Over The Under album “Red Album”

Promocja Albumu

Najnowszy album “Red Album” polskiej grupy OVER THE UNDER (southern/groove metal), która w 2017 roku ustanowiła rekord świata grając 100 koncertów w 100 dni, ujrzał światło dzienne 6 kwietnia bieżącego roku. Zespół postanowił przekazać cały dochód ze sprzedaży pre-orderu na pomoc Ukrainie w walce z rosyjskim tyranem.

Red Album to różnorodny most łączący wiele gatunków muzycznych. Riffy czerpiące pełną garścią z southernowych czy thrashowych klasyków przyprawione solidną produkcją i przekazem prosto z serca o aktualnym stanie świata. 

Pierwszym singlem zapowiadającym album jak również informacją o przekazaniu dochodu ze sprzedaży pre-orderu na rzecz Ukrainy był „Red”. Tym singlem zespół wysyłał apel do całego świata aby zakończyć wojnę u naszych sąsiadów.

Zatrzymaj to szaleństwo!

ZAKOŃCZYĆ WOJNĘ!

Tuż przed wydaniem albumu ukazał się kolejny singiel „Letter to mother war”, który również wzywał świat do zakończenia tego szaleństwa. A swoją drogą, po doświadczeniach I i II Wojny Światowej aż dziwne i wręcz niemożliwe jest, aby cały świat, rzekomo cywilizowany, dopuścił i pozwolił szaleńcowi mordować ludzi i rozpoczynać kolejną krwawą i zbrodniczą wojnę w Europie. To po prostu nie mieści się w głowie! Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla przywódców świata, oni tak samo jak szaleniec winni są tej zbrodni! To tyle od redakcji.

To co dzieje się na Ukrainie nigdy nie powinno mieć miejsca. Nie zgadzamy się z tym. Zabijanie ludzi z jakiegokolwiek powodu jest złem. Nikt z nas nie musi znać 10 przykazań żeby o tym wiedzieć. Mamy nadzieje, że ten konflikt jak najszybciej się zakończy lecz pamięć o tej zbrodni już nigdy nie zginie. Utwór ten napisał Karol blisko dwa lata temu. Nigdy nie podejrzewalibyśmy, że w momencie jego wydania będzie on tak aktualny. Jak pewnie wiecie, cały dochód z preorderu, przekażemy na pomoc humanitarną Ukrainie. Zachęcamy was do wsparcia tego przedsięwzięcia. Wystarczy, że napiszecie do nas przez social media lub wejdziecie na serwis banndcamp. Trzymajmy się i wspierajmy Ukrainę w tym dramatycznym dla nich czasie ✌️🇺🇦✌️

– napisał zespół na swoim fanpage zapowidając singiel

6 kwietnia bieżącego roku bydgoskie metalowe trio Over The Under wydało najnowszą płytę pod tytułem “Red Album”. Jak wspomniano, zespół postanowił przekazać cały dochód ze sprzedaży pre-orderu na pomoc Ukrainie w walce z rosyjskim tyranem.

Ideą płyty jest ukazanie wizji zapętlenia cywilizacji. Wizja ta krąży wokół dochodzenia przez cywilizację do resetu, po którym wszystko wraca do korzeni i rozpoczyna się znowu czas rozwoju. Podczas pisania tego albumu nie wiedzieliśmy, że przyjdzie pandemia. Może to ona jest tym resetem? Nie spodziewalibyśmy się, że u naszego sąsiada będzie wojna.  Może ta wojna jest takim resetem? Niestety album wpasował się w dzisiejszą sytuacje na świecie. Może to dopiero początek resetu? Kolor czerwony może kojarzyć się z sierpem i młotem, krwią, ale dla nas to apteczka ratunkowa. Cały dochód z preorderu przekazaliśmy na pomoc humanitarną Ukrainie. Więc apteczka w postaci Red Album to nie jest tylko przenośnia”.

– komentuje album zespół.

Płyta została nagrana w zespołowym Studio bez nazwy oraz wydana przez własną wytwórnię Falista Records i jest do nabycia na zespołowym profilu Bandcamp. Gdybyście chcieli wesprzeć inicjatywę, zapraszamy.

Tracklista:

 1. Red  
 2. Surfing With the Evil  
 3. Awake
 4. Letter to Mother War   
 5. Bida 
 6. Wind 
 7. Down 
 8. Rain 

Over The Under to ekipa działająca na polskiej scenie od 2014 roku. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka i Krystiana Borowskiego. Na koncie Over The Under znajdują się obecnie trzy albumy, wydana z początkiem 2016 roku płyta „Over The Under”, w październiku 2021 roku „Garaż Falisty” i obecnie promowany „Red Album”. Albumy zasilają EP-ka „Marvolleus” wydana w 2018 r. i płyta akustyczna „For a Long Time” w 2021 r.

W drugiej połowie 2017 roku, wzięli sobie ideę rock’n’roll’a głęboko do serca i postanowili rzucić zwykłą pracę by zagrać 100 koncertów w 100 dni bez żadnych przerw, tym samym zdobywając Rekord świata w graniu koncertów dzień po dniu.

100% Tour to trasa całkowicie zorganizowana przez zespół. W trasie nie chodziło tylko o ustanowienie rekordu. Chodziło głównie o udowodnienie, że zespół DIY może zorganizować i zagrać największą ciągłą trasę koncertową w historii i rozpowszechniać swoją muzykę gdzie tylko się da. I udało się! 85 miejscowości w Polsce i 15 w Europie. Gratulacje dla kapeli.

Dla zainteresowanych polecam wywiad dla portalu RockMetalNews.pl. W rolach głównych Karol Korniluk i Krystian Borowski.

Obecny skład zespołu:

 • Karol Korniluk – wokal, gitara
 • Krystian Borowski – perkusja
 • Kuba Miaskowski – gitara basowa

Zespół lubi zaskakiwać, nie tylko swoją twórczością. Chłopaki mają niesamowite pomysły. Zapraszamy do obserwowania socjal mediów zespołu aby być na bieżąco.

Promocję albumu przeprowadzono we współpracy z Solid Rock PR od którego otrzymaliśmy materiały i informacje, które uzupełniliśmy w naszej prezentacji materiałem powszechnie dostępnym, w tym materiał portalu RockMetalNews.pl. Uważamy, że to co robi zespół jest świetną inicjatywą, nie tylko sam fakt pomagania, bo on jest oczywisty w przypadku cierpienia, ale protestu, apelu do świata polityki i wołania o opamiętanie.

PRECZ Z WOJNĄ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s