2011)
Wojciech Skibińki -gitara, sidevocal (2019 – obecnie) wokal (2011-2012)
Mateusz Potecki – perkusja (od 2021)

Byli członkowie:

Damian Adamczyk – perkusja (2011-2012)
Michał Olejniczak – gitara (2011-2012)
Przemysław Kruczkowski – gitara (2011-2012)
Jakub Krasowski – Perkusja (2019-2021)

Zespół ma za sobą koncerty z takimi artystami jak Moskwa, Noże, czy 1125 a w lipcu 2021 r. zajął drugie miejsce w konkursie w ramach Yach Music Festival Nożyno 2021. Zobaczcie wideo z koncertu, wykonanie utworu pt. „(de)generacja Z” w słupskim Motor Rock Pubie w 2019 r. na którym zespół zagrał razem z kapelę Moskwa.

W maju 2020 r. zostali nominowani przez Huberta Synaka z JUNON KYANON (czyt. Dżunon Kjanon) do drugiej edycji Hot16challenge2. Jest to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Zobaczcie jak poradzili sobie z wyzwaniem.

Zespół miał już przygotowane utwory do swojego debiutanckiego albumu o tytule „Przesilenia” ale dopiero 18 października 2021 r. premierą singla „Połączenie Zerwane” ogłosił datę premiery albumu, którego data przypadła na 11 listopada. Singiel „Połączenie Zerwane” był singlem promującym oraz siódmym utworem z debiutanckiej EP o tytule „Przesilenia”. Muzyka: Kacper Ambroszczyk, Wojciech Skibiński, Kuba Szczasiuk, Jakub Krasowski, Marcin Wójtowicz Tekst: Marcin Wójtowicz Realizacja, mix/master: Hubert Synak

Tak jak zapowiadali 11 listopada tego roku ukazała się EPka pt. „Przesilenia” na kanale YouTube i portalach streamingowych takich jak Spotify i Bandcamp. Za realizację, mix i mastering debiutanckiego wydawnictwa odpowiada Hubert Synak, oprawę graficzną zrealizowała Aleksandra Majek.

Mamy nadzieję że będziecie się dobrze bawić słuchając naszej muzyki online. A już niedługo informacja dotycząca wydań fizycznych. Dziękujemy, że jesteście z nami. IPCrew.

– ogłosili na swoim profilu

Debiutancką EPkę „Przesilenia” zespołu Instrukcja Pusta do przesłuchania proponujemy Wam z kanału Spotify. Poniżej podajemy inne linki do wyboru. Miłego odsłuchu.

Duży wpływ na twórczość zespołu mają zespoły takie jak: Belgrado, Siekiera, Astrid Lindgren, Ansa, Agnostic Front, Whiteclaudia, Schrottersburg, W kilku słowach, Ewa Braun.

Fotki pochodzą z koncertu w Motor Rock Pub Słupsk i Sztukateria Art & Music Pub Grudziądz.

Dziękuję zespołowi za przesympatyczną współpracę, poświęcony czas, przesłane materiały. Wszystkiego dobrego dla Was!!! Życzymy wielu koncertów, nowych produkcji!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s