Aura album „Szczeliny”

Promocja Albumu

24 października to bardzo ważna data dla wokalistki i songwriterki Pauli Powroźnik, wydającej pod pseudonimem artystycznym AURA. Tego dnia ukazał się długo wyczekiwany debiutancki album „Szczeliny”. AURA. Miała już okazję dać się poznać publikując single, zapowiadające album takie jak: „Rozerwani”, „Jutro nie znamy się” czy duet z Mikołajem Macioszczykiem „Jeśli to sen”.

Pierwszym singlem, którym artystka poinformowała, że rozpoczyna prace nad wydaniem, wtedy jeszcze minialbumu był utwór „Przy mnie bądź”. Artystka pisała, że jest to jedna z 10 historii, których wspólnym mianownikiem będzie „niepokój myśli”. To była pierwsza informacja koncepcyjna pierwszej płyty nad którą rozpoczęła pracę. W utworze „Przy mnie bądź” wokalistka odsłania tę cześć gry damsko-męskiej, w której serce bije się z rozumiem, a sam podmiot nie do końca wie – „Czego bardziej chce?” Warto nadmienić, że był to drugi singiel wydany przez Aurę, po bardzo gorącym przyjęciu przez fanów singla „Nieznajomy”.

Kolejne single „Rozerwani” i „Jeśli to sen” o którym pisaliśmy na stronie, jasno określiły kierunek twórczy albumu i pokazały, że nie będzie do zwykła płyta. Słuchacz już po przesłuchaniu singli mógł być pewien, że album „Szczeliny” będzie czymś wyjątkowym.

Aura singiel „Jeśli to sen”

„Jeśli to sen” taki tytuł nosi najnowszy utwór AURY., nowy żeński głos na polskiej scenie muzycznej. Artystka tworzy muzykę popowo-alternatywną, która wymyka się standardowej klasyfikacji gatunkowej. Czerpiąc z polskiej muzyki rozrywkowej lat ubiegłych oraz muzyki elektronicznej. Premiera singla 28 kwietnia 2022 r. na wszystkich kanałach streamingowych.

Oceń ten wpis:

Następne single mogły nas już tylko utwierdzić w tym, że będzie to dzieło wyjątkowe i dokładnie przemyślane. Single „Tylko tańcz” i „Jutro nie znamy się” wydany miesiąc przed premierą pokazały, że AURA wie czego chce, wie co ma do przekazania i robi to w sposób genialny zabierając odbiorcę w niezwykle osobistą, muzyczną podróż ukazując, co kryje się w jej myślach i w sercu. Aura. zamknęła na płycie osobiste doświadczenia, dojrzałe refleksje oraz spojrzenie na relacje z perspektywy zarówno bohatera, jak  i obserwatora, tworząc przestrzeń muzyczną dla siebie i emocji z którymi chciała się rozliczyć. Każda z tych ośmiu historii przenosi słuchacza do kameralnego, osobistego świata pełnego szczerości.

„Jutro nie znamy się” to jedyna historia z nadchodzącej płyty nie w pełni autobiograficzna, ale bliska mi tematycznie. Tym utworem chciałam zamknąć jakiś rozdział sprzed dekady. Człowiek ciągle się zmienia, dojrzewa i zbiera nowe doświadczenia. Codziennie przeżywamy nowe sytuacje i zakochujemy się. Nie zawsze lokujemy swoje uczucia właściwie… zdarza się, że spotykamy na drodze osobę z którą czujemy pokrewieństwo dusz i wydawać by się mogło, że nic już nie będzie takie samo. Przekraczamy granice. Wchodzi dwa razy do tej samej wody. Staramy się dobrze wybrać, by mieć swoje „długo i szczęśliwie”. Chcemy czuć, że żyjemy. Kiedy widzimy, że bilans zysków i strat staje się ujemny, wówczas otwiera się drogą do poszukiwania czegoś nowego. „Jutro nie znamy się” to historia o szukaniu bliskości, która zagubiła się pod pozorami normalności. Czasami gonimy za czymś, co nie ma sensu, a ta ucieczka prowadzi donikąd. Ważne, że uczymy się na błędach i potrafimy postawić na nowo granice, a bilet który wydawał nam się w jedna stronę, ma drobnym druczkiem napis POWRÓT.

– napisała o singlu Aura

Debiutancka płyta AURY „Szczeliny” to spójna, energetyczna, naładowana emocjami ukrytymi w słowie, ale też w każdym dźwięku. Artystka chce wciągnąć słuchacza do środka swoich historii i założyć własne okulary do patrzenia na świat, relacje i siebie samych. O czym są „Szczeliny”?

„O końcach świata we mnie, które przeżywam nieustannie z każdą nową relacją. To nawiązanie do tego, jak bardzo muzyka, która siedziała we mnie przez tyle lat sprawiła, że skała za jaką się miałam popękała, tworząc wiele szczelin. Płyta tworzona była od wielu lat i wciąż czułam ,że nie była ani ona, ani ja gotowa by ujrzeć światło dzienne. Ten album to jest w jakimś sensie ekshibicjonizm. Uszyłam tak piosenki, żeby były jak lustro dla mnie, ale i dla słuchacza. Między wersami schowałam trudne emocje do których ciężko się przyznać na co dzień, ale z których się składam i mierzę bez końca. To jest ciągła droga, droga w głąb siebie.”

– AURA.

TRACKLISTA:

1. Szczeliny (intro)
2. Tylko tańcz
3. Dam ci tylko znać
4. Bumerang
5. Jeśli to sen
6. Rozerwani
7. Jutro nie znamy się
8. Przy mnie bądź
9. Rozerwani (remix)

AURA. to pseudonim artystyczny wokalistki, songwriterki Pauli Powroźnik, która łączy muzykę alternatywną z wokalnymi wpływami polskiej piosenki popularnej lat ubiegłych. Teksty wokalistki są zbiorem prostych historii o najbardziej inspirujących emocjach i chwilach towarzyszących nam w życiu: miłości, przyjaźni, nadziei, rozstaniach, powrotach i trudnych decyzjach. AURA. nie szufladkuje swojej muzyki, eksperymentuje z formą i przekazem.

W lipcu 2020 r. dołączyła do projektu My Name Is New wytwórni KAYAX, gdzie zadebiutowała singlem „Nieznajomy”. Tego samego roku zakwalifikowała się do festiwalu RZESZÓW CARPATHIA FESTIVAL, gdzie występując ze swoim autorskim materiałem, znalazła się w gronie 10 finalistów. W 2021 r. z singlem „Rozerwani” została wyróżniona przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, znajdując się w gronie 10 najlepszych, młodych artystów w kwalifikacjach do DEBIUTÓW KFPP 2021.

AURA w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych:

Grafika K.Rogiwiec, Fot. W.Kaczmarek

Promocję przygotowano wspólnie z Mariuszem Stasiakiem, managerem Aury oraz Agencją IMAGE TEAM, którym dziękujmemy za fajną współpracę i miły kontakt. Jednocześnie zapraszamy Was na wyjątkowy koncert premierowy AURA MUSIC „Szczeliny” w poniedziałek, 7 listopada 2022 o 19:00 w BARdzo bardzo w Warszawie.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s