Rusty Mind singiel „Drug of Abuse”

Promocja singla

Singiel „Drug of Abuse” to najnowsze dzieło stworzone przez Rusty Mind, zapowiada on pewne zmiany stylistyczne w muzyce zespołu. Gościnnie wokale zaprezentował Damin Sfenson Bednarski znany z Unborn Suffer i Kontagion. „Drug of Abuse” idealne dla koneserów doommetalowych klimatów. Utwór doczekał się również własnego lyric video.

Grafikę ozdabiającą singiel stworzyła zaprzyjaźniona Zvyrke. Tworzy bardzo interesujące komiksy w charakterystycznym dla siebie stylu. Nam się bardzo podoba a Wam?

Nasz singiel to nie tylko praca muzyków ale też wielu innych zdolnych ludzi, którym chcemy w tym miejscu podziękować i zaprosić wszystkich do śledzenia ich działalności:

1. Jak wiecie Sfenson z Unborn Suffer, Kontagion, Sfenson 6669 udzielił się wokalnie w „Drug of Abuse” ale to nie jedyny jego wkład. On odpowiada za realizację nagrań gitar, basu i wokali oraz mix i mastering (ze wsparciem Skovronsky z Fatigue). Tak więc brzmienie tego singla jest między innymi ich zasługą.

2. Za realizację nagrań perkusji odpowiada niezastąpiony Krzysztof Piechocki z Sala Prób Toruń. Dzięki Krzychu!

3. Nowe, profesjonalnie wykonane zdjęcia zespołu są zasługą Koc Agnieszka, której serdecznie dziękujemy bardzo chwaląc sobie współpracę.

4. Klip do lyric video wykonał nasz basista: Michał Miazga.

Jeszcze raz wielkie dzięki za profesjonalizm i efekty Waszej pracy.

Muzyka Rusty Mind zagrana w składzie: Kinio: Gitara/wokal, Sylveck: Perkusja, Miazga: Bass
Wokal Gościnny: Sfenson
Muzyka: Kinio i Sylveck
Tekst: Kinio
Mix i Mastering: Sfenson
Nagrania perkusja: Krzysztof Piechocki
Nagrania reszta: Sfenson
Okładka: Zvyrke
Zdjęcia: Koc Agnieszka
Lyric Video: Miazga

Rusty Mind powstał w 2016 roku jako projekt dwóch przyjaciół zafascynowanych muzyką metalową. Zespół przeszedł kilka zmian składu i obecnie działa jako trio. Obecne grają mash-up różnych gatunków metalu wokół doom, stoner, sludge, death n’roll, groove, progressive. Sami jednak dodają, że „w tej chwili nie jesteśmy pewni, jaki dokładnie podgatunek gramy„. Ich teksty opierają się przede wszystkim na tematyce szaleństwa, przemocy i dwuznaczności ludzkiej natury. Nie przyjmują reklamacji za urażone uczucia estetyczne. Grają głośno i z buczeniem a pochodzą z Torunia.

W swojej dyskografii mają EP-kę „Keep It Away” wydaną w 2018 roku oraz singiel „Unconscious”. Obecnie zespół eksperymentuje z nowym kierunkiem muzycznym, których efekty widać na promowanym singlu „Drug of Abuse”. Korzystając z okazji, dla chętnych polecamy najpopularniejsze utwory zespołu.

Zespół przeszedł kilka zmian składu i obecnie działa skład:

  • Paweł „Kinio” Jakimowicz – gitara, wokal,
  • Piotr „Sylveck” Selwestrowicz – perkusja,
  • Michał „Miazga” Miazga – bass, dodatkowy wokal

Promocję singla przygotowano we współpracy z Kinio i zespołem Rusty Mind. Dziękujemy kapeli za materiały i informacje. Zespół sporo koncertuje więc polecamy Wam abyście wybrali się na ich koncert a z pewnością będziecie mile zaskoczeni. Życzymy kapeli debiutanckiego albumu gdyż z całą pewnością takiego im brakuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s