NOCTI Singiel „Wianki”

Promocja singla

NOCTI idzie jak burza – zespół bardzo regularnie publikuje nowe single, które zdobywają coraz więcej fanów poprzez popularność w serwisach streamingowych czy stacjach radiowych. Kolejny to „Wianki”. Data premiery jest nieprzypadkowa, bo jest nią wigilia świętojańska.

Oczywiście nie spodziewajcie się w tekście dosłowności, jego treść jest nieco bardziej zawiła i metaforyczna. Jak tłumaczy Michał Juszkiewicz, wokalista NOCTI:

Jest to numer o facecie, który zmaga się z życiowymi problemami, jak każdy z nas. Kiedy nie wszystko w życiu wychodzi, kiedy nie wszystko jest takim jakim byśmy chcieli pojawiają się rozterki i o tym jest ta piosenka. A precyzyjniej mówiąc jest o tym jak nie poddać się takim problemom, o tym by nie załamywać się nawet, gdy sprawy wyglądają beznadziejnie bo zawsze gdzieś jest ukryty kwiat paproci, który może odmienić całe nasze życie. Warto szukać wytrwale mimo wiatru w oczy.

Warto tu wspomnieć o sposobie tworzenia w NOCTI, bo, mimo że kilka wielkich zespołów w historii ją stosowało, nie jest już tak popularna, czyli wspólna praca nad szkicami wypracowanymi indywidualnie. Pytamy o to zespół:

Mamy możliwość rejestrowania prób nagrywania instrumentów jeden po drugim także proces twórczy polega na tym, że pomysły pojawiają się w zaciszu domowym. Jeżeli kogoś odwiedzi Panna Wena przynosi zarys utworu czy nagrywa go w domu. Dalej zespół pracuje nad tym żeby wizję autora pomysłu spełnić.  Z tego wychodzi bardzo ciekawa finalna wersja w której każdy z naszej piątki ma swój udział. Nie bez znaczenia jest też osoba producenta naszych piosenek, który na te nasze pierwowzory nakłada swoje producenckie pomysły i w ten sposób finalizujemy i szlifujemy piosenki przed ich nagraniem w studio.

Wspomnianym producentem jest Bartek Mielczarek, znany ze współpracy m.in. z Brodką, Sorry Boys czy Dawidem Kwiatkowskim.

Tak samo jest ze stylem ich grania, który, choć już charakterystyczny, to ciągle ewoluuje.

Jesteśmy na tyle głodni tworzenia i otwarci na nowe trendy i nurty, że cały czas szukamy, cały czas dążymy do tego aby nasza muzyka sprawiała nam dużo satysfakcji a tą satysfakcję uzyskujemy właśnie wtedy, gdy odwiedzamy nowe brzmieniowe i aranżacyjne lądy.

Zespół w najbliższym czasie będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo. Zagrają w koncercie finałowym 15 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie  w dniu 28 sierpnia oraz na 3.edycji festiwalu ROCK & LOVE, który odbędzie się we wrześniu (17-18) w Krakowie. Inne terminy będą podawane na bieżąco, dlatego warto śledzić ich kanały na social media. Także dlatego, bo nowe utwory pojawią się dużo szybciej niż wam się wydaje…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s