Muzyczna Środa: #20 Kapela Bożków

Premiera 2 listopada o 20:00

Zapraszamy na dwudziesty już odcinek audycji z cyklu „Muzyczna Środa” realizowanej przez TRV Sławenia w kooperacji z naszą redakcją. Gościem specjalnym w środowym odcinku będzie kwartet z Ziemi Kłodzkiej – Kapela Bożków. To ekipa, którą bez wątpienia musicie poznać! 

Muzyczna ekipa Kapela Bożków pochodzi z Bożkowa i okolic, czyli z przepięknej Ziemi Kłodzkiej, regionu wspaniałego pod każdym względem, górskich wycieczek, zabytków, przyrody i życzliwych mieszkańców, co można zobaczyć na ich videoklipach. Zespół został założony  w połowie 2018 roku w składzie: gitara – Oskar Babiak, trąbka – Sebastian Pachecki, bass – Wojtek Grzesiak, perkusja – Paweł Fadiejew. Muzyka Kapeli Bożków to mieszanka wybuchowa różnych stylów, od rocka przez funky aż po elementy jazzu. Chłopaki zagrali razem sporo koncertów a że pochodzą z przepięknego regionu granicznego z Czechami, grali również dla naszych sąsiadów m.in. festiwalu BIGBOS Krinice 2019. 

Rok 2020 zespół Kapela Bożków rozpoczął z małą zmianą w składzie. Z zespołu odszedł grający na trąbce Sebastian Pachecki a w jego miejsce dołączył Jacek Mokrzan również grający na trąbce i harmonijce. Po zmianie w składzie zespół ruszył z nową energią i brzmieniem w 2020 rok! W nowym składzie zdążyli jeszcze przed pandemią zagrać kilka koncertów, na których zawsze jest komplet publiczności i wspaniały klimat. Niestety pandemia uniemożliwiła im występy na żywo, więc zajęli się promocją zespołu. Nagrali kilka teledysków m.in. „Tutupactu” i wykonany w plenerze, autorski klip do utworu „Lot nad Włodzicą”. Wydali debiutancki album w czerwcu 2020 r. pt. „Bożków Kapela”. Płyta została zarejestrowana na tzw. 100’kę w studiu M23 Wałbrzych – Bartosz Miszczyk, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Znajduje się na niej osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, a także z wokalem. Po wydaniu albumu zespół nawiązał współpracę z Fabryką Filmów i  zaraz pojawiły się efekty tej współpracy w postaci autorskiego klipu do utworu „Bagdadzik” oraz dwa MEGA HITY  „Gdybyś była jeżem” i „Rysiu”. Wszystkie promujące debiutancki album  „Bożków Kapela”, zajmujące wysokie miejsca na różnych listach przebojów; zbierające rewelacyjne recenzje różnych redakcji muzycznych a przede wszystkim uznanie fanów.

Więcej o zespole, galerie zdjęć, teledyski i album w artykułach na naszej stronie, do których zapraszamy.

Kapela Bożków

Razem z perkusistą Pawłem Fadiejewem chcemy Wam przedstawić zespół Kapela Bożków, abyście mogli poznać muzyków i ich twórczość bliżej. Na rozpoczęcie prezentujemy zdjęcia zespołu w aktualnym składzie: gitara – Oskar Babiak, trąbka + harmonijka – Jacek Mokrzan, bass + voc – Wojtek Grzesiak, perkusja – Paweł Fadiejew.

Oceń ten wpis:

Kapela Bożków Album „Bożków Kapela”

Mamy przyjemność polecić Wam najnowszy, debiutancki album zespołu Kapela Bożków wydany w czerwcu 2020r. pt. „Bożków Kapela”. Płyta została zarejestrowana na tzw. 100’kę w studiu M23 Wałbrzych – Bartosz Miszczyk, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo.

Oceń ten wpis:

Rok 2021 to wiele koncertów realizowanych przez zespół. Grali koncerty na stadionie i w kościele, nawet jeden w ministerstwie i  nie zamierzają na tym poprzestać! Kwartet ziemi kłodzkiej nabiera rozpędu w aktualnym składzie:

  • Oskar Babiak – gitara
  • Jacek Mokrzan – trąbka i harmonijka
  • Wojtek Grzesiak – wokal, bas
  • Paweł Fadiejew – perkusja

Zapraszamy na premierę już jutro. Zapowiada się bardzo ciekawa audycja. Kliknij Przypomnienie aby nie zapomnieć i nie przegapić premiery.

Polecamy Subskrypcje naszego kanału, już wkrótce kolejne audycje z wyjątkowymi zespołami polskiej sceny alternatywnej.

Musimy tu również dodać, że w grudniu 2021 roku zespół Kapela Bożków został laureatem w Plebiscycie projektu Polska Muzyka alternatywna otrzymując tytuł „Artysta Roku 2021„. W ramach Plebiscytu Redakcja Rozmowa Trwa w składzie Paweł Pawlucy, Bartek Rydz i Robert Luchowski  w marcu przeprowadziła wywiad z zespołem dostępny na kanale YouTube. Gratulujemy!

„Muzyczna Środa” audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów undergroundu. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja polskich ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Audycję prowadzi Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor RTV Sławenia nadającej z Londynu. 

RTV Sławenia

Matt Smok

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania ich i muzyki, którą tworzą.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s