Tekla Goldman minialbum „EPka”

Promocja Albumu

Zespół z podwarszawskiego Otwocka i okolic Tekla Goldman działający na zasadzie DIY niedawno wydał debiutancką EP-kę zatytułowaną po prostu „EPka”. Na debiutanckiej „EPce” znalazło się 5 zawadiackich utworów nagranych w technice LO-FI. Ich muzyka to walka energii ze spokojem, bitwa prostoty z progresją, muzyczny kolaż, transowy rytm i wyśpiewane podwójnym, damsko-męskim głosem melodie.

18 sierpnia 2022 roku miała miejsce premiera pierwszej EPki Tekli Goldman, psychogarażowego składu z Otwocka. Obecnie zespół promuje swoją debiutancką EPkę na której znalazło się 5 zawadiackich utworów nagranych w technice LO-FI + BONUS-master-piece-track! Zespół działa na zasadzie DIY, więc płyta została nagrana samodzielnie, przez muzyków. O grafikę i książeczkę okładkową wykonaną w stylu zine’ów, zadbała wokalistka, która gra również na klawiszach: Emily Bones. Miks i mastering wykonał Piotr Rychlec (Vivi Sound Studio). Nagrania to własnoręczna produkcja na sprzęcie z NRD, Czechosłowacji oraz mikrofonach Unitra pamiętających czasy PRLu. Zaraz po debiucie EPka została płytą tygodnia w Radio Afera!

Epka:

  1. Tutu Czacza
  2. Grzechotnik
  3. Prezydent
  4. Onanare
  5. Dance Macabre
  6. Nippon Gakki (bonus)

Każdy utwór na płycie będzie zaskoczeniem i każdy będzie inny od pozostałych. Co jednak łączy ten muzyczny kolaż to energia, transowy rytm i wyśpiewane podwójnym, damsko-męskim głosem melodie.

Muzycy Tekli są wierni zasadzie „zrób to sam”. Dlatego oprócz samodzielnej realizacji nagrań stworzyli  też klipy do utworów „Dance Macabre” oraz „Prezydent”.

„Dance Macabre” to pierwszy singiel zespołu nagrany własnymi siłami w wielkim upale zeszłorocznego sierpnia. Zamknięci na poddaszu u kolegi Kanarowskiego, zarejestrowali amatorsko, na stary mikrofon Unitra, refleksyjną pieśń o przemijaniu. Premiera klipu miała miejsce 25 kwietnia 2022 roku.

Teledysk self-made „Prezydent” psychogarażowego zespołu z Otwocka ukazał się 29 sierpnia 2022r. Zdjęcia do klipu i montaż wykonał Jędrzej Sudnikowicz.

Tekla Goldman to zespół z podwarszawskiego Otwocka i okolic. Sama nazwa jest związana z historią jednej z dzielnic miasta – Teklina. Grupę stworzyło grono muzyków związanych w przeszłości z różnymi formacjami poruszającymi się w różnych gatunkach, tak jak odpowiedzialny za perkusję Macio Łabudzki, który gra w zespole Oranżada, a wcześniej Żywiołak.

Tekla Goldman to zespół wiecznych debiutantów – ludzi po muzycznych przejściach. Każdy z każdym, ale nigdy razem. Oto walka energii ze spokojem, bitwa prostoty z progresją. Cuchnący jegomość w bardzo drogim garniturze i kawior w papierowym rożku na frytki. To muzyczny powrót do nieskrępowanej młodzieńczej werwy, bez oglądania się na aktualne trendy i mody.

– dodaje zespół

Muzycy twierdzą, że na scenie liczy się kosmiczna energia! Dlatego podczas koncertów nieokiełznane emocje zamieniają w hałaśliwą garażowo-punkową miksturę, podlaną psychodelicznym krautowym sosem. Mimo, że partie perkusyjne nie wychodzą poza jeden transowy i nieskomplikowany rytm, a zestaw dwóch maksymalnie trzech akordów buduje wszystkie piosenki, to prawdziwy temperament objawia się w brudnych i zadziornych wokalizach wyśpiewywanych na dwa głosy.

Bądźcie z Teklą!

Skład zespołu:

  • Emilly Bones – voc, sampler, klawisz
  • Hrabia Jędrulla Sudnikowicz – voc, git, polivox
  • Dżony Dobrucki – bas 
  • Macio Łabudzki – bębny

Promocję przygotowano razem z zespołem. Przyznam się Wam, że już dawno nie słyszałem tak fajnego garażowego psychoodlotowego grania. Garaż, punk, psychodela, kraut, alternatywa – tego możecie oczekiwać słuchając utworów Tekli Goldman!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s