Teal album „Gravity”

Promocja Albumu

W maju 2022 roku grupa Teal wydała swój debiutancki album pod tytułem „Gravity” nad którym pracowali razem z Patrykiem Górką i Radkiem Baranowskim. Zawiera on 8 anglojęzycznych kawałków, które wspólnie układają się w jedną historię.

Pierwszy a zarazem debiutancki singiel „kenopsia” wrocławskiego duetu teal ukazał się w październiku 2021 roku. Jeszcze wtedy nie myśleli o albumie. Utwór łączy lodowe syntezatory i szkliste gitary z energetycznym bitem, płynąc poprzez tęsknoty i marzenia, gubiąc się w pełnej upojeń nocy. Tekst: Patryk Górka, muzyka: Patryk Górka, Jakub Palica, Radek Baranowski.

W drugim utworze zespołu teal błądzenie w przeszłości brzmi jak pogłosy i echa, szumy i basy. „time” to ucieczka w szarość wspomnień, a także próba nadania im nowych, własnych barw.

Singiel „nocturne” ukazał się w marcu tego roku. Tym singlem zespół poinformował, że ma już gotową płytę, której premiera odbędzie się 13 maja 2022 roku. W „nocturne” noc i wino nigdy się nie kończą, a księżycowe światło przyciąga niespodziewanych gości.

W 2022 roku grupa wydała swój debiutancki album pod tytułem „gravity”. Zawiera on 8 anglojęzycznych kawałków, które wspólnie układają się w jedną historię.
Album został wyprodukowany we współpracy z dobrym kolegą i producentem Radkiem
Baranowskim, a wydany został z ramienia wrocławskiego kolektywu HEADROOM.

teal to wrocławski duet, w skład którego wchodzą Patryk Górka i Jakub Palica. Grupa czerpie
inspiracje zarówno ze współczesnego „nocnego” R&B, jak i z floydowskiej psychodeli czy
zimnofalowej aury. Muzyka zespołu to szklane gitary, chłodne syntezatory i przeplatające
się wokale. W warstwie lirycznej teatralny storytelling przechodzi płynnie w intymność i
emocje, a koncepty służą jako pretekst do spojrzenia w głąb siebie. Zapraszamy do obserwowania ich socjal media, gdyż z pewnością nie raz jeszcze zaskoczą fajnym utworem. Warto posłuchać ich na żywo, na koncertach, które z pewnością będą niebawem zapowiadać.

Promocję przygotowano wspólnie z Jakubem Palicą, członkiem zespołu. Polecamy ich zimnofalowe dźwięki i mamy nadzieję usłyszeć ich na żywo. Będziemy obserwować ten młody zespół, chłopaki mają potencjał i z pewnością nie raz jeszcze zaskoczą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s