Bastard Disco singiel “Satelity”

Promocja singla

Alternatywno-rockowa formacja z Warszawy zapowiada swój trzeci album singlem “Satelity”, którego premiera miała miejsce 17 marca. Trzecia płyta, jak zapowiada zespół Bastard Disco, ukaże się w drugiej połowie kwietnia 2022. Wprowadza ona nowe oblicze zespołu: teksty zostały napisane po polsku (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich płyt w języku angielskim).

Utwór „Satelity”, inspirowany opowiadaniem „The last night of the world” Raya Bradbury’ego, filmem „Melancholia” Larsa von Triera oraz wierszem „Piosenka o końcu świata” Czesława Miłosza, porusza tematykę końca świata ze sporą dozą ironii

– opisuje Iurii Kasianenko, wokalista.

Utwór dostępny jest w większości popularnych serwisów streamingowych, a teledysk został opublikowany w serwisie Youtube.

Piosenka powstała jesienią 2021 roku, jednak dziś nabiera nowego, nieoczekiwanego kontekstu w obliczu wojny w Ukrainie.

W tym momencie najważniejsze, by trzymać się razem i nie tracić ani humoru, ani wiary w lepsze jutro – mimo wszystko.

 – dodaje Iurii.

Trzecia płyta Bastard Disco ukaże się w drugiej połowie kwietnia 2022. Składający się z siedmiu piosenek materiał zarejestrował we wrześniu 2021 Michał Ścibior w Studio Wieloślad w Warszawie. Wprowadza ona nowe oblicze zespołu: teksty zostały napisane po polsku (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich płyt w języku angielskim). Natomiast nad miksem i masteringiem albumu czuwali kolejno Zach Weeks z God City Studio w Salem US i Magnus Lindberg z VRTKL Audio w Sztokholmie. Za puszczenie go w eter, tak jak za poprzednie dwa, odpowiadać będzie Antena Krzyku. Tak wygląda okładka płyty.

Bastard Disco to czteroosobowa alternatywno-rockowa formacja z Warszaw. Zespół powstał w 2015 roku, inspirowany amerykańskim noise rockiem, post-punkiem i post-hardcoreowymi aktami lat dziewięćdziesiątych, z wielką miłością do Fugazi, Quicksand, Smashing Pumpkins, Sonic Youth i Pixies. Skład Bastard Disco to:

  • Kamil Fejfer (gitara),
  • Marek Kamiński (perkusja),
  • Paweł Cholewa (bas)
  • Yuri Kasianenko (wokal).

Ich debiutancki album „Warsaw Wasted Youth” został wydany w 2017 roku a rok później, w sierpniu 2018 roku zespół nagrał swój drugi album „China Shipping”. obydwie płyty zostały wydane przez Antenę Krzyku, najstarszą polską niezależną wytwórnię.

Płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez prasę i recenzentów, w tym Noisey Magazine Poland, Red Bull Music, Porcys, Radio Trójka, Gazetę Wyborczą, Gonzo Circus czy Ox Fanzine.

Zespół Bastard Disco został także doceniony przez fanów i publiczność, wychodząc na scenę ze swoją wzbogaconą paletą dźwięków i naładowanymi emocjonalnie tekstami. Dzielili scenę z takimi zespołami, jak Japandroids czy Shame, grali również m.in. na Soundrive, Spring Break czy OFF Festival.

Materiał przygotowano we współpracy z Markiem Lorent-Kamińskim, perkusistą zespołu za co dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na trzeci krążek zespołu, który zapowiada się na pewno ciekawie zwłaszcza, że będzie po polsku. Pisaliśmy już o kilku kapelach, które podobnie zmieniły język swojej twórczości z angielskiego na polski i wyszło im to na zdrowie. Tego też życzymy formacji Bastard Disco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s