Nocti album „Nic o miłości”

Promocja Albumu

We wrześniu ubiegłego roku na sklepowych półkach i popularnych serwisach streamingowych pojawił się „Nic o miłości”, pierwszy studyjny album długogrający toruńskiego zespołu NOCTI. Album zbiera świetne recenzje, single zdominowały radiowe listy przebojów a zespół NOCTI już zapowiada drugą płytę!

Cały materiał z płyty został zaprezentowany podczas koncertu w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej a redaktor Tomasz Żąda uznał zespół za swoje „odkrycie roku” w ankiecie redaktorów Programu Trzeciego PR za 2021 rok.

Wspólnym mianownikiem piosenek obecnych na płycie o przewrotnym tytule „Nic o miłości” jest właśnie miłość, która, choć ma tak różne oblicza, każdemu jednakowo gra w sercu. Materiał jest swoistą manifestacją tego, że miłość zawsze będzie ponad polityką czy wszelkim uprzedzeniom, choć tak często nam się jej zakazuje i tak często się ją piętnuje.

Piosenki na płytę napisałem w dość krótkim czasie – był to strumień świadomości, zbiór doświadczeń życiowych, uczuciowych ale także przemyśleń na temat sytuacji, w jakiej znajduje się zarówno nasz kraj, jak i szerzej – nasza planeta. Z drugiej strony na płycie jest też piosenka, która powstała spontanicznie, już w trakcie pracy nad albumem w studio nagraniowym

– tłumaczy Michał Juszkiewicz, wokalista i autor tekstów.

Album zapowiadało zrealizowanych siedem teledysków zajmujących wysokie pozycje na radiowych listach przebojów. Te pierwsze prezentowaliśmy już na stronie, dziś przedstawiam dwa ostatnie „Staromodny SMS”, który premierę miał 16 września 2021r i „Wpuść mnie” z premierą 10 listopada 2021r.

„Staromodny SMS” opowiada o przewrotności życia, które często płata nam figla, niespodziewanie mącąc w naszych założeniach i znacząco zmieniając bieg spodziewanych wydarzeń. To metafora przejażdżki taksówką w nieznane, w ekscytujące miłosne zakamarki. W utworze opisana jest sytuacja, w której nawiązana niepozorna relacja – pierwotnie brana za chwilową, szybką, wręcz mechaniczną, okazała się być czymś zdecydowanie więcej. Czym? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie gorąco zachęcamy do przesłuchania singla!

Piosenka „Wpuść mnie” jest chyba najbardziej sensualna na płycie „Nic o miłości”. Doczekała się zatem równie subtelnego video. Przedstawiany Państwu obraz do piosenki „Wpuść mnie”. Słuchając tego kawałka możecie poczuć się lekko. Pomarzyć albo wspomnieć swoje najprzyjemniejsze chwile…

– napisali na swoim profilu zapowiadając singiel.

Po więcej singli promujących z opisem i komentarzem zapraszam do naszych artykułów promujących – Singiel „Wianki” i „Zerwane latawce”.

NOCTI Singiel „Wianki”

NOCTI idzie jak burza – zespół bardzo regularnie publikuje nowe single, które zdobywają coraz więcej fanów poprzez popularność w serwisach streamingowych czy stacjach radiowych. Kolejny to „Wianki”. Data premiery jest nieprzypadkowa, bo jest nią wigilia świętojańska.

Oceń ten wpis:

NOCTI Singiel „Zerwane latawce”

Rockowy zespół NOCTI, po serii dwóch wydanych w ubiegłym roku i bardzo dobrze przyjętych przez media muzyczne i fanów singlach, prezentuje kolejny – już sygnowany datą z 2021 na końcu. „Zerwane latawce” są zapowiedzią ich debiutanckiego albumu, nad którym producenckie piecze sprawuje Bartek Mielczarek.

Oceń ten wpis:

Wśród 11 autorskich utworów znaleźć można m.in. piosenki o zakochaniu (single „Szeptem” i „Staromodny SMS”), różnych sposobach jego odczuwania i okazywania („Pokaż mi miłość”), rozstaniu („Nie tak miało być”), a także erotyk („Wpuść mnie”) oraz pełen subtelności utwór o oddaniu i poświęceniu dla najbliższych („Wiadomości”). Zespół nie boi się dotykać również tematów trudnych- na płycie pojawiły się utwory o cierpieniu i tęsknocie po stracie bliskiej osoby („Ikony”), czy konsekwencjach dalszej degradacji klimatu („Huragan”).

Album dostępny m.in. w Empiku w wersji CD za 35,99 PLN albo w wersji elektronicznej mp3 za 28,99 PLN z gwarancją bezpiecznych zakupów.

Tracklista:

 1. Zerwane latawce
 2. Szeptem
 3. Wpuść mnie
 4. Wianki
 5. Nie tak miało być
 6. Huragan
 7. Staromodny SMS
 8. Wiadomości
 9. LP
 10. Pokaż mi miłość
 11. Ikony

NOCTI to barwna muzyczna mikstura, w której rock romansuje z muzyką popularną, a energetyzujące gitarowe riffy przeplatają się zgrabnie z nietuzinkowymi balladami, które niosą ze sobą spory ładunek emocji. Efektem kilkuletniej pracy zespołu jest bogaty stylistycznie, ciekawy i różnorodny gatunkowo materiał. NOCTI może pochwalić się  Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia w kategorii Nadzieja Roku 2020 w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy Radia GRA.

Obecnie skupiamy się na tworzeniu nowego materiału w sytuacji zagrożenia kolejnym lockdownem i perspektywą niemożności grania koncertów jest to paradoksalnie czynnik sprzyjający pracy. Ciągle zmieniamy strategie z uwagi na czynniki zewnętrzne, jak i wewnątrzzespołowe. Dobrą informacją w obozie jest dołączenie do składu obecnego jego producenta, Bartosza Mielczarka na co dzień zawodowego muzyka znanego z długoletniej współpracy m.in. z Moniką Brodką i Dawidem Kwiatkowskim.

 – mówi o dalszych planach zespołu Zbyszek Prylewski, basista.

Zespół NOCTI:

 • Michał Juszkiewicz – wokal, autor tekstów
 • Bartosz Mielczarek – moog, gitara, klawisze
 • Sebastian Pras – gitara
 • byszek Prylewski – gitara basowa
 • Piotr Wituszyński – perkusja

Więcej informacji o zespole znajdziecie w naszym artykule „Zespół NOCTI – Promocja Artysty” na który gorąco zapraszamy. W artykule single „Szeptem” i „„Pokaż mi miłość”.

NOCTI

Razem z zespołem NOCTI chcemy zaprosić Was na serię PROMOCJA ARTYSTY abyście mogli poznać kapelę bliżej. Zespół zapowiada wydanie swojej debiutanckiej płyty, więc jest okazja zapoznać się z twórczością aby nie przegapić takiego wydarzenia.

Oceń ten wpis:

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s